Артур Прузовський про мирну реакцію Варшави і бурхливу реакцію Будапешту на прийнятий Україною Закон «Про освіту»

Не тільки Польща стала другою батьківщиною для українців, а й Україна для поляків. Поляки представлені практично у всіх регіонах країни, але традиційною смугою їх розселення залишаються західні райони України: Житомирщина, Хмельниччина, Львівщина, Тернопільщина, Волинь.
Читайте також: Парламентська газета опублікувала закон "Про освіту", він набуде чинності 28 вересня
«В Україні проживає близько 156 тисяч угорців, більше 150 тисяч етнічних румунів і близько 2 мільйонів людей з польським корінням, які визнають польську мову, і поляків. І це я не беру до уваги греків, болгар і росіян. Це говорить про мультинаціональність України, яку потрібно враховувати при реформуванні системи освіти.
Варшава з самого початку була проінформована про законодавчу роботу в цій сфері, це було не секретом і для інших країн, і поки не бачить в цьому глобальної проблеми. Польський уряд вживе всіх можливих заходів для забезпечення того, щоб поляки в Україні мали доступ до освіти польською мовою. Аналогічні кроки можуть зробити і інші країни, в турботі про своїх громадян. Тим більше що глава МЗС України Павло Клімкін запросив всі країни до діалогу щодо цього питання »- прокоментував польську реакцію Артур Прузовський.
Польський активіст зазначив що, в Україні станом на 2016 рік працює 10 шкіл з навчанням польською мовою, польська бібліотека імені Адама Міцкевича. Правда, з 2016/17 навчального року, незважаючи на протест польських організацій, міністерство освіти України скасувало можливість здачі іспиту на польською мовою на атестат зрілості.
Читайте також: Через скандальний закон про освіту Угорщина блокуватиме Україну в ЄС
У той же час Будапешт від імені угорської меншини відреагував вкрай різко на прийнятий Україною закон. Згідно із заявою прес-секретаря МЗС Угорщини Тамаша Менцера, міністр Сийярто, заявив що цей закон ганьба і сором для України, яка не дивлячись на те що вже отримала безвізовий режим з країнами ЄС, про наступні кроки на шляху до європейської інтеграції Київ може забути.
«Те що робить Угорщина - це шантаж. Проти нового закону України про освіту, крім Угорщини, виступили і Болгарія, і Румунія і та ж Росія. Однак, жодна з цих країн не сформулювала такі загрози для України»- зазначив Прузовський.
Відзначимо, в Закарпатській області України проживає близько 156 тисяч угорців. Проживають вони переважно на території, що безпосередньо примикається до Угорщини.
За даними 2006 року, в Закарпатті було 99 шкіл з викладанням угорською мовою, 29 змішаних угорсько-українських, 2 змішаних угорсько-російських, 4 газети, 7 журналів на угорській мові, з 1996 року в Берегові працює Угорський національний театр ім. Д. Ійеша.
Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.
Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.
Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.
На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.
Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави.
Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.
У виправданні Труханова в першій інстанції винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.
Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.
Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.
Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик.
Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.
Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.