Як заступник начальника головного управління ДФС в Одеській області Юрій Піпко став найбільшим землевласником

15 февраля 2018
1149
последние новости в Украине останні новини в Україні

 

Минулого разу ми писали про суддю-біженця з Ужгорода Наталю Дергачову.

Новий матеріал ASPI буде присвячений першому заступнику начальника Головного управління ДФС в Одеській області Юрію Піпко, який згідно із Законом України давно мав бути люстрованим, але все ще обіймає свою посаду.

 

ТРОХИ БІОГРАФІЇ

Судячи з офіційної біографії Піпко, він все життя вірою і правдою працював на благо країни. У 1994-1996 роках служив строкову в армії, потім перейшов до Службу безпеки України, де і перебував до 2013 року. 

1

Правда потім схема дала збій. Спочатку Піпко звільнився з лав СБУ і став начальником служби безпеки "Прайм-банку" (ліквідований у 2015 році).

Наприкінці 2014 року вирішив повернутися на державну службу, але тепер уже до Державної фіскальної служби. Для початку на посаду головного державного інспектора відділу організації та планування роботи організаційно-розпорядчого управління в Києві.

Потім на кілька місяців він став першим заступником начальника глави ДФС у Волинській області, а в жовтні 2015 Піпко перевели до Одеської області.

Спочатку він був заступником начальника слідчого управління фінансових розслідувань, а вже з березня 2016 став заступником начальника головного управління в Одеській області, яким є і по сей день.

 

ВЕЛИКИЙ ЗЕМЛЕВЛАСНИК

Навіщо був потрібен такий довгий вступ? Зараз пояснимо. Згідно з  "Законом про державну службу", Піпко відноситься до службовців категорії "Б".

Згідно примітки до ст. 50 Закону "Про запобігання корупції", він є посадовою особою, яка займає відповідальну і особливо відповідальну посаду. Декларації таких осіб підлягають обов'язковій повній перевірці. Чи проходила його декларація перевірку? Повинна була. Але ось чи все  в ній чисто?

Для того, щоб дізнатися про це, ми заглянули в декларацію Піпко за 2016 рік. Як виявилося, єдиним його майном є три земельні ділянки в Київській області. Два з них знаходяться в селищі Дем'янці, а ще один в Здвижівці. Загальна площа - 43 268 кв м.

 

2

3

 Придбав цю землю Піпко в 2008-2009 роках, коли ще служив в СБУ. Нам стало цікаво: невже земля в 2008 році коштувала так дешево, що державний службовець міг собі дозволити таку покупку? Як з'ясувалося, ні, земля коштувала дорого.

 У 2008 році середня ціна однієї сотки в селищі Здвижівка коливалася близько $ 2000. Площа ділянки Піпко - 1200 кв.м (12 соток). Ось і виходить, що така ділянка обійшлася йому приблизно в $24 тисячі.

4

 

 Земля в районі Переяслав-Хмельницького коштувала дешевше. У 2008-2009 роках середня ціна на сотку становила $1000-1500, а території тут у Піпко більше - 42 068 кв.м (трохи більше 420 соток). Тобто навіть за найскромнішими мірками в той час службовець СБУ виклав близько $420 тисяч за два ділянки. А загалом - близько $ 445 тисяч.

5

До речі, ще в розпорядженні Піпко є автомобіль Toyota Land Cruser (2010 року випуску). Однак власником вказана його дружина Оксана.

6

 

 

ЧИНОВНИК-БЕЗХАТЧЕНКО?

Вас в цих деклараціях нічого не збентежило? Вірно, в них немає жодного слова про нерухомість, якою володіє сім'я Піпко. Про що це говорить? Ну крім того сумнівного варіанту, що чиновник, дружина якого їздить на Land Cruser, є бездомним? Відповідь очевидна - він приховав інформацію про своє майно, а це є порушенням законодавства і приводом для люстрації.

Втім, про це нижче. А зараз ми хочемо розповісти про нерухомість, якою володіє сім'я Піпко. Знайти ці відомості нам допомогли реєстри Міністерства юстиції.

 Згідно виявленої нами інформації, Піпко Оксана Валеріївна (ПІБ повністю збігаються з тими, що вказані в декларації чиновника), є співзасновником ТОВ "Альтаїр-2012", яке розташоване в місті Переяслав-Хмельницький. До речі, статутний фонд компанії - 4 мільйони гривень. Більшу частину цих грошей (2,8 мільйона) внесла саме Оксана Піпко. 

7

8

Однак адресу жінка вказала київську - вулицю Анни Ахматової 13. Здається, саме тут і проживає "чиновник-безхатченко", коли приїжджає в столицю після праці в Одеській області.

Судячи із зовнішнього вигляду будинку, квартири тут повинні коштувати недешево.

9

10

 Екскурс на один з сайтів з продажу нерухомості тільки підтвердив правоту нашої здогадки. Жодна з виставлених на продаж квартир в цьому будинку не коштує менше $70 тисяч. Є і справжні палаци. 

11 1

12

Втім, і це ще не все. Після тривалих пошуків за реєстрами нам вдалося знайти людину, чиє ім'я повністю збігається з ім'ям заступника начальника ГФС в Одеській області. Він фігурує в якості співзасновника кооперативу в Броварах під гучною назвою "Щит Батьківщини". Є й адреса - вулиця Красовського (зараз Сергія Москаленко), будинок 2. 

13

14

Виходить, що чиновник збрехав, коли заповнював електронну декларацію. Але як  це могли пропустити в НАЦЗК під час перевірки? Або перевірку декларації Піпко зовсім не проводили? Ми вже звернулися в агентство з відповідним запитом.

 

ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ

Згідно з опублікованими нами даними, Піпко порушив не менше двох статей Кримінального кодексу. Перша -  стаття 366 ( "Декларування недостовірної інформації"). За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права займати державні посади на строк до трьох років.

А також статтю 172 КК України ( "Порушення вимог фінансового контролю"). Відповідно до закону, публікація завідомо недостовірних відомостей у декларації уповноваженої владою особи карається штрафом від одного до двох з половиною тисяч неоподатковуваних мінімумів.

ASPI продовжує моніторити ситуацію і сподівається на оперативну реакцію українських спецслужб на опубліковані в матеріалі документи.

 

 

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц

 

Юрий Николаевич Грымчак родился 30 октября 1965 года в городе Донецк. Украинский

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк