Як заступник начальника головного управління ДФС в Одеській області Юрій Піпко став найбільшим землевласником
Минулого разу ми писали про суддю-біженця з Ужгорода Наталю Дергачову.
Новий матеріал ASPI буде присвячений першому заступнику начальника Головного управління ДФС в Одеській області Юрію Піпко, який згідно із Законом України давно мав бути люстрованим, але все ще обіймає свою посаду.
ТРОХИ БІОГРАФІЇ
Судячи з офіційної біографії Піпко, він все життя вірою і правдою працював на благо країни. У 1994-1996 роках служив строкову в армії, потім перейшов до Службу безпеки України, де і перебував до 2013 року.
Правда потім схема дала збій. Спочатку Піпко звільнився з лав СБУ і став начальником служби безпеки "Прайм-банку" (ліквідований у 2015 році).
Наприкінці 2014 року вирішив повернутися на державну службу, але тепер уже до Державної фіскальної служби. Для початку на посаду головного державного інспектора відділу організації та планування роботи організаційно-розпорядчого управління в Києві.
Потім на кілька місяців він став першим заступником начальника глави ДФС у Волинській області, а в жовтні 2015 Піпко перевели до Одеської області.
Спочатку він був заступником начальника слідчого управління фінансових розслідувань, а вже з березня 2016 став заступником начальника головного управління в Одеській області, яким є і по сей день.
ВЕЛИКИЙ ЗЕМЛЕВЛАСНИК
Навіщо був потрібен такий довгий вступ? Зараз пояснимо. Згідно з "Законом про державну службу", Піпко відноситься до службовців категорії "Б".
Згідно примітки до ст. 50 Закону "Про запобігання корупції", він є посадовою особою, яка займає відповідальну і особливо відповідальну посаду. Декларації таких осіб підлягають обов'язковій повній перевірці. Чи проходила його декларація перевірку? Повинна була. Але ось чи все в ній чисто?
Для того, щоб дізнатися про це, ми заглянули в декларацію Піпко за 2016 рік. Як виявилося, єдиним його майном є три земельні ділянки в Київській області. Два з них знаходяться в селищі Дем'янці, а ще один в Здвижівці. Загальна площа - 43 268 кв м.
Придбав цю землю Піпко в 2008-2009 роках, коли ще служив в СБУ. Нам стало цікаво: невже земля в 2008 році коштувала так дешево, що державний службовець міг собі дозволити таку покупку? Як з'ясувалося, ні, земля коштувала дорого.
У 2008 році середня ціна однієї сотки в селищі Здвижівка коливалася близько $ 2000. Площа ділянки Піпко - 1200 кв.м (12 соток). Ось і виходить, що така ділянка обійшлася йому приблизно в $24 тисячі.
Земля в районі Переяслав-Хмельницького коштувала дешевше. У 2008-2009 роках середня ціна на сотку становила $1000-1500, а території тут у Піпко більше - 42 068 кв.м (трохи більше 420 соток). Тобто навіть за найскромнішими мірками в той час службовець СБУ виклав близько $420 тисяч за два ділянки. А загалом - близько $ 445 тисяч.
До речі, ще в розпорядженні Піпко є автомобіль Toyota Land Cruser (2010 року випуску). Однак власником вказана його дружина Оксана.
ЧИНОВНИК-БЕЗХАТЧЕНКО?
Вас в цих деклараціях нічого не збентежило? Вірно, в них немає жодного слова про нерухомість, якою володіє сім'я Піпко. Про що це говорить? Ну крім того сумнівного варіанту, що чиновник, дружина якого їздить на Land Cruser, є бездомним? Відповідь очевидна - він приховав інформацію про своє майно, а це є порушенням законодавства і приводом для люстрації.
Втім, про це нижче. А зараз ми хочемо розповісти про нерухомість, якою володіє сім'я Піпко. Знайти ці відомості нам допомогли реєстри Міністерства юстиції.
Згідно виявленої нами інформації, Піпко Оксана Валеріївна (ПІБ повністю збігаються з тими, що вказані в декларації чиновника), є співзасновником ТОВ "Альтаїр-2012", яке розташоване в місті Переяслав-Хмельницький. До речі, статутний фонд компанії - 4 мільйони гривень. Більшу частину цих грошей (2,8 мільйона) внесла саме Оксана Піпко.
Однак адресу жінка вказала київську - вулицю Анни Ахматової 13. Здається, саме тут і проживає "чиновник-безхатченко", коли приїжджає в столицю після праці в Одеській області.
Судячи із зовнішнього вигляду будинку, квартири тут повинні коштувати недешево.
Екскурс на один з сайтів з продажу нерухомості тільки підтвердив правоту нашої здогадки. Жодна з виставлених на продаж квартир в цьому будинку не коштує менше $70 тисяч. Є і справжні палаци.
Втім, і це ще не все. Після тривалих пошуків за реєстрами нам вдалося знайти людину, чиє ім'я повністю збігається з ім'ям заступника начальника ГФС в Одеській області. Він фігурує в якості співзасновника кооперативу в Броварах під гучною назвою "Щит Батьківщини". Є й адреса - вулиця Красовського (зараз Сергія Москаленко), будинок 2.
Виходить, що чиновник збрехав, коли заповнював електронну декларацію. Але як це могли пропустити в НАЦЗК під час перевірки? Або перевірку декларації Піпко зовсім не проводили? Ми вже звернулися в агентство з відповідним запитом.
ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ
Згідно з опублікованими нами даними, Піпко порушив не менше двох статей Кримінального кодексу. Перша - стаття 366 ( "Декларування недостовірної інформації"). За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права займати державні посади на строк до трьох років.
А також статтю 172 КК України ( "Порушення вимог фінансового контролю"). Відповідно до закону, публікація завідомо недостовірних відомостей у декларації уповноваженої владою особи карається штрафом від одного до двох з половиною тисяч неоподатковуваних мінімумів.
ASPI продовжує моніторити ситуацію і сподівається на оперативну реакцію українських спецслужб на опубліковані в матеріалі документи.
По теме
Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.
Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.
Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ.
Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.
За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.
Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.
Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.
Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.
Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.
Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .