Артур Прузовський про перспективи вільної торгівлі України з Канадою

АдмінАвтор:
385
последние новости в Украине останні новини в Україні

Артур Прузовський розповів про підводні камені і вигоди від цієї угоди для України.

«В умовах втрати російського ринку, перед Україною постало завдання диверсифікації ринків для свого експорту і вільна торгівля з ЄС і Канадою  - це безумовний позитив для України, що працює на перспективу. На сьогодні, умови угоди з Канадою більш вигідні для України, ніж з Євросоюзом.

По-перше, торгівля з Канадою не обмежуватиметься "великою кількістю маленьких квот", як у випадку з ЄС.

Канада відкрила для України 98% свого ринку. Якщо конкретно, то з 7 тисяч позицій митного кодексу Канади Україна має 6 тисяч 900 позицій на безмитну і безквотну торгівлю. Без мита українські виробники зможуть експортувати в Канаду перероблену сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості. Однак експорт деяких товарів буде безмитним тільки в межах встановлених квот. Зокрема, це стосується аграрної продукції - пшениці, ячменю, яєць, яловичини, свинини. Але ці обмеження застосовуються не тільки в торгівлі з Україною, але і з іншими країнами.

По-друге, угода про ЗВТ допоможе Україні вирівняти торговий баланс з Канадою. Зараз Україна експортує в Канаду майже втричі менше, ніж імпортує, що не відповідає торгово-економічним можливостям і не дотягує до рівня політичної співпраці, яку налагоджено між Києвом і Оттавою. На сьогоднішній день від лібералізації торгівлі України з Канадою очікують 3,5% приросту експорту. Це нормально для початку, враховуючи побічні плюси », - прокоментував Артур Прузовський

Серед безумовних плюсів від вільної торгівлі України з Канадою Прузовський називає: імпортозалежність Канади, можливість залучення інвестицій як в уже діюче виробництво, так і в розвиток нового бізнесу в Україні, створення нових робочих місць.

"Канада - імпортує щорічно товарів на суму понад 420 мільярдів доларів. Це 12 тисяч доларів на одного канадця! Українським компаніям необхідно досліджувати ринок і шукати ніші, де вони можуть конкурувати" - зазначив Прузовський. І додав, що вступивши в силу угода про міжконтинентальну зону вільної торгівлі підніме рейтинг України в світі і простимулює інші країни розвивати торговельні відносини і вкладати гроші в українську економіку.

За словами Артура Прузовського, найбільш перспективною для українського експорту до Канади стане продукція сільського господарства, авіабудування, одяг, взуття, меблі, кондитерські вироби та IT-сектор.

Прузовський застерігає, що при виході на канадський ринок, українські підприємці зіткнуться з низкою проблем, це і сертифікація продукції, технічні та фітосанітарні вимоги, а також  конкуренція.

"На відміну від країн ЄС, Канада знаходиться значно далі від України, отже логістичні витрати будуть впливати на кінцеву вартість продукції. Для вдалого бізнесу в Канаді, українцям треба буде знайти вдале поєднання високої якості та розумної ціни.

Так само існує цілий ряд сертифікаційних бар'єрів для українських товарів. Наприклад, шоколад треба сертифікувати, готувати спеціальну етикетку з вимогами канадського ринку. Обмежує експортерів і ліцензування інвестиційної діяльності за кордоном для створення представництв українських компаній в Канаді.

Але є надія, що після вступу в силу, з середини вересня цього року, угоди про ЗВТ між Канадою і ЄС, ситуація для українських експортерів трохи спроститися, за рахунок прийняття Канадою таких же стандартів і правил, які вимагає Євросоюз від України в рамках діючої ЗВТ ", - зазначив Артур Прузовський.

За даними МЕРТ, в 2016 році обсяги торгівлі товарами та послугами між Україною та Канадою становили 372 мільйонів доларів США. Частка Канади в зовнішньоторговельному обороті України склала менше одного відсотка, в тому числі 0,08% склав експорт в Канаду, і 0,55% - імпорт. У минулому році найбільше українські виробники експортували до Канади частини до рухомого складу, дубильні екстракти, чорні метали, деревину, дитячі іграшки, молочні продукти. Канадський бізнес імпортував в Україну: вугілля, рибу, фармацевтичну продукцію, обладнання.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Люди, які пережили пандемію коронавірусу, можливо, решту свого життя носитимуть з собою спрей для дезинфекції, уникатимуть зайвих зустрічей, випадкових стосунків та боятимуться обіймів.

3 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

25% заражених SARS-Cov-2 не мають симптомів, але можуть бути переносниками хвороби.

2 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

ASPI розібрався, чому закон про обіг земель сільськогосподарського призначення ухвалили саме зараз і що зміниться для українців із моменту набуття законом чинності.

31 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Цинк відіграє велику роль для здоров’я нашого організму. Його вживання покращує пам’ять і стан шкіри, сприяє всмоктуванню вітамінів, запобігає деменції.

30 березня 2020