Антикорупційна організація представила у Києві нових членів та запустила механізм боротьби з корупцією під час воєнного стану (Фото)

Голова громадського об’єднання "ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРОДНА РАДА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ТА ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ВЛАДИ" Анатолій Буднік презентував 17 листопада оновлений склад ГО.
У період воєнного стану членами антикорупційної організації стали жінки, чоловіки та діти яких перебувають на війні. Буднік почав виступ з того, того що він тільки приїхав з похорону, ховали загиблого члена ГО. Він запропонував згадати хвилиною мовчання всіх тих, хто своє життя віддав за захист України!
У промові Анатолій Буднік підкреслив: «Ситуація під час воїни в плані корупції в правоохоронних органах дуже загострилася. Пройдисвіти, які втекли з Києва після початку активної фази війни, повернулися сюди, коли було звільнено Київську та Чернігівську області. Користуючись тим, що всі активні чоловіки пішли воювати, вони почали терор, шантаж, здирство щодо волонтерів та бізнесменів, які допомагають ЗСУ.
Але й старі корупціонери нікуди не зникли. Всі знають екснардепа Микитася. Він багато разів «світився» у корупційних справах, найгучніша – пропозиція хабаря діючому меру Дніпра Філатову. Сума – шалена, 22 мільйони євро, а справа торкалася будівництва метро у Дніпрі. Чим відомий Микитась загалу? Він уже розорив «Укрбуд», замішаний у купі банальних розбоїв, крадіжці людей… І ось такий індивід досі на волі завдяки продажній правоохоронній системі. Свою компанію «Укрбуд» він перетворив на піраміду, назбирав грошей з людей та «кинув» їх на квартири. Зате збудував будинок на землі Нацгвардії, а з потрібними людьми «розрахувався» квартирами у ньому. На останньому судовому засідання він вихвалявся, що нібито керую з камери у СІЗО усією Київрадою, назвавши фамілії та фракції. Він прямо із СІЗО намагається за банальною рейдерською схемою заволодіти майном старої стратегічної компанії (до речі, єдиної в Україні, яка будує метрополітени) «Київметробуд». Ви уявіть до якого марення вони дійшли!
Колись Микитась тримав під контролем компанію «Укртонельпроект» (до банкрутства). Так от, вони вигадали, що нібито в 1995 році (згадав би ще Радянський Союз) ця компанія віддала своє майно «Київметробуду», яка все життя будувала метро. А робиться це для того, щоб накласти арешти на майно та віддати комусь на відповідальне зберігання, а за цей час вкрасти все, що там є. На моє переконання, хай би Микитась киянам повернув гроші за квартири які він не збудував! Але, розповідаючи казки, що це все його, і його обдурили, він досі навіть із СІЗО за копійки всіх купує… Він це все каже, аби шантажувати тих, хто на його думку, повинні врятувати його від в'язниці. Ці факти вже відомі європейським антикорупційним організаціям, і вони уважно стежать за українськими силовиками, які ведуть це діло, і намагаються щось разом із Микитасем вкрасти. Зараз я не буду називати конкретні прізвища (а цей фактаж у нас є). Ми готуємо звернення до Офісу генпрокурора та до НАБУ та надали всі факти до вже вищезгаданих світових антикорупційних організацій, європейським та американським депутатам. Сподіваємося, що нинішній в.о. голови НАБУ не дасть такому пройдисвіту уникнути покарання.
А тепер про «молоде поповнення» любителів хабарів. Коли такі корупціонери взагалі відчули безкарність, вони почали шантажувати ще й воїнів-добровольців, які своє здоров'я віддавали та віддають на захисту України! Ось я з перших днів війни, хоча мені вже 68 років, підписав контракт із добровольчим формуванням «Щит Василькова», і особисто брав участь у захисті Київської області. Я з перших дній війни особисто бачив як бігли прокурори та інші силовики Василькова. І тільки після звільнення Київщини вони потроху почали повертатися…
Зокрема, й про екснардепа Мосійчука, який замішаний в корупційних оборудках у компанії з ексмером Василькова Іващенком. З подачі Мосійчука корумповані правоохоронці почали «малювати» кримінальні справи проти командира «Щита Василькова», який у складі ЗСУ визволяє окуповані території, й проти членів його команди, які віддають життя та здоров’я за Україну. Не виключено, що були якісь порушення, але це війна, і коли не працювали банки, магазини та заправки, а містяни допомагали оборонцям «живими» грошима, іншого виходу не було. Тоді навіть тисяча гривень від пересічного мешканця Василькова були колосальні гроші. А бійців «Щита» треба було одягати та харчувати…
Персонально я під час дії воєнного стану не мав бажання займатися якоюсь громадською або антикорупційною діяльністю, аби не бути коментатором українських негараздів для російської пропаганди. Але те, що почало коїтися у Києві на області останні пару місяців, навело на думку, що треба щось робить. Я навів контакти з американськими та європейськими депутатами, які займаються антикорупційною діяльність та підписав низку меморандумів із західними антикорупційними організаціями. Я пізніше покажу ці документи, не зараз, аби корупціонери не побігли з України.
Захищаючи Київщину, я познайомився із добровольцями з Ірпеня, Бучі та інших київських примість, більшість з який стали волонтерами. Вони возили допомогу бійцям ЗСУ на фронт. До одного з таких волонтерів з обшуком прийшли правоохоронці. Вони забрали гроші, техніку, почали шантажувати позбавленням громадянства. Хоча це молода людина, він покинув Росію після початку «Революції гідності». Він займався антипутінською діяльністю, та у 2018 році отримав громадянство України, а потім через шантаж пару місяців тому був позбавлений. У його захист президенту Володимиру Зеленському були направлені листи, а потім через якихось корумпованих за копійки держчиновників вони були «злиті» у інтернет-ЗМІ, повʼязані з Віктором Медведчуком. Відомо, що ці видання за невеликі гроші публікують будь-які замовні матеріали.
Ще один момент. До російського вторгнення я працював юристом на стратегічному підприємстві. Мені зателефонували та повідомили, що невідомі намагаються вкрасти техніку – якійсь судовий виконавець з якимись папірцями намагався зайти на територію стратегічного підприємства у Києві.
Жінки, які зі мною зараз тут (їхні чоловіки та діти на фронті), готові боротися з такими корупціонерами, які за копійки готові продавати Україну. Коли президент займається обороною та деокупацією українських земель, в нього елементарно не вистачає часу контролювати весь силовий блок, чим користаються «ділки» у погонах та без. Тому ми будемо тримати на контролі всі згадані питання».
На запитання журналістів Анатолій Будник уточнив, що ГО "ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРОДНА РАДА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ТА ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ВЛАДИ" числиться в різних українських спецслужбах як мілітарна організація, що має розгалужену мережу по Україні. Раніше ГО у більшості складалося з учасників «Революції гідності» та учасників АТО. ГО заборонено у Росії офіційно як «терористична організація». Зараз переважна більшість членів захищають Україну у складі ЗСУ.
По теме
21 июня в Киеве на базе ветеранского мотоклуба MEMORIA MMC прошёл первый открытый турнир M13 FIGHTS. На ринг вышли те, кто по-настоящему знает, что такое бой — военные, ветераны, спецназовцы. Турнир был проведён в память о павших боевых товарищах, отдавших жизнь за свободу и независимость.
К 10-летию со дня создания Национальной полиции Украины в Полтавской области наградили полицейских, которые ежедневно обеспечивают порядок в громадах и одновременно защищают государство на передовой. Руководитель областной полиции Евгений Рогачёв поблагодарил личный состав за преданную службу в условиях постоянных угроз и нестабильности.
В 2025 году обновлённый консолидированный рейтинг частных учреждений высшего образования Украины вновь привлёк внимание абитуриентов, педагогов и экспертов. В рейтинг вошли университеты, которые демонстрируют стабильное качество образования, научную активность и высокий уровень поступающих.
Начальник полиции Полтавской области Евгений Рогачёв посетил личный состав стрелкового батальона, который выполняет боевые задачи на Торецком и Покровском направлениях в составе Сил безопасности и обороны Украины.
2 июля Глава Национальной полиции Украины Иван Выговский провёл рабочую встречу с Комиссаром Национальной полиции Финляндии Илккой Коскимяки. Во встрече также приняли участие его заместители Александр Фацевич и Андрей Небытов, начальник полиции Киева Дмитрий Шумейко и руководитель Департамента международного полицейского сотрудничества Иван Гульпа.
Сегодня Национальной полиции Украины исполняется 10 лет. За это время структура прошла путь от реформы к настоящей силе, способной обеспечивать безопасность государства даже в самые тяжёлые времена.
К 10‑летию создания Национальной полиции Украины Министр внутренних дел Игорь Клименко поздравил правоохранителей и поблагодарил каждого, кто ежедневно обеспечивает порядок, защищает людей и обороняет страну на передовой.
Полиция Полтавской области ежедневно работает в усиленном режиме для защиты населения от внутренних и внешних угроз. Как сообщил начальник полиции региона Евгений Рогачёв, за минувшие сутки сотрудники правоохранительных органов проверили около 1340 транспортных средств и 430 человек.
Одесская областная армянская община передала очередной автомобиль для нужд штурмового спецподразделения Главного управления разведки Минобороны Украины «Артан», которое выполняет боевые задачи на самых сложных участках фронта.
Одесская областная армянская община передала очередной автомобиль для нужд штурмового спецподразделения Главного управления разведки Минобороны Украины «Артан», которое выполняет боевые задачи на самых сложных участках фронта.
Новости «Общество»
21 июня в Киеве на базе ветеранского мотоклуба MEMORIA MMC прошёл первый открытый турнир M13 FIGHTS. На ринг вышли те, кто по-настоящему знает, что такое бой — военные, ветераны, спецназовцы. Турнир был проведён в память о павших боевых товарищах, отдавших жизнь за свободу и независимость.
К 10-летию со дня создания Национальной полиции Украины в Полтавской области наградили полицейских, которые ежедневно обеспечивают порядок в громадах и одновременно защищают государство на передовой. Руководитель областной полиции Евгений Рогачёв поблагодарил личный состав за преданную службу в условиях постоянных угроз и нестабильности.
В 2025 году обновлённый консолидированный рейтинг частных учреждений высшего образования Украины вновь привлёк внимание абитуриентов, педагогов и экспертов. В рейтинг вошли университеты, которые демонстрируют стабильное качество образования, научную активность и высокий уровень поступающих.
Начальник полиции Полтавской области Евгений Рогачёв посетил личный состав стрелкового батальона, который выполняет боевые задачи на Торецком и Покровском направлениях в составе Сил безопасности и обороны Украины.