Артур Прузовський: «Перебуваю в Україні у пошуках натхнення»

Хто для тебе є авторитетом у сучасній польській журналістиці?
- Якщо ви маєте на увазі саме журналіста, котрий об’єктивно висвітлює відносини поляків та українців, то це, безумовно, Зємовіт Щерек, котрий є практикуючим «політичним психологом», і видав вже не одну книгу присвячену реаліям взаємовідносин двох народів. Наприклад, його книга «Прийде Мордор і нас з’їсть» є, на мою думку, добрим прикладом вміння журналіста-письменника крізь гумористичну призму розповідати про українську економіку, політику та ментальність людей в Україні і ставлення поляків до усього цього.
« Ми сиділи тоді у львівській кнайпі, стилізованій під криївку УПА, де на вході треба було сказати «Слава Україні!», а офіціанти носили бандерівські мундири. Ми вже встигли напоїти якогось діставучого працівника польського консульства, який плакав, мовляв, скільки Польща робить для України і яка ця Україна невдячна і як кусає польську руку» - пише Щерек.
І то насправді є так, багато поляків визнають західну Україну лише як частину Речі Посполитої, і ми дуже потребуємо зараз людей, котрі коректно, але з гумором намагатимуться змінити польський кут бачення України.
Чи маєш ти бажання виступити в ролі «політичного психолога»?
- Однозначно, саме тому я вже довгий час перебуваю на території України у пошуках натхнення для написання музичного твору, а то й ґрунтовної статті. Поки ще невідомо, що з цієї затії вийде, але я намагаюсь якнайбільше долучатися тут до громадського суспільства, ось, до прикладу, взяв участь у автопробігу «Райд Волинський», де українці разом з поляками своєрідно вшановували пам'ять загиблих воїнів. Аналізував настрої з боку поляків, і зрозумів, що хоч ситуація є напруженою, люди з обох сторін прагнуть діалогу, адже багато вагомих подій в історії Польщі відбулися на вашій території, і безліч поляків мають українські корені, так само, як і українці – польські. І з впровадженням безвізового режиму ці стосунки повинні стати більш врегульованими.
А у тебе є українське коріння?
- Особисто у мене ні, але у багатьох близьких мені людей є українські корені, зокрема, і в колі музикантів, з якими я тісно співпрацюю. Багато у кого з них родини повиїжджали з України під час ІІ Світової Війни, і вони щорічно приїжджають сюди на могили прадідів, намагаються відновити «родинне дерево», саме з таких маленьких історій можна зробити хорошу книгу, що не буде стосуватися лише великої політики, а й кожної людини окремо, бо я вважаю, що всі ці маленькі цеглинки повинні складатися в велику історію. І дуже тішуся з того, що я не один дотримуюся такої думки.
Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.
Юрій Миколайович Гримчак народився 30 жовтня 1965, у місті Донецьк. Український
Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.
У виправданні Труханова в першій інстанції винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.
Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.
Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.
Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.
На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.
Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави.
Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.
У виправданні Труханова в першій інстанції винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.
Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.
Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.
Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.
Ми живемо в особливій країні. Ще за часів президентства Кучми і Ющенка дипломатична служба США охрестила державний устрій України клептократією, або, просто кажучи, "владою злодіїв".
Сьогодні, 2 грудня, в Україні кіберпонеділок.
Остання п'ятниця листопада, незважаючи на похмуру назву "чорна", є головним святом року для всіх шопоголіків світу. Все більший інтерес до Black Friday проявляють українці. Спеціально для них - ASPI підготувало добірку корисних фактів.
7 листопада на Подолі відбулося урочисте відкриття муралу «Маленький громадянин», створеного за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Зазначимо, що тема муралу присвячена п’ятиріччю глобальної компанії #iBelong від Агентства ООН у справах біженців, метою якої є подолання проблеми «без громадянства» до 2024 року.