Артур Прузовский: Каденюк и Гермашевский – космос раздора

последние новости в Украине останні новини в Україні

За всю историю своего существования Польша тоже оправила в космос только одного космонавта. Это Miroslaw HERMASZEWSKI – человек, который у нас в стране является знаковой фигурой и очень уважаемым человеком. 

Леонида Каденюка и Мирослава Гермашевского можно назвать братьями по космосу – так много у них общего. Оба – выходцы из провинции, родились и выросли в селе. И поляк Гермашевский и украинец Каденюк прошли большой путь и стали знаковыми фигурами в своей стране, имидж которых политики пытались использовать в своих целях.

Гермашевский в 2008 году был депутатом сейма округа Мазовше от партии SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Его кандидатуру утвердили на должность депутата Европарламента, но Мирослав отказался по семейным обстоятельствам. Каденюк был народным депутатом Верховной Рады Украины IV созыва.

Оба получили высшую награду - Звезду Героя. Только Гермашевский стал Героем Советского Союза, а Каденюк – Героем Украины. Чем не братья по космосу?

Но почему сегодня, на похоронах Каденюка, Леонид Кравчук сделал заявление, которого мы не ждали от такого опытного дипломата и политика. 

Его слова: «Польские политики не хотят смотреть далеко вперед и выстраивать дружеские отношения», можно расценить, как  вмешательство во внутренние дела Польши.

А заявление Кравчука: «Я никогда не верил в государства-друзей» и  «давайте более реально смотреть на историю» - это прямое оскорбление Польши, который является самым последовательным адвокатом Украины в Европе, и всячески поддерживала вашу страну с самого начала российской агрессии.

И даже следующие слова Кравчука: «Мы не можем не уважать польское государство», выглядят, как неубедительная попытка сгладить грубость.

Неужели даже в этот траурный день, на похоронах украинского космонавта нужно было делать такое заявление? Космос – самая интернациональная сфера деятельности, которая объединяет исследователей и ученых со всех стран мира. Стоит ли превращать его в повод для исторических споров и раздоров?

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020