Землю депутату, а не ветерану

последние новости в Украине останні новини в Україні

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів. На одну із таких справ звернули увагу журналісти АСПІ.

Дніпрянин Костянтин Корнєв, учасник бойових дій, екс-боєць 2-го стрілецького батальйону Національної гвардії України, став одним із тих, хто, навіть маючи перевагу у першочерговому оформленні землі, не може її отримати.

Дніпровська міська рада, управління Держгеокадастру у Дніпровській області, а також Дніпропетровський адміністративний окружний та Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд відмовили Костянтину Корнєву у праві першочергового оформлення земельної ділянки.

З його слів журналістам  стало відомо, що подані до Дніпровської міської ради документи на земельну ділянку просто зникли після їх передачі. Через деякий час стало відомо, що ця ж ділянка вже у процесі оформлення на громадянина Ігоря Горба, який виступав 3-ю особою у справі за адміністративним позовом Костянтина Корнєва до міської ради. 6 грудня 2017 року цей позов було задоволено частково: суд постановив визнати протиправними дії Дніпровської міської ради щодо несвоєчасного розгляду клопотання про надання дозволу на розроблення землеустрою від 07.09.2016р. У задоволенні решти вимог Корнєва (а саме: визнання протиправними дії міської ради, скасування її рішення та запису про державну реєстрації земельної ділянки) - відмовлено.

Журналістам  з відкритих джерел стало відомо про Ігоря Горба кілька фактів.

По-перше, він депутат Шевченківської районної ради у місті VII скликання від Дніпровської міської організації Партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", по-друге, Голова постійної депутатської комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства. А ще Ігор Горб є керівником Благодійного Фонду "Небайдужі Серця", що займається захистом прав дітей, дітей-сиріт, людей з інвалідністю, переселенців з Донбасу.

Костянтин Корнєв наголошує, що Дніпровська міська рада проігнорувала його права: відповідно до п.14 ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачається першочергове право учасників бойових дій на відвід земельної ділянки. Зі свого боку постійна комісія з питань архітектури, містобудування та земельних відносин на заяву Корнєва відповіла, що не має можливості визначити його перевагу у подальшому оформленні земельної ділянки. При цьому було повідомлено, що громадянин Горб І.Ф. отримав дозвіл на розроблення проекту землеустрою раніше - 13.07.2016 року, а Корнєв К.О. - 15.02.2017, хоча його клопотання було подано до міської ради 07.09.2016р.
Проте замість місячного терміну його розглядали майже півроку.

66655555

До речі цікавим є факт, що восени 2017 року на сайті Генеральної прокуратури України було розміщено інформацію щодо одержання головним спеціалістом одного з відділів Департаменту з роботи з активами Управління земельних відносин Дніпровської міської ради неправомірної вигоди у розмірі 10 тисяч грн за сприяння в отриманні права власності на земельну ділянку у місті Дніпрі.

І мертві оживуть 

У процесі погодження меж ділянки до представників суміжних землекористувачів ніхто не звертався крім Корнєва. 22 грудня 2016 року в акті встановлення та узгодження зовнішніх меж земельної ділянки були підписи нібито сусідів даної земельної ділянки. Хоча в цьому ж акті (№301212) від 22.12.2016 року стоїть підпис особи, яка померла 29.04.2015 року.


565656

756


Стосовно цього факту було відкрито кримінальне провадження, проте за словами Костянтина Корнєва, постійно відбувались речі, які унеможливлювали розгляд справи.

"Прокурори вже другий рік не виконують власних вказівок, а депутата Горба навіть не допитали як свідка", - сказав він.

Ігор Горб, зі слів військового, вважає, що Корнєв не має ніякого права на дану земельну ділянку та не повинен перешкоджати оформленню, навіть більше: через те, що Корнєв проживає недалеко від сусідів даної земельної ділянки депутат вважає, що всі вони у змові.

У заяві начальнику Шевченківського відділення поліції   Дніпровської області депутат стверджує, що Корнєв всіляко перешкоджає процесу оформлення землі, а ще вимагає грошей.

Судовий процес і кримінальне провадження тривають з осені 2017 року. За цей час кримінальне провадження закрили, а земельна ділянка відійшла у власність депутата. А він відразу її продав. За словами Корнєва, у квітні за підтримки організації “ЗОВ” була змога врегулювати справу мирним шляхом.

"Я мав забрати позов щодо кримінального провадження із поліції, а Горб мав забрати з міськради свої документи на оформлення земельної ділянки. Проте умови виконав тільки я", - розповів військовий.

Дніпровський департамент з роботи з активами звернув увагу, що нібито Корнєву "неодноразово пропонувалось, як учаснику антитерористичної операції інші земельні ділянки". Проте він заявляє, що таких випадків не було.


4444444

666666666


Учасник бойових дій навіть писав лист Петру Порошенко, як президенту та лідеру партії. Але це ніяк не вплинуло на ситуацію.

Власне з Ігорем Горбом Костянтин спілкувався небагато. Під час розмови депутат відмовився визнавати факт підробки підписів сусідів. Мовляв, це лише здогадки Корнєва. А на останнє погодження (30.01.2019р.) Горб не з'являвся взагалі.

"Я маю право першочергового відводу. І випередження депутатом сталось внаслідок безвідповідальності міськради. Після першої інстанції суду було зазначено, "що відповідач як суб’єкт владних повноважень не довів правомірність своїх дій. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими, а тому у задоволенні позову слід відмовити”. Впродовж всього часу існування цієї справи відбуваються абсурдні речі. 30 січня нинішнього року суд виніс рішення скасувати рішення першої інстанції, визнати порушення процедури розгляду мого звернення, в інших позовних вимогах мені відмовлено, оскільки вони вважають, що даний спір перебуває у площині цивільного, а не адміністративного провадження. Через 10 днів (від 30.01) буде повний текст ухвали. Власне його я і чекаю, аби зрозуміти, які аргументи будуть наведені цього разу", - розповів Костянтин Корнєв. Історія Костянтина Корнєва яскраво ілюструє ставлення влади до українських бійців та неготовність держави віддати належне людям, які були готові віддати за неї життя.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018

Активісти громадських організацій Одеси  закликають до відповіді та хочуть вигнати з міста відомого в медіа просторі лідера  ГО «Рада громадської безпеки» (РГБ) Марка Гордієнко. Про це вони повідомили в інтерв'ю видавництву  Багнет .

18 квітня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій