Артур Прузовський: про індійські традиції в Україні. Фестиваль фарб в Києві

9 серпня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Фестиваль Холі, також відомий як Свято фарб, прийшов в Україну із Індії. Спочатку обсипання кожного зустрічного яскравою фарбувальної пудрою Гула символізувало прихід весни і перемогу сил любові над злом. Сьогодні священна традиція перетворилася на веселу забаву, з кожним роком набирає популярності серед європейської та української молоді.

«Останніми роками в Україні та  Європі індійська культура стає мейнстрімом. Фестиваль фарб Холі придбав визнання і популярність у всьому світі нарівні з американським фестивалем LIC (LifeinColour, Життя в кольорі) і Туринським забігом ColorRun. Вперше в Європі його почали святкувати в 2012 році в Берліні, а далі ця традиція пішла по світу. Вона буквально підкорила жителів Дрездена, Ганновера, Монако, Риму та інших міст, причому, не тільки європейських, які зазнали непередавані відчуття єдності і ейфорії в багатобарвному тумані.

Що стосується України, то за більш ніж 20 років дипломатичних відносин з Індійської Республікою, між країнами сформувалися не тільки взаємовигідні торговельні відносини, а й налагодилося наукове і культурне співробітництво. Фестиваль фарб Холі, який проводиться в Києві не перший рік, це не тільки привід яскраво розважитися, це ще й інструмент зміцнення міжнародних відносин і не тільки з Індією (на свято з'їжджається маса гостей з різних країн), він і демонструє зацікавленість українців в культурі Південної Азії », - розповів Артур Прузовський.

Прузовский зазначив, що фестиваль Холі для індійців, на відміну від європейців -  символічне свято і має свої традиції проведення.

«У березні я відвідав Фестиваль Холі в Делі. До Холі починають готуватися за пару тижнів до свята. У цей період в селах проводяться малі торжества - Малий Холі, під час яких влаштовуються ритуальні ігри, святкові концерти, ведеться збір грошей і підготовка матеріалу для великого свята. Саме свято проходить 2 дні. Воно дуже барвистий і багатолике, як і сама Індія. Починається фестиваль в ніч повного місяця - розводиться вогнище для спалювання величезного опудала або прикрашеного дерева, що символізує знищення нечестивої Холіки, в честь якої було назване свято. Зола від багаття - священна , люди вірять, що вона приносить удачу.

Свято супроводжувалося барвистими парадами, учасники обсипали один одного яскравими порошками і запалювали символічні вогні палаючої демониці Холі. Тисячі людей збираються на храмових сходах, в своєрідних місцях для танців і веселощів, де кілька днів поспіль проходить святкування»- ділиться враженнями Прузовський.

Українська версія «Фестивалю фарб» - це яскравий молодіжний музичний фестиваль. Цього року організатори включили в програму DJ - сети: OMNIA, TAPOLSKY, SHANTY PEOPLE, Жені Фокіна та ін. Крім обсипання фарбами і відмінної музики, на фестивалі відбудеться чемпіонат по паркуру та запуск небесних ліхтариків. Артур Прузовський також розповів про спеціальний приз від організаторів - путівку до Індії. На другий день відвідувачів чекає авто і мото шоу, а також фуд-корти з індійською смакотою.

Прузовський також зазначив, що українці і індійці мають довгу історію міжкультурних відносин. Леся Українка, наприклад, переводила гімни Рігведи, а Іван Франко - частини Махабхарати та інших священних книг.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022