ІТ-сектор під прицілом СБУ

При цьому за всі роки незалежності жодна гучна справа проти компаній IT-сектора не була доведена до кінця, співробітники правоохоронних органів, в рідкісних випадку просто вибачалися перед власниками компаній з формулюванням «вийшла помилка». При цьому такими діями силовики завдали не тільки збиток компаніям, їх клієнтам, але й істотно завадили іміджу України.
За словами працівників постраждалих компаній, були випадки, коли навіть через двогодинний «візит» силовиків протягом доби в односторонньому порядку були розірвані мільйонні договори в зв'язку з ризиками по продовженню ведення бізнесу в Україні.
Зазвичай всі заходи силовиків спрямовані лише на те, щоб вилучити з приміщень підприємств обладнання та комп’ютерну техніку, яка може в подальшому лише бути передана на зберігання до СБУ до моменту, коли власники підприємств будуть згоді надати певні кошти працівникам СБУ або слідчому судді, який виносив дані рішення, за їх повернення.
Останнім часом від дій СБУ постраждали ІТ-компанії, які, на думку фахівців, мають бути недоторканою «святою коровою» у світі бізнесу, адже вони є локомотивами майбутнього економічного процвітання України. Але у нас чомусь все відбувається навпаки.
Наприклад, характерною основною ознакою котра об’єднує суб’єктів, постраждалих від дій силовиків, є те, що всі вони зв’язані одним видом економічної діяльності, а саме: ТОВ «YouControl» спеціалізується на виданні програмного забезпечення, зареєстроване в 2014 році; ДП “Фінансова компанія «ЕлМі»-діяльність в сфері страхування та іншої фінансової діяьності. Легалізоване та діє з 2009 року; діє на відчизняному ринку з 2014 року та спеціалізується на зв’язках з громадськістю; ТОВ «24NonStop» основний вид діяльності – комп’ютерне програмування; ТОВ “Агенство гарантій”, ТОВ “Пеймастер” спеціалізується на програмуванні. Діяльність провадить з липня 2013 року; «LuckyLab», ДК “Фінансова компанія “ВМ-Фактор”, ДП “Гудвін”, ТОВ “Гудаут”, ТОВ “Компанія “Фортуна”, ТОВ “Глобалмані”, ТОВ “Фінансова компанія “Ліберті Фінанс”, ТОВ «2Click», ТОВ “Кит Груп”, ТОВ “Феномен" та інші.
Всі ці компанії працюють у відповідності до чинного законодавства і завжди готові до співпраці з правоохоронними органами. Натомість силовики не бачать у цьому необхідності і діють як їм заманеться.
Аналітики відзначають, що дії співробітників правоохоронних органів можна було якось зрозуміти, якби їх дії приводили до затримки злочинців чи до їх покарання. Нерідко після того, як в СБУ помічають ознаки якихось правопорушень, пов’язаних з ІТ-сектором, силовики вважають за потрібне – силоміць вдертися до компанії (замість того, щоб з’ясувати деталі і попросити допомоги), вилучити обладнання, а реальні зловмисники просто переходять працювати на закордонні майданчики, залишаючись непокараними. Таким чином силовикам стало ще важче боротися з кіберзлочинністю. І це при тому, що IT-компанії неодноразово пропонували представникам СБУ співпрацю.
Але поодинокі випадки причетності айтішників до реальних справ, просто тонуть під вантажем безпідставних нападів силовиків на безвинні компанії. Вдаючи начебто боротьбу з кіберзлочинністю, «правоохоронці» просто займаються звичайним шантажем.
Лише у минулому році в Україні як мінімум 30 гравців інформаційного ринку зіткнулися зі свавіллям силовиків. На думку експертів ринку, така ж тенденція збереглася і в поточному 2017 році. Передумов до зміни ситуації не спостерігається, навіть не дивлячись на законопроект, прийнятий депутатами у першому читанні наприкінці 2016 року, про заборону вилучення обладнання під час обшуків в компаніях. Адже поки закон буде прийнятий остаточно, в Україні може не залишитися працюючих ІТ-компаній.
Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.
Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.
Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.
На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.
Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави.
Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.
У виправданні Труханова в першій інстанції винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.
Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.
Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.
Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик.
Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.
Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.