Скільки заробляють на освіті: Доходи ректорів провідних українських вузів

Автор:
760
последние новости в Украине останні новини в Україні

При цьому всі без винятку нарікають на низькі заробітки викладачів, відтік молодих кадрів за кордон і, відповідно, на брак кваліфікованих фахівців.

Але, як показала практика, проблеми з доходами стосуються не всіх викладачів.

З минулого року електронне декларування стало невід'ємною частиною життя українських державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Серед таких декларантів виявилися керівники вищих навчальних закладів.

Проаналізувавши декларації ректорів найбільших і найбільш значущих українських вузів, ми наводимо приклади декларацій керівників навчальних закладів, за показниками доходів у бік їх зменшення. Чи всі свої статки показали керівники українських вишів, поки залишається відкритим питанням і відповідати на нього буде Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПКА), коли завершить повну перевірку їх декларацій. А до цього моменту, можна сміливо стверджувати одне - з якоїсь дивної випадковості, подружжя ректорів виявилися більш заможні, ніж їх освічені й учені половинки. Також, як це не дивно, керівник одного з найбільш рейтингових вузів в Україні - Києво-Могилянської академії, - знаходиться в самому кінці, а не на початку списку.

Прибутки за 2016 рік

kkk

І на закінчення, хотілося б привести слова міністра науки і освіти Лілії Гриневич: «Посилення автономії вузів, яке закріплене законом" Про вищу освіту ", має компенсуватися посиленням контролю з боку громадськості. Важливо також пам'ятати, що у кожного корупціонера є конкретне ім'я і прізвище. Ми часто чуємо про те, що в якомусь університеті процвітає корупція, а потім виявляється, що не знайшлося жодної людини з твердою громадянською позицією, який підтвердив би цей факт, звернувся в правоохоронні органи або хоча б назвав прізвище корупціонера ».

При розрахунку даних про наявні та засобах на банківських рахунках враховувалися сукупні заощадження ректорів і членів сімей, зазначені в їх електронних деклараціях.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

 

Юрій Миколайович Гримчак народився 30 жовтня 1965, у місті Донецьк. Український

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін