Кругова порука: чому полісмени-злочинці досі працюють в органах

16 серпня 2018
Адмін
492
последние новости в Украине останні новини в Україні

Зараз справа Кохновича набуває нових фарб. За півроку після гучного скандалу, прокуратура Києва нарешті внесла дані до єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо головного фігуранту цієї справи Сергія Тичини. Тоді він обіймав посаду заступника начальника відділу кримінальної поліції Голосіївського району столиці й керував слідчими діями.

Натомість з'ясовується і те, що Кохнович раніше самостійно просив правоохоронні органи припинити розслідування і навіть написав відповідну заяву в столичну прокуратуру.

Попри наявність відео з конкретними порушеннями, щодо Тичини лише  провели службове розслідування, у результаті якого понизили в посаді. В Голосіївському районному управлінні Національної поліції нам відмовились підтверджувати чи спростовувати інформацію, але з власних джерел АСПІ відомо, що зараз Тичина обіймає посаду оперуповноваженого кримінальної поліції все в тому ж Голосіївському районі столиці.

Однак чому полісмена досі не звільнили з правоохоронних органів? З цим питанням сьогодні, 16 серпня, до прокуратури Києва прийшов Тимофій Кохнович, його захисники та громадські активісти.

Але з'ясувалося ще дещо. У перших числах січня цього року Кохнович вже направляв скаргу до київської прокуратури з проханням розслідувати усі діяння Тичини та інших правоохоронців. Ця заява була прийнята та зареєстрована. Але, як з'ясувалось, 10 січня 2018 року Тимофій Кохнович відкликав свою попередню заяву.

"У той самий день ми подавали подібну заяву в НАБУ.  Я і мої адвокати вирішили, що якщо НАБУ візьметься за цю справу, то це буде заважати прокуратурі. Тому ми побігли відкликати попередню заяву з прокуратури. Але я не бачу тут якогось принципового моменту, адже прокуратура взагалі відкривала справу не за нашими скаргами, а на основі публікацій в засобах масової інформації", - пояснив АСПІ Кохнович.

Натомість проблему в цьому побачили самі правоохоронці. За словами високопоставленого чиновника в столичній прокуратурі, слідчий міг вирішити не вносити дані в ЄРДР на основі постійної зміни позиції заявника. В свою чергу сторона захисту могла оскаржити дії слідчого в судовому порядку.

Але це не відповідає дійсності. Згідно ст. 214 КК України, на будь-які повідомлення про злочини (а саме так кваліфікуються скарги на незаконні дії правоохоронців) слідчий зобов'язаний вносити дані в ЄРДР, незалежно від того змінює потерпілий свою позицію чи ні. Тим більше, що 17 січня 2018 року Кохнович написав повторну заяву в прокуратуру Києва. Тому слідчий вже давно повинен був розпочати досудове розслідування.

Адвокат Кохновича Наталія Суслікова стверджує, що варіант з проведенням службової перевірки щодо Тичини обрали для того, щоб її результати не могли бути оскаржені потерпілим у суді. Якщо б прокуратура внесла дані до ЄРДР, то адвокати і сам Кохнович мали б право допомагати та стимулювати слідство і, в разі незгоди з його результатами, подавати позов до суду.

"Чому для того, щоб прокуратура просто внесла дані в ЄРДР і притягнула перевертня в погонах до кримінальної відповідальності, потрібно йти в суд та оскаржувати бездіяльність слідчого прокурора? Ми ще 17 січня подали заяву в прокуратуру, а досудове розслідування по Тичині досі не відкривалось", - зауважує Суслікова.

Зрештою прокуратура 16 серпня внесла дані до єдиного реєстру досудових розслідувань щодо незаконних дій поліцейського Сергія Тичини. А заступник прокурора Києва Андрій Андреєв пообіцяв взяти справу під особистий контроль.

Проте зацікавив ще один момент цієї історії. Перед скандальними обшуками, у серпні 2017-го Тимофію Кохновичу пропонували заплатити 300 000 доларів, щоби мати змогу спокійно жити в Україні. Тоді Кохнович відмовився, за що і був "покараний" правоохоронцями. Але чому потерпілий не поскаржився в правоохоронні органи одразу після пропозицій відкупитись, адже в нього було 4 місяці для цього?

"По-перше, пропозиція надходила від людини з мого близького оточення, від знайомого. На той момент я думав, що все це швидко мине. По-друге, я сподівався, що це буде на рівні "ні, так ні". Якщо б повівся та заплатив, то добре. А якщо ні, то значить ні. Я в такій ситуації перший раз, тому зреагував саме так. Якщо б це сталось зараз, то я б обов'язково побіг би писати заяву", - пояснив нам Кохнович.

Адвокати Кохновича наполягатимуть на тому, щоб Сергій Тичина був відсторонений від виконання своїх повноважень нас досудового розслідування та поніс справедливе покарання. Громадські активісти та политики вже заявили, що готові звернутись до Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, щоб справа знову не залишилась на полицях слідчих органів. 

 

Сергій Савінцев

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Всі, хто зараз спішно повертаються в Україну, знайдуть у закритих виборчих списках місце собі або своїм довіреним особам.

22 травня 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутати вкотре продемонстрували негативний стимул для суспільства, якщо ти живеш за законом, то ти дурень.

17 травня 2019автор: Сергій Фурса
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

За середню зарплату ми можемо придбати з початку року на 7,5% менше хліба. А ось за пенсію за віком, яку отримує майже три чверті українців, навпаки, на 6,3% більше.

16 травня 2019автор: Олексій Дорошенко
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Юрис Євген Крапівін вважає, що рішення щодо звільнення голови Контитуційного суду Шевчука носить кулуарний характер.

15 травня 2019автор: Євген Крапівін

Всі, хто зараз спішно повертаються в Україну, знайдуть у закритих виборчих списках місце собі або своїм довіреним особам.

22 травня 2019автор: Анна Маляр

Депутати вкотре продемонстрували негативний стимул для суспільства, якщо ти живеш за законом, то ти дурень.

17 травня 2019автор: Сергій Фурса

За середню зарплату ми можемо придбати з початку року на 7,5% менше хліба. А ось за пенсію за віком, яку отримує майже три чверті українців, навпаки, на 6,3% більше.

16 травня 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрис Євген Крапівін вважає, що рішення щодо звільнення голови Контитуційного суду Шевчука носить кулуарний характер.

15 травня 2019автор: Євген Крапівін

Володіння українською мовою давно стало трендом, тож закон або його відсутність вже не відкрутить плівку історії у зворотньому шляху.

13 травня 2019автор: Анна Маляр

Економіст Сергій Фурса вважає, що Коломойський намагається позбутися від МВФ в Україні - це поганий шлях для України, але прекрасний для олігархів.

8 травня 2019автор: Сергій Фурса

На думку юристки Анни Маляр, День пам'яті жертв політичних репресій — це формальна причина, якою прикриються деякі депутати, аби не голосувати за проведення інавгурації президента 19-го травня.

6 травня 2019автор: Анна Маляр

Це пост ганьби для цього скликання ВР, президента і Кабміну.

1 травня 2019автор: Анна Маляр

Юристка Анна Маляр розказала, чому не можна ухвалювати закон про імпичмент, та як він посилить позиції президента.

23 квітня 2019автор: Анна Маляр

Перед тим як знімати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та відкривати ринок, необхідно провести повну інвентаризацію землі, яка є у державній власності.

20 грудня 2018автор: Адмін
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Політична турбулентність в Україні набирає обертів та розгойдується зі все більшим масштабом. Новий президент, розуміючи довіру більшості населення, розпочав маховик змін, у який втягнув законодавчий орган влади. В парламентсько-президентській республіці, президент, спираючись на народну підтримку вирішив підкорити собі орган, який за Конституцією впливовіший за нього.  

21 травня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Розслідування

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

Доки сам Зеленський стверджує, що від нього ховають булаву, журналісти АСПІ вирішили дізнатися безпосередньо у депутатів, що заважає їм призначити інавгурацію на 19 травня, та чи бояться вони розпуску.  

14 травня 2019

Хтось знає Реву як автора неоднозначних висловлювань про раціон українців, а хтось завдяки йому отримав реальну соціальну допомогу - розбираємось, чи дійсно міністр має бути звільнений.

13 травня 2019