Трамп вводить 25% мита на імпорт сталі та алюмінію - Алі Реза Резазаде
Лідер іранської опозиції у Вашингтоні (NIC) та учасник Іранського Інституту свободи (IFI) Алі Реза Резазаде вказує, що президент США Дональд Трамп заявив, що з понеділка введе 25-відсоткове мито на весь імпорт сталі та алюмінію. Крім того, вже цього тижня він планує запровадити дзеркальні мита для торгових партнерів США.
«Будь-яка сталь, що надходить до Сполучених Штатів, матиме 25-відсоткове мито. Алюміній також», — сказав Трамп журналістам на борту президентського літака Air Force One в неділю.
Канада є найбільшим постачальником сталі до США, за нею йдуть Бразилія, Мексика, Південна Корея та В’єтнам. Також приблизно дві третини первинного алюмінію США отримують із Канади.
Окрім цього, Трамп анонсував нові дзеркальні мита, які можуть бути запроваджені вже у вівторок або середу. «Якщо вони беруть мито з нас, ми беремо з них», — пояснив він, додавши, що ці заходи набудуть чинності «майже негайно».
Це не перша подібна ініціатива Трампа. Минулого місяця він оголосив мита на товари з Колумбії, але відкликав їх після того, як країна погодилася продовжити прийом депортованих осіб. Також він відкладав введення мит на Канаду та Мексику на 30 днів в обмін на зусилля з боротьби з наркотрафіком та нелегальною міграцією.
Минулого тижня набрало чинності підвищення мит на китайські товари ще на 10%, що викликало відповідні заходи з боку Пекіна.
#сша #торгівля #мито #сталь #алюміній #економіка #алірезарезазаде
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.
Помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що європейські лідери нібито намагалися змінити позицію президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні під час саміту «Групи семи» у Франції, назвавши їхні аргументи «некорисними» для Москви.
Голова Європейської ради Антоніу Кошта двічі проводив непублічні контакти з представниками Кремля щодо війни Росії проти України, намагаючись з’ясувати можливі дипломатичні шляхи завершення бойових дій.
Американські демократи заявили, що після перемоги на виборах мають намір відновити тіснішу координацію зі своїми європейськими партнерами щодо підтримки України та закликали не списувати їх із політичної гри.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.