Артур Прузовский: марш «Нацдружин» - демонстрация слабости Порошенко и угроза для отношений с Польшей

последние новости в Украине останні новини в Україні

Ярослав Качинский, лидер правящей партии Prawo i Sprawiedliwość (PiS), еще год назад провел красную линию, за которую Украина не должна заступать, если хочет сохранить нормальные отношения с Польшей.  Наш президент, Анджей Дуда два дня назад  напомнил, что Польша имеет собственную точку зрения на отрицание «волынской резни», формирование культа Степана Бандеры и пропаганду ОУН-УПА. Несмотря на усилия дипломатов, которые пытаются сгладить конфликт, отношения между Украиной и Польшей все больше напоминают шаткий мостик над глубокой пропастью. И после марша радикальных молодчиков по Майдану этот мостик может окончательно рухнуть.

Сегодня  «Национальные дружины» пообещали «навести украинский порядок». А что завтра? Какими методами они собрались его устанавливать? Почему в анкете, которую заполняют кандидаты в НД, есть графа о наличии «легального оружия»? Почему предпочтение отдается участникам АТО? Вы действительно верите, что отобранный  таким образом контингент будет бороться с «наливайками» и мелкими хулиганами? Я – нет!

anketa nacdrugin

Пытаясь на словах опровергнуть тезис российской пропаганды о «стране 404» и failed state, по факту Украина демонстрирует свою слабость. Государство, которое  теряет монополию на насилие, обречено. А похоже, именно к этому идет дело.

Таким же беспомощным выглядит Порошенко на фоне активизации радикальных структур. Могут ли после этого лидеры стран ЕС воспринимать его, как равного партнера? О каких переговорах на межгосударственном уровне может идти речь, если партнер по коалиции и один из силовых министров так грубо и брутально шантажирует Гаранта маршем парамилитарных отрядов по центру Киева?  В Конституции Украины есть четкий запрет на военизированные формирования политических партий. А по факту – вот они, полюбуйтесь. Надеюсь, пока еще не вооружены, но уже опасны.

Польша настороженно следит за возрождением и развитием националистических организаций в Украине. У нас еще свежа память об ОУН-УПА. Поэтому закон о запрете «бандеровской идеологии» в Польше поддержало большинство депутатов Сейма (279 из 414), в том числе, все депутаты правящей партии  PiS, а также Kukiz’15 i Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL).

Не важно, как называется партия радикальных молодчиков,  прошедших по Крещатику – Нацдружина, или как-то еще. Важно то, что отзвук этого марша может окончательно похоронить  добрососедские отношения  между Украиной и Польшей. 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020