Одеський Дубай: як чиновники дерибанять землі на узбережжі Затоки

17 жовтня 2018
последние новости в Украине останні новини в Україні

"Чим вони там забудують ми не знаємо, але море у нас забирають просто. Смугу моря всю. Від Вузького Місця і до Кароліно", - говорить мешканка Затоки Тетяна.

Загальний обсяг дерибану - 54 гектари на ділянці довжиною 13 кілометрів. Місцевим протистоїть сільрада з власною армією тітушок. 8 жовтня в Затоці відбулися громадські слухання. Щоб потрапити всередину селищної ради місцевим довелося долати кордон зі спортивних молодиків. Вони запускали тільки жінок. А ознайомитися з новим проектом детального плану, що висів на стіні, дозволяли лише на відстані. За приблизними підрахунками, ціна питання - близько 200 мільйонів доларів. У планах продати не тільки існуючі пляжі. Руки чиновників потягнулися вже і до моря.

"Починається створюватися Дубай. Засипемо море, засипемо водойми, засипемо лиман і продамо засипані землі. Але засипати будемо не ми. Ми наріжемо землі, а засиплють вже майбутні власники, щоб мати віллу посеред моря", - говорить житель Затоки Олександр.

Сім'я Олександра володіє землею в селищі вже 50 років, але зараз він може втратити свій наділ. Детальний план передбачає продаж земель, до яких можна дістатися лише через чиюсь ділянку. Щоб добратися до нових територій, необхідно буде прокласти дорогу і провести комунікації за рахунок землі місцевих жителів.

ScreenshotOleksandr min

 

Більш за все мешканці Затоки бояться втратити вільне узбережжя. 100 метрів пляжу - це мінімальний відрізок від моря, де заборонено будівництво будь-яких споруд, в тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів. Але вже зараз на багатьох ділянках нехтують цими нормами. Як приклад, стіни готелю, які вже омиває море. Для захисту від води власники встановили плити. Але є ризик, що в негоду їх може змити. Загрози місцевих розправитися з корупціонерами поки тільки на словах. А ось учасники дерибану вже перейшли до справи. Автомобіль активістки підпалили напередодні громадських слухань. О 5 годині ранку невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю в автомобіль мешканки Затоки Юлії Присяжнюк, яка веде боротьбу з незаконним продажем землі. Розбили лобове скло і випалили всю передню частину і салон машини.

Screenshot 40 min

Юлія стверджує, що до підпалу їй неодноразово погрожували представники влади Затоки. Щоб продовжити розподіл території після так званих громадських слухань, необхідно провести сесію селищної ради. Намітили дату - ранок п'ятниці, але в четвер увечері активісти повідомили АСПІ, що позапланове зібрання депутатів проходить прямо зараз. Нам не вдалося встигнути на таємну зустріч у сільраді. Але охоронець в будівлі поряд підтвердив інсайдерську інформацію. Він розповів, що приїхало близько десятка автомобілів, в приміщенні горіло світло, двері були відчинені.

"Вони вже не вперше так збираються. Може, готуються до чогось, або не встигають"- сказав охоронець.

Статус таємничості сесії підтверджують і деякі депутати. Про те, що вона відбулася, дізналися тільки постфактум.

Ранок наступного дня дарує новий сюрприз. Неможливо дізнатися, що саме сталося напередодні ввечері, адже селищна рада закрита. Щоб дізнатися, чому сільрада не працює в робочий день, телефонують голові Василю Звягінцеву, але той запевняє, що не знає чому рада сьогодні вихідна. Сам голова зараз у відпустці і йому не відомо, про що говорили на сесії.

"Я говорю, як закінчилася? А чому вночі? Ну так було вирішено секретарем. Згідно з законом і регламентом сесії, на час відсутності голови тимчасово виконує обов'язки секретар. Це Бокій Вячеслав Віталійович. Як призначалася, як проводилася? Це знову ж таки я не в курсі справи", - стверджує голова Затоківської селищної ради Василь Звягінцев.

Вячеслав Бокій для Затоки персона одіозна. Два роки тому він став фігурантом гучної справи про замовне вбивство адвоката Олександра Погорєлого - ще одного претендента на земельну монополію в Затоці. Убивство юриста інсценували, а Бокія затримали і посадили в СІЗО. Причиною конфлікту стали саме пляжні землі. Погорєлий представляв інтереси бізнесмена, який мав намір інвестувати в Затоку. Бокій на той час був секретарем селищної ради. У СІЗО він провів майже два роки, але звільнившись на початку 2018, одразу повернув собі посаду секретаря. Саме йому місцеві приписують запрошення тітушок на громадські слухання в Затоці. Вячеслав Бокій обрав режим тиші. Не відповідає на телефонні дзвінки і не з'являється в селищі. Щоб не втрачати час на пошуки самого Бокія, вирішуємо перевірити законність пляжних ділянок, які секретар виставив на продаж. Для цього робимо замір рулеткою і виявляється, що новий земельний наділ розташований майже впритул до моря. Вільного пляжу залишається шість метрів. Якщо на цьому місці побудувати споруду, вона фактично буде потопати в воді.

Початок розпродажу можна побачити навіть на сайтах оголошень. За сотку пляжної землі в Затоці хочуть 11 тисяч доларів. Ціни роздувають і шляхом шантажу людей, які вже придбали на першій лінії.

Screenshot 33

"Так їх фактично змушують викуповувати. Якщо ви не викуповуєте, в такому випадку ми продаємо, і перед вами стоятимуть п'ятиповерхівки", - говорить мешканка Затоки Юлія.

     Резонанс в справі розпродажу земель викликав інтерес спостерігачів ОБСЄ. Вони прибули в Затоку, щоб перевірити ситуацію. Але зачинені двері сільради не відчинилися навіть для іноземних гостей. Проплаченність місцевої влади очевидна навіть міжнародним спостерігачам. Ситуація настільки абсурдна, що ОБСЕшникам залишається тільки жартувати з цього приводу. А місцевим жителям - самостійно боротися проти злочинних чиновників.

 

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018

Активісти громадських організацій Одеси  закликають до відповіді та хочуть вигнати з міста відомого в медіа просторі лідера  ГО «Рада громадської безпеки» (РГБ) Марка Гордієнко. Про це вони повідомили в інтерв'ю видавництву  Багнет .

18 квітня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій