Артур Прузовський: цвинтарна декомунізація в Польщі

последние новости в Украине останні новини в Україні

«Сьогодні патріотичні товариства усіма силами намагаються не просто позбутися від привидів комунізму, які навіть через стільки років декоммузаціі мають місце бути. Скажу словами Карла Маркса, ідеолога комуністичних вождів, -

можливо, це той самий випадок, коли "людство, сміючись, розлучається зі своїм минулим"» - прокоментував Прузовський Артур.

«За словами ветеранів і патріотичних товариств, відвідувачам кладовищ має бути ясно, хто був зрадником, а хто героєм. Ніхто не міг вирішити цю проблему протягом багатьох років, починаючи з 1989 року. Сьогодні до цього питання присусідився і має намір реагувати Інститут національної пам'яті, віце-голова комісії сейму у закордонних справах  , а також міністр юстиції, генпрокурор Збігнєв Зьобро»- додав Прузовський.

Зараз в Варшаві розглядається питання про перенесення 2-х могил: одна Болеслава Берута (був першим президентом соціалістичної ПНР з 1947 по 1952 рік), друга Юліана Мархльовського (польського комуніста, що очолив Тимчасовий революційний комітет країни в 1920 році).

Як зазначає Артур Прузовський: пафосні могили цих комуністичних лідерів це не просто більмо в оці у сучасних борців з комунізмом, це ще і невиправдане марнотратство територій кладовища Повонзкі у Варшаві. Мавзолей Болеслава Берута займає площу 43 на 15 метрів, це площа на якій можуть бути розміщені близько 120 звичайних могил. Юліан Мархльовський похований на такого ж типу представницької могилі.

"Протягом багатьох років патріотичні товариства закликають перенести останки зрадника і агента НКВД в звичайну могилу", - підкреслює Прузовський.

У серпні минулого року могила Берута була сплюндрована: двоє молодих людей намалювали на мавзолеї червону зірку і написали "кат".

Поліція затримала вандалів, проте за них заступилися. Віце-голова комісії сейму у закордонних справах Малгожата Гощевская, яка заявила, що вони "написали правду", і обурилася тим, що на кладовищі досі є мавзолей Берута. Міністр юстиції, генпрокурор Збігнєв Зьобро, в свою чергу, закликав відпустити порушників.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020