Як Київ божеволіє після подорожчання проїзду в громадському транспорті

26 июля 2018
последние новости в Украине останні новини в Україні

Метрополітен

День перед подорожчанням – 13 липня, ознаменувався кілометровими чергами на всіх станціях Київського метрополітену. Саме в останній день кияни вирішили поповнити безконтактні картки та придбати проїзні за старою ціною.

Як повідомили на Facebook-сторінці Київського метрополітену, 13 липня кияни поповнили свої картки метро на 5,9 млн поїздок, з них 4,5 млн за тарифом 4,5 гривні.

Найхитріші жителі міста вирішили подбати не лише про себе, а й про тих, в кого не виникло бажання вистояти годину в черзі заради поїздок за 4,50-5 гривень. Так, на ресурсі OLX вже наступного дня почали з'являтись оголошення про продаж безконтактних карток. Наприклад, в одному з оголошень жителям столиці пропонували придбати картки на 100 та 50 поїздок за ціною 500 та 250 гривень відповідно.

Наземний транспорт

Якщо з метрополітеном все більш менш зрозуміло, то з наземним транспортом ситуація дещо складніша. Як відомо, в комунальному транспорті – тролейбусах, автобусах, трамваях - вартість проїзду зросла вдвічі – з 4 до 8 гривень. Можна припустити, що десь в два рази і зросте кількість зайців та користувачів маршруток. В останніх тепер ціна мала б бути нижчою – в середньому від 5 до 7 гривень.

Але приватні перевізники, мабуть, не захотіли лишатись не при ділі й також підняли вартість поїзду. При чому не завжди попереджуючи про це пасажирів заздалегідь. Наприклад, на маршруті №504, який обслуговує перевізник "Ярославь-Авто", проїзд буквально за ніч подорожчав на дві гривні. Якщо ввечері 24 липня він коштував 6 гривень, то вже зранку наступного дня кияни діставались своїх пунктів призначення за 8 гривень. І жодних оголошень про це як не було, так і не з'явилось.

Також в соцмережах жителі столиці скаржаться на зростання вартості проїзду на маршруті №472 до 8 гривень. В оголошенні, яке хоча б є в маршрутному таксі, говориться, що подорожання відбулось в зв'язку з важкою економічною ситуацією, постійним зростанням цін на пальне, запчастини, нестачею достатньої кількості кваліфікованих водіїв та необхідністю постійного оновлення рухомого складу.

При цьому зазначимо, що за останні два місяці, за даними Мінфіну, в період з 29 травня до 25 липня середня ціна бензину А-95 знизилась на 34 копійки - з 29,52 гривень до 29,18 гривень. Але середня ціна автомобільного газу за той же період зросла - з 13,24 гривень до 14,8 гривень.

Схожа ситуація і з маршрутками №580, проїзд в яких коштував 6 гривень ще кілька днів після подорожчання. Але раптово в них з'яливились оголошення про подорожчання проїзду "заднім числом", тобто з 14 липня без роз'яснення причин. Пасажироперевезеннями за цим маршрутом займається компанія "Універсал-транс".

Тож киянам лишається тільки платити 7- 8 гривень (поки що) за проїзд в маршрутних таксі та сподіватись, що вони колись дійсно будуть замінені зручними автобусами або хоча б перестануть розвалюватись на ходу, а також – що вони будуть в достатній кількості і давка в годину-пік трохи послабиться.

З цього приводу в Facebook висловилась жителька столиці. За її словами, вона мала бесіду з водієм однієї з маршруток, який повідомив, що перевізник не збирався піднімати ціну не проїзд. Але "зверху" йому повідомили, що якщо ціна проїзду не зросте, йому не буде продовжена ліцензія. Втім, де і хто саме це "зверху" не повідомляється.

Варто нагадати, що востаннє столичні перевізники піднімали ціни на свої послуги в січні цього року. Саме тоді вартість проїзду з 4-5 гривень зросла до уже звичних 6-7 гривень. Взимку перевізники це обґрунтовували підвищенням цін на пальне.

Зв'язатись з жодним із вищезгаданих перевізників нам не вдалось.

Зате в Департаменті транспортної інфраструктури КМДА нам повідомили, що перевізник таки має попереджувати пасажирів про зростання вартості проїзду за термін від двох тижнів до п'яти днів. Крім того, в Департаменті зазначили, що міська влада не має права втручатись в приватний бізнес і перевізники можуть піднімати ціну проїзду на свій розсуд.

Реакція киян

Користувачі соцмереж, не забарились з реакцією. Наприклад, на Facebook створена сторінка заходу "Молитва за зниження цін на громадський транспорт в Києві", який має відбутись 5 серпня в Києво-Печерській Лаврі. Сторінка одразу викликала величезний резонанс  серед користувачів соцмережі. Однак, чи це серйозно, чи це просто жарт - достеменно невідомо.

"Дістало, що ціни на проїзд зростають, а грошей ти більше не заробляєш? Потрібно їздити на метро і тролейбусі, а тепер це задоволення тільки для багатих? Приходь і молися з нами за зниження цін на проїзд в громадському транспорті", - йдеться в анонсі заходу.

Крім того, ми вирішили запитати у самих жителів столиці, що вони думають з цього приводу.

Євген: Якщо подивитись на стан маршруток, то зростання цін на проїзд взагалі не обґрунтоване. Тобто напівубиті маршрутки їздять, жодного комфорту. Повна маршрутка на одному колесі все одно зупиниться, щоб набрати ще пасажирів. 8 гривень – ціна взагалі необґрунтована, це занадто дорого. А вартість проїзду в метрополітені взагалі не зрозуміло з якої причини підняли. То змінюють жетони, тепер ціну підняли – все це необґрунтовано. Жодних прямих причин для цього я не бачу.

Альона: Я вважаю, що здорожчання все ж мало відбутись, але не до такої великої суми одразу. Потрібно було робити це поступово.

Артем: Подорожчання проїзду на три гривні – це несуттєво. Можливо, для середньостатистичної України це критично, але в нас  -найдешевше метро в Європі. В Празі метро коштує 27 гривень, в Німеччині - ще дорожче. Так що не так уже це і критично.

Юлія: В нашій державі можна багато що вважати не досить обґрунтованим, особливо - здорожчання проїзду. Спочатку це пояснювалось тим, що у нас найдешевший транспорт у Європі. Потім щось розповідали про купівлю нових вагонів. Тепер же все стало на свої місця - борги таким чином віддаються. Ось вам і обґрунтування !

Олександр: У Києві середня зарплата - 8 тисяч гривень. За умови, що я їжджу щодня мінімум два рази на метро, ​​а то і більше, на місяць виходить близько 600 гривень. Це мені пощастило, що я біля метро живу. А як з Троєщини або з Борщагівки на роботу діставатися? Ви не забувайте, що вони ще тарифи ЖКГ підвищують зараз. Це буде понад півтори тисячі за квартиру. У мене до цих людей, котрі мислять іншими категоріями питання:  після того як я доїду до роботи і оплачу ваші нові тарифи, за що мені годувати дочку і лікувати літню матір?

Сергій: Я вважаю, що всіх політиків і депутатів, які вводили це подорожчання, треба зобов'язати, щоб вони оприлюднили потім всі кошториси, всі напрямки, куди вони використали ці гроші, що заробили на підвищенні цін. В 2011-му році метро коштувало 2 гривні, а в 2014-му відбулось підвищення до чотирьох – за цей час ніяк не змінилося метро: внутрішній інтер'єр ніяк не змінився метрополітену і вагонів. І я подивлюсь, що зміниться зараз. А про маршрутки я взагалі мовчу, вони вже давно старенькі, як і трамваї/тролейбуси. Тролейбуси, які зараз 8 гривень коштують – це ті тролейбуси, які ще ледь не дорадянського періоду. Вони ж розвалюються. Їхати в них – це щось страшне.

Варто зазначити, що захистити честь і гаманці киян, а заодно і заробити на цьому собі політичні бали намагалась ВО "Свобода" в Київраді. Так, депутат "Київради" від фракції "Свобода" Юрій Сиротюк подав на розгляд столичних депутатів на засіданні міськради 12 липня проект рішення про заборону на підвищення вартості проїзду в громадському транспорті  до впровадження автоматизованого обліку оплати проїзду, а також до проведення аудиту Киівського метрополітену та "Київпастрансу". Однак, в той день до голосування справа так і не дійшла.

Не обійшлося в сесійній залі і без рукоприкладства. Відповідні фото на своїй сторінці Facebook виклав депутат Київраді від фракції "Солідарність" Олег Маляревич.

Проект рішення від "Свободи" був повторно винесений на голосування 19 липня, але набрав лише 24 голоси в сесійній залі замість 61 необхідного.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Материалы по теме
последние новости в Украине останні новини в Україні Интервью

Еще 23 февраля на фоне российской угрозы на заседании Верховной Рады Украины в сессионном зале находилось всего семь из сорока нардепов от этой политической силы. Куда исчезли нардепы пророссийской партии и какова их судьба в будущем, рассказал директор Центра исследований проблем гражданского общества Виталий Кулик.

25 февраля 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Интервью

Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что Москва готова к переговорам с Киевом в случае если украинская армия сложит оружие. О целях Кремля в войне с Украиной ASPI news рассказал директор Центра исследований проблем гражданского общества Виталий Кулик.

25 февраля 2022

Депутаты Верховной Рады Украины работают над законопроектами по усилению кибербезопасности в Украине. Об этом сообщила глава партии "Голос" Кира Рудык.

23 февраля 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналитика

После признания Россией террористических организаций "ДНР" и "ЛНР" эксперты заговорили о конце Минских соглашений. О последствиях ликвидации этой переговорной площадки рассказал научный директор Фонда "Демократические инициативы" им. Илька Кучерива, профессор Национального университета "Киево-Могилянская Академия" Алексей Гарань.

22 февраля 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Интервью

Еще 23 февраля на фоне российской угрозы на заседании Верховной Рады Украины в сессионном зале находилось всего семь из сорока нардепов от этой политической силы. Куда исчезли нардепы пророссийской партии и какова их судьба в будущем, рассказал директор Центра исследований проблем гражданского общества Виталий Кулик.

25 февраля 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Интервью

Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что Москва готова к переговорам с Киевом в случае если украинская армия сложит оружие. О целях Кремля в войне с Украиной ASPI news рассказал директор Центра исследований проблем гражданского общества Виталий Кулик.

25 февраля 2022

Депутаты Верховной Рады Украины работают над законопроектами по усилению кибербезопасности в Украине. Об этом сообщила глава партии "Голос" Кира Рудык.

23 февраля 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналитика

После признания Россией террористических организаций "ДНР" и "ЛНР" эксперты заговорили о конце Минских соглашений. О последствиях ликвидации этой переговорной площадки рассказал научный директор Фонда "Демократические инициативы" им. Илька Кучерива, профессор Национального университета "Киево-Могилянская Академия" Алексей Гарань.

22 февраля 2022

Депутат из фракции "Европейская солидарность" Алексей Гончаренко прокомментировал признание Российской Федерацией так называемых "Л/ДНР". Он заявил, что Украина должна продемонстрировать жесткую реакцию.

22 февраля 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналитика

По сообщениям из Елисейского дворца, результатом переговоров президентов России и Франции Владимира Путина и Эммануэля Макрона 20 февраля должен стать саммит по определению новой архитектуры мира и безопасности в Европе. Как на такое предложение фактически нового передела мира отреагируют США и Украина, ASPI news рассказал заместитель директора Агентства моделирования ситуаций Алексей Голобуцкий.

21 февраля 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналитика

Президент Украины Владимир Зеленский заявил о введении "цифрового народовластия" через приложение "Дия". Зачем это нужно властям, ASPI news объяснил политолог, нардеп VIII созыва Александр Черненко.

18 февраля 2022

Спикер Верховной Рады Украины Руслан Стефанчук отреагировал на голосование депутатов российской Госдумы за принятие обращения к Владимиру Путину о возможности признания так называемых "ЛНР" и "ДНР". Он отметил, что будет поднимать на СНБО вопросы персональных санкций.

16 февраля 2022

Нардеп из фракции "Европейская солидарность" Владимир Вятрович считает, что слова украинского дипломата Вадима Пристайко о возможности Украины отказаться от вступления в НАТО могут быть не случайными. Об этом он заявил в комментарии ASPI news.

16 февраля 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Интервью

Совет национальной безопасности и обороны Украины ввел санкции против телеканала "Наш" сроком пять лет во время выездного заседания в Харькове 11 февраля. Последствия решения СНБО прокомментировал политический эксперт Константин Матвиенко.

14 февраля 2022
Выбор редакции
последние новости в Украине останні новини в Україні Интервью

Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что Москва готова к переговорам с Киевом в случае если украинская армия сложит оружие. О целях Кремля в войне с Украиной ASPI news рассказал директор Центра исследований проблем гражданского общества Виталий Кулик.

25 февраля 2022

Депутаты Верховной Рады Украины работают над законопроектами по усилению кибербезопасности в Украине. Об этом сообщила глава партии "Голос" Кира Рудык.

23 февраля 2022

Нардеп из фракции "Европейская солидарность" Владимир Вятрович считает, что слова украинского дипломата Вадима Пристайко о возможности Украины отказаться от вступления в НАТО могут быть не случайными. Об этом он заявил в комментарии ASPI news.

16 февраля 2022

Родители военных, погибших при прохождении службы, провели под Офисом президента "Митинг Справедливости". Они подчеркнули, что не верят в самоубийства своих детей и требуют наказания военного руководства.

3 февраля 2022