Артур Прузовський про мирну реакцію Варшави і бурхливу реакцію Будапешту на прийнятий Україною Закон «Про освіту»

АдмінАвтор:
327
последние новости в Украине останні новини в Україні

Не тільки Польща стала другою батьківщиною для українців, а й Україна для поляків. Поляки представлені практично у всіх регіонах країни, але традиційною смугою їх розселення залишаються західні райони України: Житомирщина, Хмельниччина, Львівщина, Тернопільщина, Волинь.

Читайте також: Парламентська газета опублікувала закон "Про освіту", він набуде чинності 28 вересня

«В Україні проживає близько 156 тисяч угорців, більше 150 тисяч етнічних румунів і близько 2 мільйонів людей з польським корінням, які визнають польську мову, і поляків. І це я не беру до уваги греків, болгар і росіян. Це говорить про мультинаціональність України, яку потрібно враховувати при реформуванні системи освіти.

Варшава з самого початку була проінформована про законодавчу роботу в цій сфері, це було не секретом і для інших країн, і поки не бачить в цьому глобальної проблеми. Польський уряд вживе всіх можливих заходів для забезпечення того, щоб поляки в Україні мали доступ до освіти польською мовою. Аналогічні кроки можуть зробити і інші країни, в турботі про своїх громадян. Тим більше що глава МЗС України Павло Клімкін запросив всі країни до діалогу щодо цього питання »- прокоментував польську реакцію Артур Прузовський.

Польський активіст зазначив що, в Україні станом на 2016 рік працює 10 шкіл з навчанням польською мовою, польська бібліотека імені Адама Міцкевича. Правда, з 2016/17 навчального року, незважаючи на протест польських організацій, міністерство освіти України скасувало можливість здачі іспиту на польською мовою на атестат зрілості.

Читайте також: Через скандальний закон про освіту Угорщина блокуватиме Україну в ЄС

У той же час Будапешт від імені угорської меншини відреагував вкрай різко на прийнятий Україною закон. Згідно із заявою прес-секретаря МЗС Угорщини Тамаша Менцера, міністр Сийярто, заявив що цей закон ганьба і сором для України, яка не дивлячись на те що вже отримала безвізовий режим з країнами ЄС, про наступні кроки на шляху до європейської інтеграції Київ може забути.

«Те що робить Угорщина - це шантаж. Проти нового закону України про освіту, крім Угорщини, виступили і Болгарія, і Румунія і та ж Росія. Однак, жодна з цих країн не сформулювала такі загрози для України»- зазначив Прузовський.

Відзначимо, в Закарпатській області України проживає близько 156 тисяч угорців. Проживають вони переважно на території, що безпосередньо примикається до Угорщини.

За даними 2006 року, в Закарпатті було 99 шкіл з викладанням угорською мовою, 29 змішаних угорсько-українських, 2 змішаних угорсько-російських, 4 газети, 7 журналів на угорській мові, з 1996 року в Берегові працює Угорський національний театр ім. Д. Ійеша.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Люди, які пережили пандемію коронавірусу, можливо, решту свого життя носитимуть з собою спрей для дезинфекції, уникатимуть зайвих зустрічей, випадкових стосунків та боятимуться обіймів.

3 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

25% заражених SARS-Cov-2 не мають симптомів, але можуть бути переносниками хвороби.

2 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

ASPI розібрався, чому закон про обіг земель сільськогосподарського призначення ухвалили саме зараз і що зміниться для українців із моменту набуття законом чинності.

31 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Цинк відіграє велику роль для здоров’я нашого організму. Його вживання покращує пам’ять і стан шкіри, сприяє всмоктуванню вітамінів, запобігає деменції.

30 березня 2020