Життєвий шлях полковника Олександра Герасименко - від фінансування Антимайдану до фінансування бойовиків ЛНР

последние новости в Украине останні новини в Україні

Прокурорським люди ці відомі і навіть за багатьма з них припадають пилом під сукном кримінальні справи, але влада не поспішає виносити їм вироки. Але вбивць і ворогів свого ж народу треба знати в обличчя, тому, що б не забулося і не кануло в історію, ми починаємо цикл статей про безкарно зрадивших.

1g

Один з тих що під прицілом у департаменті спеціальних розслідувань Генпрокуратори України, з руками по лікоть в крові - полковник Олександр Олександрович Герасименко, який на момент початку конфлікту був начальником управління по боротьбі з економічними злочинами в Луганській області. Але з моменту початку АТО на сході України перемістився з сім'єю і своїм начальником генералом Польським Євгеном Миколайовичем (екс-начальник ГУМВС України в Луганській області, який відправляв, оснащував і озброював співробітників «Беркута» і «Сокола» в т.ч. снайперів у Київ, а потім кинув і відхрестився від своїх же луганських беркутівців, за що ті люто піддали його критиці) до Києва. Луганська компанія колишніх чиновників оселилася в елітних квартирах ЖК «Новопечерські Липки».

Справу по полковнику Герасименко заведено ще в 2016 році (кримінальне провадження № 42016000000003490 від 17.11.2016). У ході досудового розслідування встановлено, що він організовував і фінансував у листопаді 2013 - лютому 2014 роках протестні акції «Антимайдану» у Луганську, а так само був причетний до масових жертв серед протестуючих і організації умисних вбивств.

123

Більш того, слідству відомо, що спільно з дружиною Герасименко Лілією Вікторівною, вони створили цілу мережу злочинних організацій, які з 2010 року і до цього дня займаються злочинними схемами по легалізації здобутих корисний копалин з території проведення антитерористичної операції. А також, у період 2013-2014 пособниками вищим посадовими особами держави в легалізації і виведення коштів з України. А на сьогоднішній момент фінансують незаконно збройні формування (НЗФ) на території не визнаної ЛНР. Інформація про ці компанії і їх зв'язок з бойовиками і терористами ЛНР не таємна і переконатися в цьому може будь-який зареєстрований в аналітичній системі для ділової розвідки і перевірки контрагентів України YouControl.

Так старий знайомий полковника Олександра Герасименка, член терористичної організації ЛНР (за даними сайту Миротворець) Кирбаба Ігор Володимирович керує трьома підприємствами належать подружжю Герасименко знаходяться в Луганську:

viber image

ТОВ «Жива Косметика» (код ЄДРПОУ 35936744). Було засновано дружиною Герасименко Лілією Вікторівною і Польської Іриною Володимирівною - дружиною генерала Польського Євгена Миколайовича (ми про нього згадували вище і ще скажемо в окремому матеріалі). Під нейтральною, можна сказати що несе мир і життя назвою, насправді приховувалося зовсім не мирне підприємство, яке після фінансування протестних акцій «Антимайдану» в Луганську в 2013-2014 роках припинило своє існування - мабуть свою справу воно зробило. Але ніщо не буває без жодного сліду і безкарним, тому кримінальну справу прокуратура на нього завела, постанова суду є, але ... це ніяк не відбилося на парі Герасименко, які плетуть свою павутину фірм виводять гроші на непідконтрольних території і продовжують фінаніровать терористів і сепаратистів ЛНР.

Зауважимо, що це не єдине підприємство відкрите Герасименко Лілією в тандемі з Іриною Польської. Мають партнери в Луганську «Центр краси і здоров'я». До речі сказати, на його роботі ніяк не позначилися військові проходять дії в регіоні.

І все-таки повернемося до підприємства керованими досвідченим бойовиком ЛНР Кирбабой. Чи не дивлячись на війну, з квітня 2014 року функціонує у Герасименко Олександра на території ЛНР і торговий центр «Аквамарин» (код ЄДРПОУ 39201326). Безперешкодно розвитку бізнесу сприяє «правильно» підібраний керуючий. Ось що дивно - підприємство є, воно згідно з українськими законом зареєстровано, а ось даних в реєстрі платників податків відсутні, при цьому підприємство цілком ліквідне. У Генеральній прокуратурі теж є до нього питання і претензії, але до Герасименко притензій не мають.

Правонаступником ТЦ Аквамарин і ще одного підприємства полковника Герасименка - ТОВ «Екомебель» (про нього ми скажемо нижче) є кероване все тим же Кирбабой ТОВ «Лугалесторг» (код ЄДРПОУ 36073665). Підприємство зареєстроване і успішно продовжує торгувати природними копалинами з 2008 року. На момент його відкриття начальник управління по боротьбі з економічною злочинністю Олександр Герасименко маючи необмежені повноваження не міг ними не скористуватися і відкрив собі підприємство, що торгує деревиною, щоб при цьому не мати проблем з законом, відкрив ліцензію на господарську діяльність пов'язану зі створенням об'єктів архітектури. Ліцензія дійсна до липня 2018. Підприємство не вважає за потрібне звітувати в українські органи доходів і зборів, але і не закривається.

cherep

Торгує деревиною та природними копалинами з квітня на непідконтрольною Україні території Луганщини ще одне підприємство подружжя Герасименко - ТОВ «Луганський завод «Екомебель» (код ЄДРПОУ 39201707). Успіху справи сприяє «правильно» підібраний керівник - ще один пособник бойовиків незаконно збройних формувань ЛНР Череповский Микола Геннадійович (згідно з даними сайту Миротворець). По відношенню до підприємства проходять слідчі дії але воно продовжує свою справу: платить податки в казну незаконної і невизнаної Луганській республіки і співпрацює з бойовиками ЛНР. Відзначимо, що підприємство засноване і почало активно працювати саме під час загострення військової ситуації на сході України. До речі, під час активних військових дій і обстрілу населених пунктів в підприємство інвестували 2 млн 535 тис грн і воно не зачеплене військовим конфліктом продовжує працювати по теперішній час.

2

Фото з презентації «Інвестиційний портрет міста Свердловська та Свердловського району Луганської Народної Республіки» 2017 р

Рішенням «правових» питань на території ЛНР занймається компанія Юридична фірма «Закон і Справедливість» (код ЄДРПОУ 35400064). Підприємство абсолютно ліквідне, на відміну від бізнесів інших підприємців постраждалих від дій терористичних організацій і бойовиків. Успішно працює і допомагає іншим підприємствам за певну плату в рішенні своїх бізнес питань на непідконтрольних територіях. Тобто підприємство-годувальниця з якого годуються всі і Герасименко, і террорістви ЛНР, тільки місцеві підприємці та бюджет України якось мимо каси.

Більш того, з травня 2014 року, Герасименко з луганськими «товаришами» засновують громадянську організацію «Захист прав і свобод трудового населення Луганщини «СПРАВЕДЛИВІСТЬ », якою керує ще один бойовик ЛНР (згідно з даними сайту Миротворець) Сердюк Андрій Анатолійович.

Уже перебравшись до Києва, подружжя Герасименко продовжувало плести свої бізнес мережі для бізнес схем. У 2015 Олександр Герасименко засновує компанію що займається видавничим бізнесом «Айтиком», код ЄДРПОУ 39738872, (чи не вона друкує листівки і плакати сепаратистам?), А його дружина туристичну фірму «Ель Туристико» (код ЄДРПОУ 41465260). Вона думала, що якось «пропетляєт», домовиться, але прокуратура відстежила і завела справу за підозрою у фінансуванні терористів і сепаратистів ЛНР. Правда це ніяк не відбилося на їх «бізнесі» - справа відкрита і десь глубо і далеко захована, а підприємства працюють.

1

Слідчі департаменту спеціальних розслідувань давно вже мають факти кримінальних злочинів подружжя Герасименко і зокрема екс-начальника управління по боротьбі з економічними злочинами в Луганській області полковника Олександра Олександрович Герасименко, але не поспішають розслідувати «справу Майдану» і припиняти діяльність по фінансуванню терористичних організацій ЛНР. Висновок напрошується один: значить комусь вигідно затягування розслідування і що б пособники втікачів чиновників далі будували свої схеми.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій