Життєвий шлях полковника Олександра Герасименко - від фінансування Антимайдану до фінансування бойовиків ЛНР

13 апреля 2018
1573
последние новости в Украине останні новини в Україні

Прокурорським люди ці відомі і навіть за багатьма з них припадають пилом під сукном кримінальні справи, але влада не поспішає виносити їм вироки. Але вбивць і ворогів свого ж народу треба знати в обличчя, тому, що б не забулося і не кануло в історію, ми починаємо цикл статей про безкарно зрадивших.

1g

Один з тих що під прицілом у департаменті спеціальних розслідувань Генпрокуратори України, з руками по лікоть в крові - полковник Олександр Олександрович Герасименко, який на момент початку конфлікту був начальником управління по боротьбі з економічними злочинами в Луганській області. Але з моменту початку АТО на сході України перемістився з сім'єю і своїм начальником генералом Польським Євгеном Миколайовичем (екс-начальник ГУМВС України в Луганській області, який відправляв, оснащував і озброював співробітників «Беркута» і «Сокола» в т.ч. снайперів у Київ, а потім кинув і відхрестився від своїх же луганських беркутівців, за що ті люто піддали його критиці) до Києва. Луганська компанія колишніх чиновників оселилася в елітних квартирах ЖК «Новопечерські Липки».

Справу по полковнику Герасименко заведено ще в 2016 році (кримінальне провадження № 42016000000003490 від 17.11.2016). У ході досудового розслідування встановлено, що він організовував і фінансував у листопаді 2013 - лютому 2014 роках протестні акції «Антимайдану» у Луганську, а так само був причетний до масових жертв серед протестуючих і організації умисних вбивств.

123

Більш того, слідству відомо, що спільно з дружиною Герасименко Лілією Вікторівною, вони створили цілу мережу злочинних організацій, які з 2010 року і до цього дня займаються злочинними схемами по легалізації здобутих корисний копалин з території проведення антитерористичної операції. А також, у період 2013-2014 пособниками вищим посадовими особами держави в легалізації і виведення коштів з України. А на сьогоднішній момент фінансують незаконно збройні формування (НЗФ) на території не визнаної ЛНР. Інформація про ці компанії і їх зв'язок з бойовиками і терористами ЛНР не таємна і переконатися в цьому може будь-який зареєстрований в аналітичній системі для ділової розвідки і перевірки контрагентів України YouControl.

Так старий знайомий полковника Олександра Герасименка, член терористичної організації ЛНР (за даними сайту Миротворець) Кирбаба Ігор Володимирович керує трьома підприємствами належать подружжю Герасименко знаходяться в Луганську:

viber image

ТОВ «Жива Косметика» (код ЄДРПОУ 35936744). Було засновано дружиною Герасименко Лілією Вікторівною і Польської Іриною Володимирівною - дружиною генерала Польського Євгена Миколайовича (ми про нього згадували вище і ще скажемо в окремому матеріалі). Під нейтральною, можна сказати що несе мир і життя назвою, насправді приховувалося зовсім не мирне підприємство, яке після фінансування протестних акцій «Антимайдану» в Луганську в 2013-2014 роках припинило своє існування - мабуть свою справу воно зробило. Але ніщо не буває без жодного сліду і безкарним, тому кримінальну справу прокуратура на нього завела, постанова суду є, але ... це ніяк не відбилося на парі Герасименко, які плетуть свою павутину фірм виводять гроші на непідконтрольних території і продовжують фінаніровать терористів і сепаратистів ЛНР.

Зауважимо, що це не єдине підприємство відкрите Герасименко Лілією в тандемі з Іриною Польської. Мають партнери в Луганську «Центр краси і здоров'я». До речі сказати, на його роботі ніяк не позначилися військові проходять дії в регіоні.

І все-таки повернемося до підприємства керованими досвідченим бойовиком ЛНР Кирбабой. Чи не дивлячись на війну, з квітня 2014 року функціонує у Герасименко Олександра на території ЛНР і торговий центр «Аквамарин» (код ЄДРПОУ 39201326). Безперешкодно розвитку бізнесу сприяє «правильно» підібраний керуючий. Ось що дивно - підприємство є, воно згідно з українськими законом зареєстровано, а ось даних в реєстрі платників податків відсутні, при цьому підприємство цілком ліквідне. У Генеральній прокуратурі теж є до нього питання і претензії, але до Герасименко притензій не мають.

Правонаступником ТЦ Аквамарин і ще одного підприємства полковника Герасименка - ТОВ «Екомебель» (про нього ми скажемо нижче) є кероване все тим же Кирбабой ТОВ «Лугалесторг» (код ЄДРПОУ 36073665). Підприємство зареєстроване і успішно продовжує торгувати природними копалинами з 2008 року. На момент його відкриття начальник управління по боротьбі з економічною злочинністю Олександр Герасименко маючи необмежені повноваження не міг ними не скористуватися і відкрив собі підприємство, що торгує деревиною, щоб при цьому не мати проблем з законом, відкрив ліцензію на господарську діяльність пов'язану зі створенням об'єктів архітектури. Ліцензія дійсна до липня 2018. Підприємство не вважає за потрібне звітувати в українські органи доходів і зборів, але і не закривається.

cherep

Торгує деревиною та природними копалинами з квітня на непідконтрольною Україні території Луганщини ще одне підприємство подружжя Герасименко - ТОВ «Луганський завод «Екомебель» (код ЄДРПОУ 39201707). Успіху справи сприяє «правильно» підібраний керівник - ще один пособник бойовиків незаконно збройних формувань ЛНР Череповский Микола Геннадійович (згідно з даними сайту Миротворець). По відношенню до підприємства проходять слідчі дії але воно продовжує свою справу: платить податки в казну незаконної і невизнаної Луганській республіки і співпрацює з бойовиками ЛНР. Відзначимо, що підприємство засноване і почало активно працювати саме під час загострення військової ситуації на сході України. До речі, під час активних військових дій і обстрілу населених пунктів в підприємство інвестували 2 млн 535 тис грн і воно не зачеплене військовим конфліктом продовжує працювати по теперішній час.

2

Фото з презентації «Інвестиційний портрет міста Свердловська та Свердловського району Луганської Народної Республіки» 2017 р

Рішенням «правових» питань на території ЛНР занймається компанія Юридична фірма «Закон і Справедливість» (код ЄДРПОУ 35400064). Підприємство абсолютно ліквідне, на відміну від бізнесів інших підприємців постраждалих від дій терористичних організацій і бойовиків. Успішно працює і допомагає іншим підприємствам за певну плату в рішенні своїх бізнес питань на непідконтрольних територіях. Тобто підприємство-годувальниця з якого годуються всі і Герасименко, і террорістви ЛНР, тільки місцеві підприємці та бюджет України якось мимо каси.

Більш того, з травня 2014 року, Герасименко з луганськими «товаришами» засновують громадянську організацію «Захист прав і свобод трудового населення Луганщини «СПРАВЕДЛИВІСТЬ », якою керує ще один бойовик ЛНР (згідно з даними сайту Миротворець) Сердюк Андрій Анатолійович.

Уже перебравшись до Києва, подружжя Герасименко продовжувало плести свої бізнес мережі для бізнес схем. У 2015 Олександр Герасименко засновує компанію що займається видавничим бізнесом «Айтиком», код ЄДРПОУ 39738872, (чи не вона друкує листівки і плакати сепаратистам?), А його дружина туристичну фірму «Ель Туристико» (код ЄДРПОУ 41465260). Вона думала, що якось «пропетляєт», домовиться, але прокуратура відстежила і завела справу за підозрою у фінансуванні терористів і сепаратистів ЛНР. Правда це ніяк не відбилося на їх «бізнесі» - справа відкрита і десь глубо і далеко захована, а підприємства працюють.

1

Слідчі департаменту спеціальних розслідувань давно вже мають факти кримінальних злочинів подружжя Герасименко і зокрема екс-начальника управління по боротьбі з економічними злочинами в Луганській області полковника Олександра Олександрович Герасименко, але не поспішають розслідувати «справу Майдану» і припиняти діяльність по фінансуванню терористичних організацій ЛНР. Висновок напрошується один: значить комусь вигідно затягування розслідування і що б пособники втікачів чиновників далі будували свої схеми.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц

 

Юрий Николаевич Грымчак родился 30 октября 1965 года в городе Донецк. Украинский

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк