Артур Прузовський про перспективи вільної торгівлі України з Канадою

1 августа 2017
Адмін
385
последние новости в Украине останні новини в Україні

Артур Прузовський розповів про підводні камені і вигоди від цієї угоди для України.

«В умовах втрати російського ринку, перед Україною постало завдання диверсифікації ринків для свого експорту і вільна торгівля з ЄС і Канадою  - це безумовний позитив для України, що працює на перспективу. На сьогодні, умови угоди з Канадою більш вигідні для України, ніж з Євросоюзом.

По-перше, торгівля з Канадою не обмежуватиметься "великою кількістю маленьких квот", як у випадку з ЄС.

Канада відкрила для України 98% свого ринку. Якщо конкретно, то з 7 тисяч позицій митного кодексу Канади Україна має 6 тисяч 900 позицій на безмитну і безквотну торгівлю. Без мита українські виробники зможуть експортувати в Канаду перероблену сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості. Однак експорт деяких товарів буде безмитним тільки в межах встановлених квот. Зокрема, це стосується аграрної продукції - пшениці, ячменю, яєць, яловичини, свинини. Але ці обмеження застосовуються не тільки в торгівлі з Україною, але і з іншими країнами.

По-друге, угода про ЗВТ допоможе Україні вирівняти торговий баланс з Канадою. Зараз Україна експортує в Канаду майже втричі менше, ніж імпортує, що не відповідає торгово-економічним можливостям і не дотягує до рівня політичної співпраці, яку налагоджено між Києвом і Оттавою. На сьогоднішній день від лібералізації торгівлі України з Канадою очікують 3,5% приросту експорту. Це нормально для початку, враховуючи побічні плюси », - прокоментував Артур Прузовський

Серед безумовних плюсів від вільної торгівлі України з Канадою Прузовський називає: імпортозалежність Канади, можливість залучення інвестицій як в уже діюче виробництво, так і в розвиток нового бізнесу в Україні, створення нових робочих місць.

"Канада - імпортує щорічно товарів на суму понад 420 мільярдів доларів. Це 12 тисяч доларів на одного канадця! Українським компаніям необхідно досліджувати ринок і шукати ніші, де вони можуть конкурувати" - зазначив Прузовський. І додав, що вступивши в силу угода про міжконтинентальну зону вільної торгівлі підніме рейтинг України в світі і простимулює інші країни розвивати торговельні відносини і вкладати гроші в українську економіку.

За словами Артура Прузовського, найбільш перспективною для українського експорту до Канади стане продукція сільського господарства, авіабудування, одяг, взуття, меблі, кондитерські вироби та IT-сектор.

Прузовський застерігає, що при виході на канадський ринок, українські підприємці зіткнуться з низкою проблем, це і сертифікація продукції, технічні та фітосанітарні вимоги, а також  конкуренція.

"На відміну від країн ЄС, Канада знаходиться значно далі від України, отже логістичні витрати будуть впливати на кінцеву вартість продукції. Для вдалого бізнесу в Канаді, українцям треба буде знайти вдале поєднання високої якості та розумної ціни.

Так само існує цілий ряд сертифікаційних бар'єрів для українських товарів. Наприклад, шоколад треба сертифікувати, готувати спеціальну етикетку з вимогами канадського ринку. Обмежує експортерів і ліцензування інвестиційної діяльності за кордоном для створення представництв українських компаній в Канаді.

Але є надія, що після вступу в силу, з середини вересня цього року, угоди про ЗВТ між Канадою і ЄС, ситуація для українських експортерів трохи спроститися, за рахунок прийняття Канадою таких же стандартів і правил, які вимагає Євросоюз від України в рамках діючої ЗВТ ", - зазначив Артур Прузовський.

За даними МЕРТ, в 2016 році обсяги торгівлі товарами та послугами між Україною та Канадою становили 372 мільйонів доларів США. Частка Канади в зовнішньоторговельному обороті України склала менше одного відсотка, в тому числі 0,08% склав експорт в Канаду, і 0,55% - імпорт. У минулому році найбільше українські виробники експортували до Канади частини до рухомого складу, дубильні екстракти, чорні метали, деревину, дитячі іграшки, молочні продукти. Канадський бізнес імпортував в Україну: вугілля, рибу, фармацевтичну продукцію, обладнання.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат

 

Глава Администрации Президента Украины, заслуженный юрист Украины

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019