З чим пов'язана активізація навчань морської авіації ВМС України?
Все, що публікується в рубриці блоги, може не збігатися з думкою редакції.
Інформагентство АСПІ не несе відповідальності за висловлювання авторів.
Волонтер та голова правління "Українського мілітарного центру" Тарас Чмут зазначає, що жоден сучасний флот не здатен обійтися без чисельної та сучасної морської авіації. Водночас з часів Другої світової війни вона стала впливовим гравцем у протистоянні на воді.
"Це і не дивно, адже літаки та вертольоти швидкі, можуть охоплювати значні площі/відстані, складно виявляються над поверхнею води. Вони несуть торпеди та глибинні бомби для знищення підводних човнів, протикорабельні ракети для ударів по надводним цілям. Також, на них ефективно покладають завдання з загоризонтного цілевказання, розвідки, висвітлення надводної обстановки та пошуково-рятувальних операцій.
Морська авіація ВМСУ представлена однією 10-ю Сакською бригадою, в основі якої дві ескадрильї — літаків та вертольотів. Вся техніка (окрім Ка-226) ще радянська та не проходила суттєвих програм модернізації. Водночас, можливості щодо протичовнової боротьби представлені однією тактичною групою Мі-14ПЧ (3 борти) та однією Ка-27ПЧ (2 борти). Засоби пошуку, виявлення та враження противника теж радянські, а відсутність у складі ВМСУ підводного човна не дозволяє ефективно навчати екіпажі практичному пошуку та знищенню ПЧ".
У своїй публікації морпіх зазначає, що можливостей для ефективних ударів по надводним цілям Україна, на жаль, не має. На його думку, враховуючи те, що надводні сили ВМС вкрай слабкі та не здатні ефективно протидіяти російській агресії, цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації — як за рахунок сучасних або модернізованих літаків, так і багатоцільових вертольотів.
Тарас Чмут вважає, що нині завдання України полягає у забезпеченні недоторканість 12-и мильної зони та безпеці 200-т мильної зони.
"Це ті відстані, де авіація може ефективно працювати з берегових аеродромів, під прикриттям власної системи ППО та з можливістю швидкого маневру силами на запасні підготовлені майданчики. Водночас МА може видавати цілевказання для берегових ракетних комплексів, завдавати удари самостійно, проводити розвідку та висвітлення надводної обстановки в інтересах патрульних сил ВМС".
На його думку, виконання подібних завдань неможливе без технічного переоснащення, а деякі зразки, наприклад, амфібії Бе-12 потрібно було ще у 2014-му відправити до музеїв.
"Загалом, морська авіація потребує не меншої уваги керівництва держави, аніж надводні сили. І без ефективної присутності в повітрі контролювати море ми теж не будемо", — підсумував Тарас Чмут.
Оригінал прочитати можна тут.
Нагадаємо: у липні 2019 року в Одесі відбулися чергові Міжнародних навчаннях "Сі Бриз - 2019".
Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.
Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.
Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.
Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави.
Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.
У виправданні Труханова в першій інстанції винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.
Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.
Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.
Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.
Використання смерті нардепа Дмитра Тимчука в політичній площині може зашкодити слідству.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик.
Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.
Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.