Кому війна, а кому і бізнес!

31 січня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

А Україна займає 2,6% світового ринку і увійшла до топ-10 найбільших експортерів військових товарів в світі. Тільки уявіть: у 2016 році експорт продукції військового призначення українськими підприємствами зріс на 25%, до 750 млн. доларів США.

Президент радіє, а керівництво концерну "Укроборонпром" - розводить руками. Держ замовлення вони виконали на 100% і віддали армії все, що вона замовила. До відома: підприємства-учасники і сам Державний концерн "Укроборонпром" не є державними структурами, існування яких покриває бюджет країни.


oruzhie 2Щоб не простоювати в очікуванні замовлень від ВСУ, не розпускати штат службовців і мати рентабельність, підприємства оборонної промисловості постачають військову техніку закордон. Гендиректор "Укроборонпрому" Роман Романов неодноразово заявляв, що без експорту зброї підприємства концерну будуть працювати по три місяці на рік. А солдати української армії сподіваються на міжнародну допомогу,  не воювати ж з вилами в руках!


На відміну від Президента, який стверджує, що «армія України найсильніша в Європі!» Дійсний стан розуміють ті, хто служить або безпосередньо спілкується з солдатами ВСУ, а так само й міжнародні партнери та друзі України.

За 2016 рік - 18 країн допомагало озброїти й надати оснащення нашим солдатам! Серед них США, Великобританія, Канада і Литва. До речі, литовці надали Україні в 2016 р 146 одиниць літальної зброї розробки і виробництва колишнього СРСР і стрілецьку зброю та боєприпаси до неї.

Українські зброярі пояснюють: «Кожен проданий на експорт танк - це кілька танків для нашої армії за рахунок платників податків інших країн». І пов'язують поточний стан з мізерним фінансуванням.


За даними Держслужби експортного контролю, в одиницях поставки навпаки скоротилися. Але скорочення торкнулося лише поставок старої радянської техніки. Продажі нових зразків озброєнь зросли. У воєнний час експорт українських озброєнь впав в обсязі і тільки в 2016 тенденція почала змінюватися. За минулий рік державний концерн "Укроборонпром" збільшив продаж оборонки за кордон на чверть, до $ 756 млн. Значно зросла і кількість приватних гравців, які вже контролюють близько 62% українського ринку.

Українські бойові кораблі, танки, двигуни для військової авіації і інші нові зразки озброєння - активно скуповує Китай (один з головних партнерів по закупкам української військової техніки за останні роки), Таїланд ("Укроборонпром" постачає їм танки «Оплот»), Індонезія (купує бронетранспортери БТР-4-М), Нігерія (продаємо їм з арсеналу української армії 122-мм гаубиці Д-30), Судану були відвантажені бойові вертольоти Мі-24В (масові поставки бойових вертольотів Мі-24 в Південний Судан під час "героїчної захисту Європи від російської агресії "виявилися абсолютно несподіваними для багатьох українських військових експертів і патріотично налаштованих громадян).
Крім цього, Індонезії було продано більше 360 ракет типу "повітря-повітря" Р-27. Україна регулярно постачає в США переносні зенітно-ракетні комплекси різних типів, включаючи "Голка", "Голка-1" і "Стріла" і ракет до них. Всього західні партнери отримали 3 пускових пристрої і 226 ракет. Крім того 8 ПУ і стільки ж ракет отримали ОАЕ. І вже почалися поставки в Китай найбільших в світі десантних кораблів на повітряній подушці класу «Зубр». При цьому 30% експортованої в минулому році продукції військового призначення через спецекспортерів концерну поставили приватні підприємства, які не мають ліцензій на експорт зброї.

За нарощування експорту озброєння виробленого в Україні виступає і Президент Петро Порошенко. Він заявив про необхідність нарощувати експортний потенціал військово-промислового комплексу України за рахунок нових розробок зброї і бойової техніки.


Чи є надії в української армії?

Згідно з бюджетом України на 2017 рік, витрати на сектор оборони і безпеки країни становлять 5,2 відсотка від ВВП. Однак, як відзначають українські експерти у військовій сфері, велика частина коштів, які виділяються ВСУ, не доходить до українських зброярів. «З 2016 ми виконали державне замовлення на 100%, тобто віддали армії все, що вона замовляла. Але давайте говорити чесно: державне оборонне замовлення в кілька разів менше ніж обсяг грошей, передбачений програмою розвитку оборонно промислового комплексу України ", - заявляють в концерні «Укроборонпрому ".


poroshenko i rada27 січня Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) під головуванням президента України Петра Порошенка розглянув державне оборонне замовлення на 2017 рік. Велику дискусію при формуванні державного оборонного замовлення викликали питання щодо того, що саме потрібно закуповувати: "Оплот", або десять глибоко модернізованих і капітально відремонтованих Т-64 або Т-80. Причому "Оплот" будується як мінімум за 18 місяців, а цикл глибокої модернізації Т-80 становить 2,5 місяця. "Таким чином, у нас виникає питання: чи танкова рота в повному складі, або один танк", - розповів Порошенко. За його словами, поки є ресурс, необхідно терміново проводити глибоку модернізацію зазначених танків: "Нам необхідно в першу чергу забезпечити танкові підрозділи в повному обсязі стовідсоткової комплектацією глибоко модернізованими, капітально відремонтованими машинами за дуже короткий термін".

А тим в часом, в Авдіївці тривають бої ...

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022