Аліменти і допомога батькам - одинакам. Досвід України і Польщі

последние новости в Украине останні новини в Україні

Я прочитав, що нещодавно Прем’єр Міністр України Володимир Гройсман на одному з засідань виступив з заявою про несплату аліментів. Він запевнив, що для боржників будуть створені максимальні незручності, якщо в тих немає совісті і честі.

До тепер, процедура покарання за несплату аліментів в Польщі відрізнялася від української. Там більш жорсткими були покарання - від штрафу і аж до вилучення водійського посвідчення. В Україні ж неплатників аліментів чекав лише штраф.

Але цього року українці, що не сплачуватимуть аліменти будуть жорстко переслідувані урядом. Тепер той, хто не сплатив гроші для своєї дитини не зможе виїхати з України, виїзд за кордон заборонено. А також уряд тепер вилучатиме водійське посвідчення, так роблять і колеги польської держави. В Україні тепер ба навіть на недобросовісних українців подаватимуть в розшук.

Такий вид покарання здається правильним, бо нечесним було б перекладати всю відповідальність на одну людину. Навіть уявити важко, як виховувати дитину, коли мінімальна заробітна плата в Україні становить 3723 гривні на місяць. А діти, потребують чималих розходів на харчування, одяг, освіту. Садочки та школи зараз є не дешевим задоволенням. Навіть якщо вони державні, неофіційні витрати на щомісячну плату будуть суттєвими.

Тут вже постає питання – де брати гроші, аби забезпечити дітей усім необхідним. В Україні, як і в Польщі допомога батькам-одинакам залишає бажати кращого. В Польщі, якщо наприклад матір-одиначка заробляє до 170 євро на місяць, вона може претендувати на мізерну допомогу від держави в розмірі 13 євро. Якщо жінка заробляє більше, на допомогу від держави вона може навіть не розраховувати. В Україні матір-одиначка може і не мріяти про виплати від держави, якщо та заробляє більше 2334 гривні на місяць, якщо дитині менше 6 років. З дитиною від 6 до 18 років, щоб отримувати допомогу від держави жінка повинна заробляти не більше 2910 гривень. Тобто з цим ситуація в Україні навіть гірша, аніж в Польщі.

Тому потрібно вирішувати питання не тільки з аліментами, а ще й з державною допомогою для батьків-одинаків. Можливо, і народжуваність тоді, як в Україні, так і в Польщі буде кращою.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020