Одеський Дубай: як чиновники дерибанять землі на узбережжі Затоки

17 октября 2018
4336
последние новости в Украине останні новини в Україні

"Чим вони там забудують ми не знаємо, але море у нас забирають просто. Смугу моря всю. Від Вузького Місця і до Кароліно", - говорить мешканка Затоки Тетяна.

Загальний обсяг дерибану - 54 гектари на ділянці довжиною 13 кілометрів. Місцевим протистоїть сільрада з власною армією тітушок. 8 жовтня в Затоці відбулися громадські слухання. Щоб потрапити всередину селищної ради місцевим довелося долати кордон зі спортивних молодиків. Вони запускали тільки жінок. А ознайомитися з новим проектом детального плану, що висів на стіні, дозволяли лише на відстані. За приблизними підрахунками, ціна питання - близько 200 мільйонів доларів. У планах продати не тільки існуючі пляжі. Руки чиновників потягнулися вже і до моря.

"Починається створюватися Дубай. Засипемо море, засипемо водойми, засипемо лиман і продамо засипані землі. Але засипати будемо не ми. Ми наріжемо землі, а засиплють вже майбутні власники, щоб мати віллу посеред моря", - говорить житель Затоки Олександр.

Сім'я Олександра володіє землею в селищі вже 50 років, але зараз він може втратити свій наділ. Детальний план передбачає продаж земель, до яких можна дістатися лише через чиюсь ділянку. Щоб добратися до нових територій, необхідно буде прокласти дорогу і провести комунікації за рахунок землі місцевих жителів.

ScreenshotOleksandr min

 

Більш за все мешканці Затоки бояться втратити вільне узбережжя. 100 метрів пляжу - це мінімальний відрізок від моря, де заборонено будівництво будь-яких споруд, в тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів. Але вже зараз на багатьох ділянках нехтують цими нормами. Як приклад, стіни готелю, які вже омиває море. Для захисту від води власники встановили плити. Але є ризик, що в негоду їх може змити. Загрози місцевих розправитися з корупціонерами поки тільки на словах. А ось учасники дерибану вже перейшли до справи. Автомобіль активістки підпалили напередодні громадських слухань. О 5 годині ранку невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю в автомобіль мешканки Затоки Юлії Присяжнюк, яка веде боротьбу з незаконним продажем землі. Розбили лобове скло і випалили всю передню частину і салон машини.

Screenshot 40 min

Юлія стверджує, що до підпалу їй неодноразово погрожували представники влади Затоки. Щоб продовжити розподіл території після так званих громадських слухань, необхідно провести сесію селищної ради. Намітили дату - ранок п'ятниці, але в четвер увечері активісти повідомили АСПІ, що позапланове зібрання депутатів проходить прямо зараз. Нам не вдалося встигнути на таємну зустріч у сільраді. Але охоронець в будівлі поряд підтвердив інсайдерську інформацію. Він розповів, що приїхало близько десятка автомобілів, в приміщенні горіло світло, двері були відчинені.

"Вони вже не вперше так збираються. Може, готуються до чогось, або не встигають"- сказав охоронець.

Статус таємничості сесії підтверджують і деякі депутати. Про те, що вона відбулася, дізналися тільки постфактум.

Ранок наступного дня дарує новий сюрприз. Неможливо дізнатися, що саме сталося напередодні ввечері, адже селищна рада закрита. Щоб дізнатися, чому сільрада не працює в робочий день, телефонують голові Василю Звягінцеву, але той запевняє, що не знає чому рада сьогодні вихідна. Сам голова зараз у відпустці і йому не відомо, про що говорили на сесії.

"Я говорю, як закінчилася? А чому вночі? Ну так було вирішено секретарем. Згідно з законом і регламентом сесії, на час відсутності голови тимчасово виконує обов'язки секретар. Це Бокій Вячеслав Віталійович. Як призначалася, як проводилася? Це знову ж таки я не в курсі справи", - стверджує голова Затоківської селищної ради Василь Звягінцев.

Вячеслав Бокій для Затоки персона одіозна. Два роки тому він став фігурантом гучної справи про замовне вбивство адвоката Олександра Погорєлого - ще одного претендента на земельну монополію в Затоці. Убивство юриста інсценували, а Бокія затримали і посадили в СІЗО. Причиною конфлікту стали саме пляжні землі. Погорєлий представляв інтереси бізнесмена, який мав намір інвестувати в Затоку. Бокій на той час був секретарем селищної ради. У СІЗО він провів майже два роки, але звільнившись на початку 2018, одразу повернув собі посаду секретаря. Саме йому місцеві приписують запрошення тітушок на громадські слухання в Затоці. Вячеслав Бокій обрав режим тиші. Не відповідає на телефонні дзвінки і не з'являється в селищі. Щоб не втрачати час на пошуки самого Бокія, вирішуємо перевірити законність пляжних ділянок, які секретар виставив на продаж. Для цього робимо замір рулеткою і виявляється, що новий земельний наділ розташований майже впритул до моря. Вільного пляжу залишається шість метрів. Якщо на цьому місці побудувати споруду, вона фактично буде потопати в воді.

Початок розпродажу можна побачити навіть на сайтах оголошень. За сотку пляжної землі в Затоці хочуть 11 тисяч доларів. Ціни роздувають і шляхом шантажу людей, які вже придбали на першій лінії.

Screenshot 33

"Так їх фактично змушують викуповувати. Якщо ви не викуповуєте, в такому випадку ми продаємо, і перед вами стоятимуть п'ятиповерхівки", - говорить мешканка Затоки Юлія.

     Резонанс в справі розпродажу земель викликав інтерес спостерігачів ОБСЄ. Вони прибули в Затоку, щоб перевірити ситуацію. Але зачинені двері сільради не відчинилися навіть для іноземних гостей. Проплаченність місцевої влади очевидна навіть міжнародним спостерігачам. Ситуація настільки абсурдна, що ОБСЕшникам залишається тільки жартувати з цього приводу. А місцевим жителям - самостійно боротися проти злочинних чиновників.

 

 

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Когда люди без юридического образования призывают за что-то новое наказывать, то есть за криминализации определенного действия, они совершенно не представляют, что уголовное право - это наука точная, как математика. Неточной ее делают неуки в парламенте.

8 ноября 2019автор: Андрей Лысенко
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц

 

Юрий Николаевич Грымчак родился 30 октября 1965 года в городе Донецк. Украинский

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін