Людство чекає небезпечне «розумне майбутнє». Процес уже почався

4 травня 2018
последние новости в Украине останні новини в Україні

І саміт в Парижі, який зібрав понад 5000 гостей, і конгрес в Стамбулі, який відвідали представники з 12 країн і 120 міст, були присвячені темі «розумного майбутнього» і набираючій популярність технології «розумних міст». Така увага світової спільноти до цих тем і технологій пов'язана не тільки з прагненням поліпшити якість життя, задіяти механізми ефективного управління енергією і міським майном, а й з метою тотального контролю над кожною людиною.

«У різних державах влади освоюють моделі будівництва Smart City або намагаються трансформувати вже існуючі міста. Дана технологія увійшла в життя світового суспільства як технологія здатна забезпечити стале, благополучне іі всебічне майбутнє громадян. Але насправді це «ящик Пандори», так як по суті весь світ хочуть охопити датчиками, які будуть постійно і безперервно збирати, обробляти і аналізувати дані про всіх і про кожного. І в майбутньому це буде робитися незалежно від того хоче це людина чи ні. І це вже пряма загроза збереження конфіденційності жителів міст. Багато забудуть про свої права на особисте життя на догоду ефективності та економіці» - вважає експерт.

Прузовскій зазначив, що є і більш страшна загроза - цифрові аварії і кібер атаки на такі міста. Тому містобудівникам і міській  адміністрації необхідно готуватися до цього точно так же, як до стихійних лих.

Кіберзлочинці знають, що інфраструктура розумних міст - їх уразливе місце, так як вона являє собою поєднання програм і пристроїв з недостатнім рівнем захисту. Зловмисники можуть зламати систему управління розумним містом через ненадійний пароль або іншу лазівку або заразити мережу образами і отримати віддалений доступ до засобів контролю.

«Ми знаємо приклади успішно впроваджених технологій, але мало хто розповідає про проблеми і небезпеки з якими стикаються такі міста. Наприклад, згадаємо як хакери захопили контроль над системами дамби Боуман Авеню (Нью-Йорк) в результаті чого мало не затопили сотні будинків в цьому районі. Аналогічній небезпеці у вересні 2016 піддалася і система муніципального транспортного агентства Сан-Франциско (SFMTA) - майже 25% системи були заражені програмою-здирником.

При цьому кіберзлочинців далеко не завжди цікавлять гроші. Деякі з них - звичайні цифрові вандали, які створюють хаос, тому що їм це подобається».

Незважаючи на це ринок «розумних міст» з кожним роком розростається, набирає все більшої популярності. На думку експерта, саме штучний інтелект і пов'язані з ним технології стануть однією з наріжних технологій, що використовуються при побудові «розумних» міст, поряд з персоналізованою охороною здоров'я, робототехнікою, розподіленою енергією і передовими системами допомоги водіям.

Прогнозується, що до 2050 року близько 80% населення розвинених країн планети будуть жити в «розумних містах».

З обережністю до технологій штучного інтелекту відносяться і співзасновник компанії Google Сергій Брін і засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск. Зокрема, Брін вважає, що штучний інтелект може бути використаний для зміни природи і кількості робочих місць або для маніпулювання людьми. А Ілон Маск взагалі вважає їх небезпечніше ядерної зброї. Таку думку він висловив під час свого виступу на фестивалі South by Southwest в місті Остін (США).

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022