последние новости в Украине останні новини в Україні

Петрашко Ігор

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Юрист, економіст, топ-менеджер. Став наступником на цій посаді Тимофія Милованова. Має значний досвід роботи у великій приватній аграрній компанії.

1. Ім'я / прізвище

Петрашко Ігор Ростиславович

2. Анкетні дані

  • Економіст із значним досвідом роботи в українському агробізнесі.
  • Має диплом економіста, юриста, та MBA з бізнес-адміністрування.
  • До призначення міністром працював лише у приватних компаніях.
  • Вільно володіє англійською мовою.

3. Біографія і кар'єра

Народився 6 жовтня 1975 року у місті Стрий Львівської області. Громадянин України.

У 1990-1992 році працював медбратом у лікарні в рідному місті.

1996 року в Національному університеті "Львівська політехніка" отримав диплом бакалавра з відзнакою за спеціальністю "менеджмент". Наступного року закінчив цей вуз за спеціалізацією "інженер-економіст".

У 1996-1999 рр. Петрашко працював консультантом з корпоративної реструктуризації в консорціумі компаній під егідою TACIS.

Влітку-восени 1997 року - економістом на підприємстві "Кадро" у Львові.

У 1999 році виїхав до США. Там навчався у бізнес-школі при університеті Вандербільта у США і 2001 року отримав диплом MBA з бізнес-адміністрування.

Працював у США: у червні-грудні 2001 року – консультантом у групі структурування угод компанії Enron Energy Services (Х’юстон, штат Техас), а в січні 2002 – березні 2004-го - старшим консультантом компанії GlobalSpec (Трой, штат Нью-Йорк).

2002 року отримав диплом з перепідготовки у Львівському національному університеті імені Івана Франка, отримав кваліфікацію юриста.

Із 2004 по 2007 рік працював в компанії "Ернст енд Янг Україна": спочатку в Москві, а вже влітку 2004-го перевівся до Києва. Керував групою з надання консультаційних послуг за угодами, пізніше став партнером.

Із 2007-го до кінця 2012 року працював у відділі інвестиційно-банківської діяльності компанії "Трійка Діалог Україна". Врешті він очолив інвестиційне банківське управління і став виконавчим директором українського філіалу. Опублікував кілька статей на фінансово-економічну тематику в пресі.

Затим до квітня 2013 року Петрашко - начальник департаменту корпоративного бізнесу "Сбербанку Росії" у Києві.

Із квітня 2013-го до березня 2020 року місцем роботи Петрашка став український аграрний холдинг UkrLandFarming, де він був заступником генерального директора Олега Бахматюка.

2015 року Петрашко спробував позмагатися за посаду голови Державної фіскальної служби. Під час конкурсу потрапив у фінальну четвірку претендентів, але тоді переміг Роман Насіров.

Курйозний дебют

17 березня 2020 року Ігор Петрашко призначений міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Перед голосуванням у Верховній Раді прем'єр-міністр Денис Шмигаль представив Петрашка як фахівця, який має більше 20 років досвіду в сфері економіки та менеджменту і заявив, що вважає його  "одним із найкращих економістів в Україні".

Перед голосуванням за кандидатуру міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України стався курйоз. Петрашко мав виступити перед народними депутатами з програмою своєї діяльності на цій посаді. Йдучи до трибуни, він розгубився і натомість попрямував до крісла президента. Помилку зустріли сміхом і жартівливими репліками: "Сміливо!"

За призначення Петрашка проголосували 243 народних депутати.

4. Політична позиція

До призначення міністром участі у політичному житті України Ігор Петрашко не брав.

Під час представлення на посаду міністра розгорнутої програми діяльності міністерства не оприлюднив.

Петрашко виступає за:

  • підтримку українського виробника у ситуації закриття міжнародних ринків через коронавірус;
  • створення сприятливого бізнесового клімату для зростання інвестицій;
  • продовження дерегуляції та зменшення тиску на бізнес з боку держави.

5. Бізнес, активи, доходи

В електронній декларації за 2019 рік, поданій 17 березня 2020 року, Ігор Петрашко зазначив тільки квартиру в Києві площею 90 м2. Іншої інформації - ні про доходи, ні про заощадження (свої чи родичів) він не подав.

Станом на 18 березня це єдина подана Петрашком електронна декларація.

Декларацію можна подивитися тут.

6. Компромат

Чи причетний до зловживань у VAB Банку?

Із 2016 року тягнеться кримінальна справа щодо незаконного заволодіння більш як 1 000 000 000 грн стабілізаційного кредиту, наданого VAB Банку Національним банком у 2014 році. Цю справу закривали і відкривали вже кілька разів. Один із фігурантів цієї справи - безпосередній керівник Петрашка Олег Бахматюк, який з 2007 року очолює раду директорів агрохолдингу "Авангард" та Ukrlandfarming. У листопаді 2019 року Бахматюк був оголошений у всеукраїнський розшук. Ексочільниця НБУ Валерія Гонтарєва називала винним у розтраті кредиту саме Бахматюка. Більше того, Нацбанк у листопаді 2019 року заявив, що Бахматюк загалом заборгував державі 29,3 млрд грн. НБУ станом на листопад 2019 року подав більше 50 позовів на Бахматюка та його компанії.

При цьому деякі експерти зазначають, що Петрашко, хоча й був заступником генерального директора,  до близького оточення Бахматюка не входив.

Здібності та зв'язки

У період, коли Петрашко визначався, де здобувати вищу освіту, його дядько Юрій Рудавський був ректором Львівської політехніки. У біографії Петрашка часів його роботи на "Трійку Діалог Україна" вказується, що він як переможець наукової олімпіади міг автоматично отримати місце на фізико-математичному факультеті Львівського університету імені Івана Франка, а взагалі хотів навчатися на медика. Утім Петрашко послухався дядька і вступив у його вуз.

Львівська політехніка дала змогу Петрашку в 1996 році навчатися за програмою обміну у Великобританії, а також, можливо, влаштуватися на роботу в проект TACIS "Реструктуризація підприємств Західної України". Після закінчення вузу влітку 1997 року він пройшов стажування в Карловому університеті (Прага).

ТОП публікацій компромату в мережі:

Нищий помощник российских олигархов: новый министр экономики вообще ничем не владеет
(Без табу - 18.03.2020)

Петрашко Ігор Ростиславович: досьє, біографія і компромат
(Politeka)

Новий міністр економіки Ігор Петрашко: аграрний топ-менеджер і однокурсник Шмигаля, з досвідом роботи в Росії та США
(Радіо Свобода – 17.03.2020)

7. Особисте життя

Одружений, дружину звати Світлана. Як стверджують деякі ЗМІ, вона - громадянка Російської Федерації. Про Світлану відомо, що вона закінчила Києво-Могилянську академію та магістратуру КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

У подружжя двоє синів - Матвій і Максим.

8. Хобі та інтереси

Займається спортом, полюбляє гірські лижі. Грає в шахи. Має колекцію марок і монет.

9. Сайти та профілі в соцмережах

Станом на 18 березня 2020 року ASPI не виявив у соцмережах профілів чи сторінок, які б належали Ігорю Петрашку. ЗМІ його називають непублічною людиною.

10. Медіасканер

Ігор Петрашко склав присягу як новий міністр розвитку економіки України
(ZIK - 17.03.2020)

ІнтерАгроДебати. "Як перезапустити експортний потенціал АПК?" Серед спікерів - Ігор Петрашко, заступник генерального директора UkrLandFarming
(Agro-Exhibitions UA – 15.06.2018)

Ключові текстові інтерв'ю в мережі

Аграрні погляди Ігора Петрашка – нового міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
(AgroPolit, 17.03.2020)

Украине нужны отечественные агрокорпорации — мнение
(Latifundist - 10.11.2016)

Игорь Петрашко: Передача нашей земли Олсидз под причалы станет билетом на войну
(Latifundist - 05.09.2016)

11. Крилаті вислови Ігоря Петрашка

"Україна зараз входить у дуже складну економічну ситуацію. Кажуть, що криза завжди є очікуваною, але завжди стаються непередбачені фактори. Таким фактором став коронавірус і насправді ми будем бачити основні результати не зараз, а десь через 3-6 місяців. Це вперше, коли світова криза спричинена не фінансовими факторами, а буде промислова і сервісна. Тобто, ми будемо очікувати, що Евросоюз і США і України постраждають, в першу чергу, з виробництва".
(Міністром економіки став Ігор Петрашко: що про нього відомо - Рубрика, 17.03.2020)

"Потрібно шукати інші шляхи і спеціалізації для України на додаток до аграрного сектора. Від нього не потрібно відмовлятися, його потрібно максимально стимулювати і підтримувати – це вплив на світ. Україна не виробляє в абсолютних показниках багато, але ми є одні з ключових експортерів. Тому, що на нашу територію з урахуванням кількості населення, ми вже зараз виробляємо у 2 рази більше продукції, ніж потрібно, а в перспективі 5-7 років експорт в натуральних об’ємах може подвоїтися".
(Аграрні погляди Ігора Петрашка – нового міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарстваAgroPolit, 17.03.2020)

"За небольшим исключением украинские агрохолдинги – это большие инфраструктурные проекты. Так как Украина – это №2 в мире по экспорту зерновых после ЕС, нам нужно иметь 2-3 глобальных украинских корпораций уровня Cargill, Bunge, Louis Dreyfus и 3-4 компании меньшего масштаба. При этом импульсом экономики станет переработка"
(Украине нужны отечественные агрокорпорации мнение - Latifundist, 10.11.2016)

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2