Банки відмовляють військовим у кредитах

21 лютого 2019, 16:46
622

"Попри розпіарений слоган Петра Порошенка "Армія. Мова. Віра" - еліта, тобто військові, залишаються групою з обмеженими правами", - ділиться своїми думками учасник бойових дій Денис.
Для хлопця відмова від банків у кредитуванні або підвищенні кредитного ліміту — нонсенс.

Зі слів знайомих, які є учасниками бойових дій та нині перебувають на фронті, якщо військовослужбовець захоче взяти у банку кредит або підвищити ліміт, то йому буде відмовлено.Про кредити на авто чи іпотеку взагалі не йдеться.

Ми звернулись за консультацією до спеціалістів “Юридичної Сотні". На питання, чи має банк право відмовляти чинному військовому у кредитуванні або ж відмовляти у зменшенні відсотків за кредитом, нам відповіли:


"Відмовляти, якщо кредиту немає ще, звичайно банк може. Це його право, давати кредит або не давати. Якщо кредит є вже зараз, то діють кредитні канікули для військовослужбовців.

Потрібно написати й зареєструвати заяву в банку".Відомо, що військовослужбовці звільняються від сплати з 18. 03.2014 року (початок особливого періоду), а військовозобов’язані та резервісти – з моменту призову під час мобілізації.

Пільга ж діє до закінчення особливого періоду. Норми законодавства про звільнення від сплати відсотків та штрафних санкцій розповсюджуються і на діяльність установ мікрокредитування.

Зі слів військового Дмитра, якому вдалось скористуватися так званими "кредитними канікулами", кожні 3 місяці він має надавати довідку про призов на військову службу або військовий квиток зі службовими відмітками. Резервістам же необхідно надати виписку з наказу або довідку про зарахування до списків військової частини.

"Якщо ви не маєте можливості повідомити банку про проходження вами військової служби особисто, то завірте у нотаріуса чи командира Вашої в/ч довіреність на ім’я особи, яка зможе подати таке повідомлення. Додатково маєте право подати заяву про реструктуризацію кредиту, але остаточне вирішення цього питання залишається на розсуд банку", - прокоментували у "Юридичній Сотні".

 

У випадку відмови чи ігнорування даного звернення юристи радять подавати скаргу голові правління банку. Також можна звернутися до суду з оскарженням відмови у задоволенні ваших законних прав.

Якщо з "кредитними канікулами" ситуація зрозуміла, то з кредитними лімітами історія заплутана.

"Наприклад, беремо до уваги новостворений Monobank. Під час реєстрації, коли ти обираєш місце роботи ("військовослужбовець") тобі відразу обмежують кредитний ліміт. Тобто карту можуть видати, але ліміт становитиме 0 грн", - розповідає військовослужбовець Денис. 

 

22222

 

 

Хлопець розповідає, що оформив картку давно. Проте тривалий час не надходило повідомлення із підтвердженням оформлення. Але навіть коли смс і з'явилася військовий не впевнений у тому, що на картці буде встановлено кредитний ліміт.

"Я б залюбки перевірив, проте нині картку забрати не зможу, бо знаходжусь далеко від цивілізації", - коментує Денис.

 

Український військовий не розуміє, чому не можна випустити постанову, де йтиметься, що комерційні банки не мають права обмежувати військовослужбовців у кредитуванні?

 

"Нас часто називають "елітою країни". Проте дуже багато розбіжностей в реальності.

Як на мене, державні банки мають стати у цьому питанні прикладом для інших. У США для ветеранів та військовослужбовців існує купа програм за зниженими кредитним ставкам. Я усвідомлюю, що є військовослужбовці-"аватари", які можуть не повернути взяті кошти. Знову ж таки, можна скористатися досвідом Заходу: встановити загороджувальний ліміт. Наприклад, якщо військовослужбовець хоче взяти іпотеку на купівлю житла, то він повинен спочатку назбирати 30% коштів, а все інше йому мали б надати на основі знижених ставок у кредит. Тобто, це (ред. - наявність цих 30 %) дасть змогу оцінити наміри військового та підвищить довіру", - розмірковує Денис.

Відмову отримують і ті, хто бажає підвищити кредитний ліміт.

Нам вдалось отримати запис розмови бійця одного із підрозділів Національної гвардії з оператором популярного банку України. З діалогу стає зрозумілим, що військовому не називаючи об'єктивних причин вже вкотре відмовляють у підвищенні кредитного ліміту.

 

 

 

 

Зауважимо, що коментарі нам надали військові, які нині перебувають на передовій.

Проблеми українських захисників, мають хвилювати не лише їх самих. Бо ж щоденних "справ" у цих хлопців вистачає.Рано чи пізно війна закінчиться. І військові повернуться у свої рідні міста. Чи зникнуть до того часу подібні проблеми? Навряд. Проте, їх вирішення не уникнути.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Суспільство
Суспільство

У суботу, 23 березня, активісти Нацкорпусу та Нацдружин уже втретє прийшли до Адміністрації Президента із закликом "Свинарчуків Порошенка - за ґрати”, аби вимагати припинити корупційні схеми в оборонці та покарати усіх причетних.

16:53
23 березня 2019

ПЦУ запровадила молитву про президентські вибори

23 березня 2019, 18:49
6

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній надав благословення протягом наступного часу до завершення виборчого процесу в усіх храмах Помісної української Православної церкви підносити молитовні прохання про справедливі вибори Глави української держави, за мир та єдність в Україні.

Про це повідомили у прес-службі ПЦУ. 

"У зв’язку з особливою відповідальністю, яка в час виборів президента України покладається на наш народ, враховуючи необхідність захистити державність України, єдність, суспільний мир перед обличчям зовнішньої агресії та внутрішніх протистоянь, протягом наступного часу до завершення голосування за обрання Глави держави благословляється за богослужіннями в храмах Помісної української Православної церкви на літургіях після заамвонної молитви або під час молебню виголошувати наступну молитву", - повідомили у ПЦУ. 
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Суспільство
Суспільство

У суботу, 23 березня, активісти Нацкорпусу та Нацдружин уже втретє прийшли до Адміністрації Президента із закликом "Свинарчуків Порошенка - за ґрати”, аби вимагати припинити корупційні схеми в оборонці та покарати усіх причетних.

16:53