Шкідлива та вигідна вітчізняна молочна продукція

10 мая 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Експерти про якість молочних продуктів. До відома споживачів.

Не новина, що сьогодні більшість споживачів змушені економити та купувати продукцію орієнтуючись на ціну і, щоб виробнику втриматися в певній ціновій ніші - доступній споживачеві, виробнику доводиться знижувати якість продукції.

Якість продукції, особливо, якщо ми говоримо про молочну продукцію, знижується за рахунок використання немолочних компонентів - пальмової олії, яку Україна, незважаючи на розмови про її шкоду, з кожним місяцем закуповує все в більших об'ємах (лише за січень–квітень імпортовано 55 тис 745 тон пальмової олії). Споживаємо ми її набагато більше, ніж такі держави-гіганти, як США або Китай.

Вартість молочного жиру у 4-5 рази перевищує вартість пальмової олії.PALMOIL

«Як мінімум 50% молочної продукції сфальсифіковано. Якщо ми візьмемо сегмент вершкового масла, то тут фальсифікат становитить близько 80%. Тому що туди замість молочного жиру, входить пальмовий і кокосовий жир. Відповідно можливості для фальсифікації просто величезні. Адже технічний жир є дуже дешевим. Підприємці на цьому дуже добре заробляють. Причому найчастіше фальсифікується масло з великою кількістю жиру, більше 69%», - повідомила доктор технічних наук Олена Сидоренко.

Майже аналогічна ситуація і з згущеним молоком, де замість молока натурального йде пальмова олія. За зовнішніми ознаками якість не визначити, а ось за собівартістю виробництва, звичайно, буде кардинальна економія для виробника.

Знають про ситуацію з якістю молочних продуктів і народні депутати. Нардеп С. Тригубенко випровдовує і розуміє споживачів, з його слів, українські виробники використовують пальмову олію не для досягнення специфічних властивостей кінцевого продукту, а для його максимального здешевлення. Цікаво, чи споживає її він чи його діти? Правда слід сказати, що Трегубенковсе ж таки має наміри запропонувати до обговорення можливості введення певних обмежень на застосування пальмового масла в продуктах харчування.

milk products

Але окрім використання немолочних компонентів в молочній продукції є і інша небезпечна проблема - залишки ветеринарних препаратів та інших інгібіторів в молоці. Молокопереробні підприємства в основному (80%) закуповують молоко у приватних малих господарств, які характеризуються низьким рівнем контролю за показниками якості та безпеки молока.

Про небезпечні домішки, а саме про наявність в молочних продуктах антибіотиків каже і Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа. Шкідливість їх для споживача полягає в тому, що людський організм отримує зайві антибіотики тоді, коли цього не потребує і ті, яких взагалі не потребує.

Французькі фахівці виявили антибіотики у 80% українського молока.

Зауважимо, що антибіотики - не отрута, а ліки, які корови отримують, коли хворіють. Частка тих антибіотиків, потрапляє в молоко і продукти з нього. Тому молоко корови, що отримували антибіотики не повинно надходити в переробку, але насправді, як бачемо – надходе.

Особливо це стосується молока, отриманого від приватних господарств: там антибіотики — ще далеко не найгірше, що може бути. Трапляється, наприклад, додавання прального порошку, аби молоко довше не псувалося.

COWS

Які тут є механізми контролю і, головне, яких заходів можна вжити проти недобросовісних виробників? 

Нагадаємо, останні три роки українські споживачі при виборі продуктів харчування могли покладатися лише на совість продавця і на власну інтуїцію. Державні органи не проводили перевірок з двох причин: по-перше, з 2013 року проводилася реформа перевіряючих органів, а, по-друге, в 2014 році урядом Арсенія Яценюка був введений мораторій на перевірки. Але завдяки зобов'язанням України за Угодою про асоціацію з ЄС, ситуація вже в травні може змінитись.

В квітні Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні розглядав доопрацьований законопроект «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (реєстр. № 0906). Який після розгляду було відправлено на повторне друге читання. У Держспоживслужбі сподіваються що доопрацьований в травні буде розглянутий народними депутатами.

На зовнішніх ринках розсмакували українську молочну продукцію

Поговоримо про експорт української молочної продукції за І квартал 2017. За підсумками січня-квітня 2017 року Україна експортувала 36,4 тис. тонн молочних продуктів на суму 63,7 млн дол. У натуральному виразі це на 33% більше, ніж за аналізований період  2016-го, а в грошовому — на 81%.

Незважаючи на вище зазначену критику українських експертів, найбільше зростання попиту продовжує демонструвати українське вершкове масло. Його продажі в першому кварталі 2017 р. (за січень-квітень 2017 р.) в натуральному виразі зросли на 232,6%, а в грошовому — на 319,5%. Загалом за перші 4 місяці було експортовано 5,5 тис. тонн масла на загальну суму 20 млн дол. Зокрема у квітні було експортовано майже 2 тис. тонн масла, що на 17% більше, ніж у березні та на 293%, ніж у квітні минулого року. Найбільше масла поставляли до Марокко (4,5 млн дол., за 4 місяці), Казахстану (2,6 млн дол.) та Молдови (2,3 млн дол.).

Молочна сироватка стоїть на другому місці за експортними обсягами. За чотири місяці було експортовано близько 12 тис. тонн (+91%) продукту. У вартісному виразі це 8,3 млн дол. (+145,2%). В тому числі, у квітні на зовнішні ринки було продано 3,2 тис. тонн продукту на суму 2,5 млн дол. Основними імпортерами були: Китай — 4,2 млн дол., Індія — 641 тис. дол.  та В’єтнам — 448 тис. дол.

Експорт молока та вершків незгущених від початку року склав 2,6 тис. тонн, що на 27,7% менше, ніж в минулому році. В грошовому виразі продажі склали 1,7 млн дол. (-9,3%). Найбільшими ринками збуту залишаються Молдова (761 тис. дол.), Грузія (478 тис. дол.) та Саудівська Аравія (233 тис. дол.)

Експорт згущеного молока та вершків у січні-квітні склав 13,9 тис. т. (+6,1%) на суму 24,5 млн дол. (+35,1 млн дол.). Це найбільша експортна група вітчизняної молочки. Торгували найбільше з Казахстаном (4,8 млн дол.), Туркменістаном (3,3 млн дол.) та Бангладеш (2,4 млн дол.).

Експортні показники сиру показують позитивні зрушення. За чотири місяці їх обсяг зріс на 16,5% — до 2,5 тис. тонн, та приніс Україні 8,5 млн дол. (+38,2%). У квітні було експортовано 928 тонн продукту, що на 37,5% більше, ніж у березні та на 19,4% більше, ніж у квітні 2016. Основними покупцями вітчизняного сиру були Казахстан (4,2 млн дол.) Молдова (2,4 млн дол.), та Єгипет (997 тис. дол.).

Торгівля кисломолочними продуктами, як і свіжими показує падіння, в порівнянні з минулим роком. За підсумками 4 місяців на зовнішні ринки було поставлено лише 841 тонна (-26,1%) продукту на суму 829 тис. дол. (-17,4%). Основним ринком збуту залишається Молдова. Туди постачають більше 50% всієї кисломолочної продукції.

Взагалі Молдова залишається одним з найбільших ринків збуту для українських молочних продуктів, експорт яких в першому кварталі склав 25,7 тис. т на $ 43,6 млн. Також Молдова закупила українських сирів на $ 1,7 млн. з експортованих 1,6 тис. т на $ 5,2 млн. Більше купив лише Казахстан - на $ 2,2 млн.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральный прокурор Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр внутренних дел Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития общин и территорий