Бляха-муха: почему в Киеве невозможно ездить на европейских номерах?

последние новости в Украине останні новини в Україні

Полгода назад я много времени проводил в Киеве. Чтобы успевать на все встречи, я решил приехать в Украину на своем старом Ford. Это была большая ошибка с моей стороны. Практически каждый полицейский, завидев  польские номера, считал нужным остановить меня и спросить документы на машину. Потом они с недоверием изучали мой польский паспорт. Затем с неохотой отпускали. Сейчас общение с киевским  полицейским я начинаю с шутки, и объясняю, что номер «LB» - это вовсе не Люблин (Польша), это Левый берег Киева.

А теперь о серьезном. Ситуация, которая сложилась вокруг машин на «евробляхах», явно ненормальна. Мне трудно  представить, чтобы в Германии, Чехии или Литве, с которыми граничит Польша, мою машину остановили только из-за «подозрительных номеров». Почему же в Украине я должен это терпеть?

ОК, я не могу ездить в Киеве на своей машине, чтобы  меня не останавливал каждый полицейский. Но какой у меня выход? Муниципальный транспорт в Киеве явно перегружен,  таксисты не всегда обязательны, часто не знают адреса, по которому нужно ехать. Я уже не буду тут обсуждать их внешний вид и уровень обслуживания. А сервис car rental в Украине развит пока недостаточно.

Но есть и более глобальная проблема, о которой уже писала Gazeta Prawna. По статистике, каждая третья «евробляха» в Украине – с польськими номерами.  Кроме того, через Польшу транзитом перегоняют машины в Украину из других европейских стран. Согласно данным нашего МИДа (Ministerstwo Spraw Zagranicznych), этот поток составляет 38-45% всего пограничного движения. С января по август прошлого года из 4,6 млн авто, которые пересекли польско-украинскую границу, 2 млн были «евробляхами». Согласно нашим правилам, владельцев таких автомобилей каждые пять дней должны пересекать границу. Все это вместе взятое – и машины на еврономерах, которые следуют из Польши в Украину, и их владельцы, которые едут в обратную сторону, создают большую нагрузку для наших КПП. В некоторых пограничных пунктах вынуждены были открыть дополнительные точки регистрации, а польские таможенники жалуются на большую загрузку.

Наше MSZ уже обратилось к правительству Украины с просьбой урегулировать ситуацию, чтобы уменьшить нагрузку на польских таможенников и пограничников. Но пока мы только слышим в ответ, что в украинском Кабмине «продолжается работа над юридическим урегулированием этой ситуации».

А воз, точнее «евробляхи», и ныне там…

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020