Світова економіка в 2021 році поступово оговталася від пандемічного шоку, і крім пандемії, світова спільнота, як і раніше, серйозно стурбована зміною клімату. Все більший вплив на економіку та інвестиції починають всесвітні кліматичні ініціативи та повсюдне впровадження стандартів ESG (відповідального інвестування).
Українська делегація повернулась з міжнародних кліматичних переговорів COP26. На які зміни варто очікувати у внутрішній кліматичній політиці після конференції розповіла Ірина Ставчук, заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
Вчені стверджують, що на кінець століття нашій планеті загрожує підвищення температури на 2,6°C. Запобігання кліматичній катастрофі, що насувається, є в центрі уваги лідерів 200 країн, які зустрілися в Глазго на масштабній Конференції ООН з питань зміни клімату COP26.
Керівники країн-учасниць саміту "Великої двадцятки" (G20) визнали "ключове значення" досягнення глобальних нульових викидів парникових газів. У тексті підсумкового комюніке міститься мало конкретних зобов'язань до середини ХХІ століття.
Земля зазнає регулярних кліматичних змін. Роки з 2015-го по 2021-й можуть стати найспекотнішими в історії метеорологічних спостережень.
Клімат у світі постійно змінюється. Після переходу до індустріального суспільства температура в усьому світі зросла на один градус Цельсія. Температура Землі підвищується. Бізнесмен і меценат Павло Фукс наголошує на необхідності швидкої реакції на глобальні загрози. У разі загострення кліматичних проблем очікується порушення стабільності фінансових систем і є загроза життю людей.
На жаль, 2020 рік став найтеплішим за всю історію метеоспостережень. ASPI news зібрало думки кліматологів та експертів, яких кліматичних змін потрібно очікувати планеті від 2021 року.
Друга поспіль малосніжна зима в Україні або так звана "європейська зима", привели до того, що річках нізвідки заповнювати свої водні ресурси. Такої думки дотримуються українські гідрологи, які вважають таку ситуацію тривожною.
Рівень Світового океану підвищився на 19 сантиметрів за останні сто років. Це негативно може вплинути й на територію України у майбутньому.
Зміни клімату у світі впливають на погоду в Україні. В липні 2020 року на території держави можуть зафіксувати нові аномалії.
Над Арктикою з’явилась озонова діра рекордних розмірів, яка почала катастрофічно збільшуватись у розмірах від початку березня.
Льодовики Антарктики й Гренландії продовжують танути у шість разів швидше, ніж у 1990-х. Автори проекту Ice Sheet Mass Balance провели дослідження.
Уряд створив міжвідомчу робочу групу, яка буде займатися питаннями подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської комісії "Європейська зелена угода".
Уряд протягом 100 днів направить до парламенту свій законопроект про клімат.
Меркель закликала робити все для подолання кліматичних змін.
Сьогодні, 5 листопада, стало відомо про прагнення України приєднатися до зусиль ЄС щодо перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент.
З початку 2019 року на норвезькому архіпелазі Шпіцберген було знайдено понад 200 туш оленів: дослідники звинуватили в їх загибелі глобальні кліматичні зміни.
Циклон, який прийшов до Європи з Північної Африки, тепер рухається в бік Гренландії, повідомляє Reuters.
Наступні 18 місяців будуть критичними для зусиль щодо недопущення початку глобальної кліматичної кризи, повідомляє ВВС з посиланням на Міжурядову комісію з кліматичних змін (IPCC).
Бізнесмен Павло Фукс проаналізував основні пріоритети стратегії Євросоюзу на 2019-2024 роки.