Розслідування щодо прокурора-олігарха продовжено ще на місяць

26 марта 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

24 березня мав закінчитися термін перевірки фактів зловживання службовим становищем заступником прокурора Одеської області (28.12.2010 р. - липень 2011 р.) Олегом Косьяненком, який відомий своїми схемами привласнення майна підприємців і покривання економічних злочинців. Члени комісії мали подати свої висновки Генеральному прокурору на підпис і справа мала отримати подальший поштовх. Утім, як повідомив нам телефоном керівником Генінспекції Володимир Уваров, роботу комісії продовжено ще на місяці.

«Там ще багато над чим потрібно працювати», - наголосив Уваров.

uvarovКрім того, у телефонній розмові очільник Генеральної інспекції ГПУ був демонстративно незадоволений такою увагою журналістів та активістів до розслідування справи одеського прокурора

Тим часом, Олег Косьяненко, який після розголосу даної справи був, так би мовити, направлений в силку, до прокуратури Малиновського району м. Одеси, де обіймав посаду спочатку заступника прокуратори, а згодом і прокурора, зараз є заступником начальника відділу організації представництва в суді та при виконанні судових рішень Управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді. А, отже, може впливати на слідство. До того ж, не тільки своїм службовим становищем може прикриватися одіозний прокурор. Допомагають корупціонеру уникнути покарання і його екс-тесть Сергій Ківалов та батько-генерал, колишній працівник СБУ Олександр Кос’яненко. Саме вони сприяли просуванню прокурора по кар’єрній сходинці.

Косьяненку приписують злочинні схеми, за допомогою яких він відбирав у підприємців їх власність, а також покривав економічних злочинців, які перебували під слідством. Так, будучи прокурором Суворовського району Одеси, ще до того, як потрапити до Одеської обласної прокуратури, Косьяненко, використовуючи своє посадове становище заважав слідству розслідувати 

резонансну кримінальну справу щодо компанії «Алiв», яка через схеми по поверненню ПДВ виводила з бюджету України десятки мільйонів гривень. Генеральною прокуратурою України проводилась серйозна перевірка порушень закону з боку прокуратури Суворовського району м. Одеси, проте, молодого прокурора прикрили його тато і тесть і справу зам’яли.

17089

 

Загалом злоччина діяльність Олега Косьяненко полягала у тому, що, використовуючи кримінальні справи, він домагався отримання санкції на проведення обшуків у підприємців, які нібито мають відношення до даної справи, і на законних підставах відбирав у них товари народного споживання. Далі привласнене майно відправлялося на зберігання у склади відомого не тільки в Україні базару «7-й кілометр», а потім і продавалося, або ж викуплялося самим ж власниками за вказану суму.

Схема досить проста і зрозуміла. Вона дозволила злочинному прокурору заробити величезні гроші. Лише з ТОВ «Хелсі Фудз» через свою довірену особу, помічника Ірину Ромашину, прокурор з власників компанії вимагав хабар в розмірі 200 000 доларів США. На підприємство був організований неабиякий тиск, адже протягом року воно зазнало більше, як 70 податкових позапланових виїзних перевірок.

 Розмова представників «Хелсі Фудз» з помічницею Косьяненка.

Окрім усього іншого, помічений екс-заступник прокурора Одеської області і в розкраданні систем зрошення у південному регіоні, труби просто викопувалися і здавалися на металобрухт, та у торгівлі краденими телефонами.

Зараз же прокурор продовжує жити на широку ногу. Про це хоча б свідчить той факт, що він має апартаменти в яхт-клубі «Совіньон», незадекларовану яхту «Santorini», а ще одну нещодавно продав за 800 тисяч доларів, елітний автопарк на чолі з «Бентлі Континенталь» та палац на території колишнього санаторію «Червоні зорі», куплений недобудовою п'ять років тому за 750 тисяч доларів. Досить цікавими є і статки його цивільної дружини Наталії Амурової, яка була безробітною, потім, судячи з декларації, влаштувалася на роботу, і за рік заробила 2,5 млн грн.

Наше агентство вже публікувало інформацію про «неймовірний злет» прокурора і його захмарні статки

Ми продовжуємо слідкувати за розслідуванням даної справи і через місяць обов’язково звернемося до Генеральної інспекції ГПУ.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральный прокурор Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр внутренних дел Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития общин и территорий