Корчак заробила мільйони на держслужбі
Електронне декларування було створене з метою прозорості влади. Громадяни мають знати, які чиновники, яким майном володіють, яким чином вони ним заволоділи, відповідно і робити висновки чиї інтереси вони відстоюють.
Читайте також: Корчак виписувала багатотисячні премії собі і своїм підлеглим
Утім, громадяни рідко зазирають до декларацій посадовців, у них вистачає своїх проблем: високі тарифи, безробіття, низький рівень медицини, кругова корупція. Цей список за потреби можна продовжити, але ми вирішили просто детально проаналізувати звітності деяких чиновників і показати хто є хто.
Читайте також: Перевіряйте свої комунальні квитанції
Для довідки варто зазначити, у Національному агентстві з питань запобігання корупції, яке є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, яке забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику повідомили, що станом на 1 квітня до Реєстру подано 1 млн 188 тисяч 149 щорічних декларацій і ще близько 400 тис документів очікується до 1 травня. Наразі агентство проводить 72 повні перевірки декларацій. З початку року вже проведено понад 3000 перевірок декларацій кандидатів на посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. У судах перебуває 66 справи щодо порушень порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії та триває 373 перевірки щодо наявності конфлікту інтересів та порушень вимог законодавства про запобігання корупції.
Аналіз статків можновладців ми вирішили почати з Наталії Корчак, голови Національного агентства з питань запобігання корупції, яка особисто і відповідальна за функціонування електронних серверів. Корчак протягом останнього тижня у всіх на слуху. Спочатку був скандал з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом під час засідання Уряду, далі – «публічне вичитування» народними депутатами у сесійній залі Парламенту. І все через несправність електронної системи. У кінці березня чиновники били на сполох: «Не можливо подати декларацію ні вдень, ні вночі». Та і сама Корчак казала, що не може зробити цього через технічні несправності Реєстру. Утім, все ж таки, їй це вдалося.
Читайте також: НАЗК протринькало гроші
Отже, у минулому році за 2015 рік Наталія Миколаївна подала сукупно 8 електронних документів, постійно вносила якісь правки та доповнення. Так, Корчак задекларувала дві квартири: 88,3 м. кв., яку придбала 27.03.2007 року за 114 680 грн та меншу, в 37,58 м. кв., придбану 22.01.2004 року за 2 909 грн. Останньою чиновниця володіє на двох з сином.
Читайте також: Податок на розкіш при українські зубожілості
Заробітна плата, отримана у Національній академії прокуратури України, у якій Корчак працювала з 2013 року і до того, як очолила НАЗК склала – 218 273 грн.
Головою Національного агентства вона стала 28 березня 2016 року і заробила до кінця року на даній посаді – 695 058 грн. Син Наталії Миколаївни, Ярослав, працюючи у ФОП Павленко Микола Володимирович заробив 8 300 грн, що в 84 рази менше за матір. Про статки чоловіка, Юрія Сергійовича Тімер-Булатова, у декларації нічого не вказано. Натомість зазначено також, що 5 грудня 2016 року Корчак у ТОВ «Фінансова компанія «Столиця», вочевидь, розбагатівши у НАЗК, придбала 3 машиномісця №88, 89, 90. Два – 3,4 м. кв. за 45 900 грн, ще одне – 3,3 м. кв. за 44 550 грн. А от які авто ставить на них – невідомо.
У цьому році за 2016 рік Наталія Миколаївна в е-декларації повідомила, що у Національній академії прокуратури України заробила 57 156 грн, де вона ще працювала декілька місяців минулого року.
Ну, а у НАЗК Корчак збагатилася на 1 млн 325 тис 483 грн. До цієї суми, як повідомила Корчак у Верховній Раді, входять і премії у 200 тис грн. Готівкою вона зберігає 12 тис доларів. Хоча цей факт Корчак приховує, оскільки спочатку в декларації за 28 березня 2017 р. ці гроші зазначені, а через 5 днів в уточненій декларації за 4 квітня вони вже зникли. Містика якась. Син же Ярослав на тому ж самому робочому місці, у ФОП Павленко "Микола Володимирович", заробив уже 17 407 грн. Мав він дохід і від стипендії у Національному авіаційному університеті у розмірі 5 813 грн.
Коштовностей, автомобілів і додаткових квадратних метрів у очільниці новоствореного органу, який покликаний виявляти корупціонерів у нашій країні, за 2016 рік не з’явилося. А можливо і з’явилося. Її декларацію пильно перевірять її ж підопічні.
У наступних публікаціях під нашим прицілом опиняться декларації не менш впливових посадовців.
Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах.
Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.
З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік.
Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і розвиток подій набуває неочікуваних обертів.
Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.
За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.
Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.
Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.
Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.
Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.