"Перемога у війні з Росією залежатиме від США", – експерт пояснив бомбардувальники та винищувачі НАТО в небі України

Останнім часом в світі відбулася низка подій, що свідчать про зміну глобального політичного та безпекового клімату на планеті. Україна, як з'ясувалося, також є активним учасником цього процесу.
Влітку в Польщі відбулися навчання НАТО Defender-Europe за участю 4 тисяч американських та 2 тисяч польських військових. Зокрема, відпрацьовувалося перекидання військ США в Європу.
На початку вересня Військово-Повітряні сили США провели в Каліфорнії третій в нинішньому році пуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III. "Випробування було направлено на перевірку працездатності систем міжконтинентальної балістичної ракети і не проводилось у відповідь на будь-які поточні світові події", – дипломатично прокоментувало командування ВПС.
У вересні три стратегічні бомбардувальники В-52 під прикриттям українських винищувачів кілька разів облітали акваторію Чорного моря. Виявилося, що місія в Україні є частиною планового розгортання шести американських бомбардувальників на авіабазі Ферфорд у Великій Британії. За підсумками першого вильоту вітчизняне Міноборони зазначило в офіційному релізі: "Стратегічні партнери України в черговий раз натякають російському керівництву, що не залишать Україну наодинці та не дадуть перетворити Чорне та Азовське моря у внутрішні озера РФ".
11 вересня почалися навчання Combined Resolve XIV у Німеччині за участю українських та американських військових. А 17 вересня стартували навчання Rapid Trident ("Швидкий Тризуб") – 2020 на Львівщині, в яких брали участь військові України, США, Німеччини, Данії, Румунії, Литви, Польщі, Канади та Великої Британії. За сценарієм навчання, країна-агресор дестабілізує ситуацію в окремому регіоні держави та здійснює спробу окупації. Об’єднане угруповання військ союзників організовує оборону, звільняє тимчасово окуповані території та проводить стабілізаційну операцію.
Президент Володимир Зеленський під час відкриття навчань нагадав, що днями затвердив документ, згідно з яким членство у НАТО є стратегічним курсом України, та заявив про прискорення реформ для приєднання до ПДЧ. Того ж дня парламент ухвалив закон про розвідку (один з документів, без яких неможлива євроатлантична інтеграція).
Пізно ввечері 21 вересня на урочистому онлайн-засіданні Генасамблеї ООН з нагоди відзначення 75-ї річниці організації Зеленський лише вдруге за каденцію прямо заговорив про російську агресію. "75 років тому заснування ООН стало символом того, що людство повинно було засвоїти трагічний урок Другої світової війни. Але окупація Криму та військова російська агресія на Донбасі свідчать про те, що цього уроку не засвоїли. Я хотів би нагадати, що це не лише війна в Україні. Це війна в Європі. І це не просто посягання на суверенітет незалежної держави, це схоже на спробу повернутися до поділу сфер впливу у світі", – зазначив президент.
22 вересня в Україні розпочалися масштабні навчання "Об'єднані зусилля – 2020". Коментуючи питання, чи є "Об’єднані зусилля" відповіддю на російські маневри "Кавказ-2020", міністр оборони України Андрій Таран підкреслив, що навчання є також і демонстрацією нашої готовності до надання гідної відсічі будь-яким спробам з боку РФ загострити ситуацію або почати масштабні бойові дії. "На це ще 1845-го року Тарас Шевченко відповів у поемі "Кавказ": "Борітеся - поборете!", – сказав очільник МОУ.
Зазначається, що навчання дозволять продемонструвати готовність України дати відсіч збройній агресії самостійно та з використанням механізмів міжнародної підтримки, також – підвищити сумісність із силами та засобами НАТО.
Вперше в даних навчаннях беруть участь літаки розвідувальної, винищувальної та бомбардувальної авіації держав-членів НАТО, представники сил спеціальних операцій та десантно-штурмових підрозділів у різних умовах обстановки. Зокрема, 23 вересня в небі Києва та ще декількох українських міст пролітали американські конвертоплани CV-22B Osprey, які знаходяться на озброєнні ВПС США. Свого часу такі літаки були задіяні в операціях в Іраку, Афганістані, Лівії та Кувейті.
23 серпня комітет Сенату Конгресу США затвердив на посаду американського посла в Україні Кіта Дейтона – бойового генерала, який вільно володіє російською мовою. Він добре знає, чого можна очікувати від чинного керівництва РФ.
Того ж дня Зеленський виголосив ще одну промову в ООН, в якій знову різко висловився проти Росії та підкреслив необхідність реформування Ради безпеки ООН. "Неприпустимо, коли суверенітет незалежної держави порушує один з постійних членів РБ ООН. Це остаточно доводить – механізми зразка 1945 року сьогодні працюють не до кінця. Все це може призвести до подальшого знецінення РБ", – сказав президент.
"Навчання є відповіддю на загострення ситуації з усіх боків. "Об'єднані зусилля – 2020" планувалися на противагу масштабним російським навчанням "Кавказ-2020". А те, що до заходів приєдналися американці, в цілому характеризує погіршення ситуації у військовій сфері в світі, – вважає директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. – Зеленському варто було робити антиросійські заяви набагато раніше, а не зараз, коли ситуація значно погіршилася. Наразі він говорить правильні речі, але тепер під ці слова треба підтягувати можливості. Здається, що він лише тепер зрозумів, що розмови з Москвою не можуть тривати у форматі, який він обіцяв виборцям на початку каденції".
ASPI news: Раніше американські стратегічні бомбардувальники В-52 ніколи не базувалися в Європі. З якою метою вони з'явилися зараз? Що В-52 міг відпрацьовувати в Україні?
"Відпрацьовувалися можливості знищення противника, що розташований на далеких відстанях. Зокрема, бралося до уваги розміщення в Криму Росією бомбардувальників СУ-24, установок Бук-М3, крилатих ракет "Калібр". В-52 – віддзеркалення нового балансу сил в регіоні. Ми входимо в період зменшення дії всіх міжнародних безпекових договорів та певної міліарної істерії. Відбувається максимальна демонстрація мускулів з обох сторін. Причому зроблено ставку на силу окремої держави, бо наразі ймовірність перемоги в Європі над Росією буде залежати не від європейців, а від американців. Протидіяти на континенті росіянам важко силами лише трьох батальйонів ЗС США, які розкидані по різних країнах. Потрібні інші елементи демонстрації сили, зокрема, стратегічні бомбардувальники. Так Європі показують потенціал, силу та міць Америки, адже бомбардувальники – це засіб ведення бойових дій Другої світової війни. Якщо реальна військова кампанія почнеться сьогодні, будуть використані інші засоби", – підсумував Згурець.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову з президентом США Дональдом Трампом, основною темою якої було припинення російської агресії та економічне партнерство між двома країнами. Про це глава держави написав у Facebook.
Міністри закордонних справ Європейського Союзу 9 травня під час візиту до України планують остаточно схвалити створення міжнародного трибуналу за злочин агресії проти України (так званий трибунал для Путіна та інших високопосадовців Росії).
Президент Володимир Зеленський під час розмови з американським лідером Дональдом Трампом обговорив подальші кроки заради досягнення миру, зокрема, тиск на Росію та підтримку України. Про це у зверненні розповів Зеленський.
Президент США Дональд Трамп заявив, що настав час ухвалювати рішення щодо війни в Україні. Однак він цьому не радий. Про це він заявив під час спілкування з журналістами у Білому домі.
Українцям і росіянам дуже важливо почати спілкуватися між собою. Про це у заявив віцепрезидент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс.
Лідер Християнсько-демократичного союзу та новообраний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що президент України Володимир Зеленський може на нього розраховувати. Німецький політик мав на увазі поставку Україні далекобійних ракет Taurus.
Після чергової нічної атаки російських військ на Київ та інші українські міста, міністр закордонних справ Андрій Сибіга різко відреагував на дії Кремля. Він наголосив, що жорстокі удари, завдані по цивільній інфраструктурі, є демонстративною зневагою до міжнародних зусиль щодо миру.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала зробити все можливе, аби зміцнити позицію України для досягнення справедливого й тривалого миру. Про це вона заявила під час виступу на пленарному засіданні Європейського парламенту у Страсбурзі.
Україна погодилася на перемир'я з Росією, яке запропонували США. Зараз перешкодою до припинення вогню є глава Кремля Володимир Путін. Про це сказав спецпредставник США з питань України і Росії Кіт Келлог в етері Fox News.
Експрезидент США Джо Байден назвав підхід чинного лідера Штатів Дональда Трампа щодо війни Росії проти України "сучасною політикою умиротворення". Про це він сказав в інтерв'ю BBC.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову з президентом США Дональдом Трампом, основною темою якої було припинення російської агресії та економічне партнерство між двома країнами. Про це глава держави написав у Facebook.
Міністри закордонних справ Європейського Союзу 9 травня під час візиту до України планують остаточно схвалити створення міжнародного трибуналу за злочин агресії проти України (так званий трибунал для Путіна та інших високопосадовців Росії).
Президент Володимир Зеленський під час розмови з американським лідером Дональдом Трампом обговорив подальші кроки заради досягнення миру, зокрема, тиск на Росію та підтримку України. Про це у зверненні розповів Зеленський.
Президент США Дональд Трамп заявив, що настав час ухвалювати рішення щодо війни в Україні. Однак він цьому не радий. Про це він заявив під час спілкування з журналістами у Білому домі.