Академічний рекет: як викладачку-антикорупціонерку намагаються позбавити житла

13 серпня 2018
последние новости в Украине останні новини в Україні

Все почалось у 2015 році, коли поліція відкрила кримінальне провадження проти керівництва Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Т.Г. Шевченка за фактом підроблення документів. У матеріалах справи йшлось про те, що у ВНЗ почали з'являтись "мертві душі" студентів, які фактично заклад не відвідували, але стипендії систематично отримували. Лідія Макаренко тоді працювала в академії викладачем вокалу та історії зарубіжної музики і активно допомагала слідству. Вона написала заяву до слідчих органів, в якій виклала усі відомі їй факти.

Наприклад, онучка головного бухгалтера цієї академії, Уляна Дроздовська, була переведена на державну форму навчання, хоча академію не відвідувала. Ректор Ломакович видав наказ на її переведення раніше, аніж отримав дозвіл від управління освіти і науки, чим порушив чинне законодавство. Уляна протягом двох років отримувала державну стипендію, хоча весь цей час перебувала за кордоном.

nakaz lomakovych

dozval osvity

Один з викладачів Кременецької академії, який досі там працює, на правах анонімності, повідомив АСПІ, що в залікову книжку ставились оцінки за фактичної відсутності студентки в Україні.

Цікаво, що в цей же період у закладі навчались студенти-контрактники. Тобто було порушено й їхнє право на переведення за рейтингом на вакантне державне місце. Все це було зроблено з однієї причини – бабуся цієї студентки, Марія Дроздовська – колишня жінка ректора академії Афанасія Ломаковича.

Лідія Макаренко не лише звернулась в правоохоронні органи, а й надала історії розголосу в засобах масової інформації. Як наслідок, до академії прийшла комісія з перевіркою, яка підтвердила зловживання ректорату.

act perevirky

 

Попри усі порушення Тернопільська обласна рада не побачила причин для дострокового розірвання договору з ректором Ломаковичем.

Залишившись непокараним, Ломакович почав налаштовувати колектив навчального закладу проти Макаренко. Одним з таких епізодів був так званий "Кременецький референдум", коли працівники цього вишу мали письмово висловити свою позицію щодо статей Макаренко, де вона описувала корупційні діяння ректора.

Цікаво, що відповідні збори повинні відбуватись з документальним супроводом, але в Кременецькій академії обмежились бюлетенями з печаткою академії.

buleten referendum

Все це створило умови, коли продовжувати працювати у закладі Макаренко просто не могла. 6 січня 2017 року вона звільнилась з академії "за згодою сторін". Це формулювання дозволяло родині продовжувати проживати в гуртожитку до вирішення своєї житлової проблеми.

zvil

Проте в червні 2018 року Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія подає позов до суду, в якому вимагає виселити Лідію Макаренко разом з двома неповнолітніми дітьми із займаного приміщення. Такий крок керівництво закладу спочатку виправдовувало тим, що родина Макаренко, начебто, отримала в подарунок від президента Порошенка житло в Конча-Заспі. Цю тезу спростував витяг з реєстру речових прав на майно, яке в розпорядження нашої редакції надала Макаренко.

vytyag

Потім виселення мотивували тим, що родина понад 6 місяців не з'являється в помешканні. Ми зв'язались з сусідами Макаренко, які телефоном повідомили, що принаймні раз на 3 місяці вона з'являлась. Сама ж Лідія пояснює, що перевірка навмисно відбувалась тоді, коли вона була з поважними причинами в Києві.

"У мене чоловік на фронті. Тому у нас є місце для тимчасового перебування в Києві (на час поки чоловік воює). Я часто буваю у справах в столиці, про що активно пишу в соціальних мережах. Комісія в Кременці приходила в ті дні, коли знала, що я точно не вдома", - заявила Макаренко.

Цікаво й те, що у позові фігурує третя сторона – це служба у справах дітей Кременецької міської ради, а її представником є Микола Данилюк. Завданням цієї служби є захист інтересів неповнолітніх дітей. Тобто Данилюк повинен надати суду висновки, з визначенням чи можна виселяти дітей з гуртожитку. Проте за словами Лідії Макаренко, до неї ніхто не звертався за поясненнями. 31 липня, напередодні судового засідання, вона сама прийшла до цієї служби з проханням почати працювати та унеможливити виселення дітей.

У коментарі журналісту АСПІ Данилюк зазначив, що зараз відповідний висновок лише готується.

"Ми не виступаємо як представники дітей. Вона (Макаренко - ред.) їх законний представник. Ми виступаємо як третя особа. Згідно ст.19 сімейного кодексу ми даємо висновки. Я не є представником її дітей", - зазначив Данилюк.

Цікаво те, що Микола Данилюк раніше працював юристом в Кременецькій академії і був одним з організаторів "Кременецького референдуму". Та й на саме судове засідання прийшов разом з представником позивача у суді, проректором Кременецької академії Андрієм Соляником.

Попри давні знайомства осіб, які розпочали війну проти вкиладача-викривачки, Макаренко сподівалась на справедливий суд. Але і тут довелось писати скарги. Головуючий суддя у справі Мочальська Валентина Миколаївна навіть не повідомила належним чином Макаренко про судове засідання. Повістку надіслали за місцем роботи, а не проживання. Зараз Макаренко працює в Інституті мистецтв у Києві, куди і надіслали повістку, хоча в той час вона перебувала в Кременці. Більш того, рекомендована кореспонденція від Кременецького суду за місцем реєстрації Макаренко не надходила.

ukposhta

Тобто, було зроблено все для того аби родина відповідачів не з'явилась до суду. Макаренко подала скаргу до Вищої ради правосуддя. 9 серпня 2018 року суддя Мочальська взяла самовідвід, а судове засідання перенесли на 1 жовтня цього року.

Справа набула такого розголосу, що голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна написав листа в Кременецьку академію, в якій виступив на захист Макаренко та її дітей.

stepan barna

 

Обласна рада вже давно могла достроково розірвати трудовий договір з ректором-корупціонером, але чомусь досі залишає його на своїй посаді. Чому ще в 2016 році з Ломаковичем не попрощались АСПІ запитало в Тернопільській обласній раді. Але там коментувати ситуацію відмовились, посилаючись на те, що очільник області у відпустці, а його заступник перебуває у відрядженні.

Не змогли ми поспілкуватись і з самим ректором Ломаковичем. Спочатку, за його номером телефону ніхто не брав слухавку, а потім телефон взагалі вимкнули.

Те, що в Україні високопосадовці завжди переплетені між собою родинними чи особистими зв'язками вже давно нікого не дивує. Але чи можемо ми дозволяти безкарно виселяти родини військовослужбовців, які, ризикуючи власним життям, відстоюють територіальну цілісність та незалежність України?

 

Сергій Савінцев

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018

Активісти громадських організацій Одеси  закликають до відповіді та хочуть вигнати з міста відомого в медіа просторі лідера  ГО «Рада громадської безпеки» (РГБ) Марка Гордієнко. Про це вони повідомили в інтерв'ю видавництву  Багнет .

18 квітня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій