Політичні маріонетки Ахметова

19 квітня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Читайте також: Савченко очолила партію, яка була основою БПП

Особливо це стосується регіонів, де розташовуються ключові підприємства Ахметова.

Імперія Ріната Аxметова забезпечила собі найширше представництво в органах влади - майже 3 тисячі співробітників його корпорацій ДТЕК і «Метінвест», а також члени їх сімей займають ключові позиції в місцевих радах, поліції, прокуратурі, судах та інших відомствах Дніпропетровської, Криворізької, Закарпатської та інших областей.

Раніше в ЗМІ неодноразово піднімалася тема впливу Ахметова спочатку на Партію регіонів, а зараз - на Опозиційний блок, в якому, за неофіційними даними, на нього орієнтується половина депутатів. Також до Ахметова явно тяжіє Радикальна партія, це особливо помітно по великій кількості позитивних публікацій про Олега Ляшка в належать донецькому олігархові медіа, а також недавнім присвоєння головному радикалу звання «Почесний іллічівець».


У більшості випадків зона «розселення» працівників ДТЕК і «Метінвесту» (найбільших холдингів Ахметова) в органах влади повторює карту активів мільярдера. На сході Дніпропетровської області розташовані шахти «ДТЕК Павлоградвугілля», а в районі Кривого Рогу - гірничо-збагачувальні комбінати «Метінвесту» (Інгулецький, Північний, Центральний ГЗК). Навіть у Вінницькій області відчувається вплив Ахметова, за рахунок розсадження по місцевих радах його креатур. Це пояснюється розташуванням Ладижинської ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго» і необхідністю контролювати місцеві ради, щоб імперія Ахметова могла не боятися тиску з боку місцевої влади.

Також Ахметов не обійшов увагою Івано-Франківську та Львівську області, оскільки в цих регіонах розташовані Бурштинська і Добротвірська ТЕС.

Особливі місця підвищеної концентрації людей Ахметова в органах влади - вугільні міста. Такі як Павлоград (Дніпропетровська область) і Добропілля (Донецька область). Згідно річним деклараціям чиновників за 2016 рік, сумарно в їх місцевих радах та інших органах влади перебуває близько 500 осіб з обойми Ахметова.
Голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський пояснює «розселення» людей Ахметова в різних органах законодавчої та виконавчої влади не підвищеною соціальною відповідальністю донецького олігарха, а його цілеспрямованою політикою.
«Є ДТЕК, який, на жаль, почав власну політику. Я попереджав власників ДТЕК - займайтеся господарською діяльністю, не лізьте в політику. На жаль, хтось вирішив, що під ДТЕК буде сформована велика Добропільська громада. Я цього не допущу», - сказав Жебрівський.

Читайте також: Партія Саакашвілі "Рух Нових сил" об'єдналася з "Волею" Дерев'янко

У СКМ - головній керуючій структурі Ахметова - на такі звинувачення завжди відповідали однаково: група знаходиться поза політикою. Але факт залишається фактом: цілі касти чиновників - від депутатів до прокурорів і суддів - тісно пов'язані з імперією Ріната Ахметова або безпосередньо, або через членів сім'ї, і швидше за все, будуть орієнтуватися на захист її інтересів в пріоритетному порядку.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022