Кругова порука: чому полісмени-злочинці досі працюють в органах

16 августа 2018
Адмін
494
последние новости в Украине останні новини в Україні

Зараз справа Кохновича набуває нових фарб. За півроку після гучного скандалу, прокуратура Києва нарешті внесла дані до єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо головного фігуранту цієї справи Сергія Тичини. Тоді він обіймав посаду заступника начальника відділу кримінальної поліції Голосіївського району столиці й керував слідчими діями.

Натомість з'ясовується і те, що Кохнович раніше самостійно просив правоохоронні органи припинити розслідування і навіть написав відповідну заяву в столичну прокуратуру.

Попри наявність відео з конкретними порушеннями, щодо Тичини лише  провели службове розслідування, у результаті якого понизили в посаді. В Голосіївському районному управлінні Національної поліції нам відмовились підтверджувати чи спростовувати інформацію, але з власних джерел АСПІ відомо, що зараз Тичина обіймає посаду оперуповноваженого кримінальної поліції все в тому ж Голосіївському районі столиці.

Однак чому полісмена досі не звільнили з правоохоронних органів? З цим питанням сьогодні, 16 серпня, до прокуратури Києва прийшов Тимофій Кохнович, його захисники та громадські активісти.

Але з'ясувалося ще дещо. У перших числах січня цього року Кохнович вже направляв скаргу до київської прокуратури з проханням розслідувати усі діяння Тичини та інших правоохоронців. Ця заява була прийнята та зареєстрована. Але, як з'ясувалось, 10 січня 2018 року Тимофій Кохнович відкликав свою попередню заяву.

"У той самий день ми подавали подібну заяву в НАБУ.  Я і мої адвокати вирішили, що якщо НАБУ візьметься за цю справу, то це буде заважати прокуратурі. Тому ми побігли відкликати попередню заяву з прокуратури. Але я не бачу тут якогось принципового моменту, адже прокуратура взагалі відкривала справу не за нашими скаргами, а на основі публікацій в засобах масової інформації", - пояснив АСПІ Кохнович.

Натомість проблему в цьому побачили самі правоохоронці. За словами високопоставленого чиновника в столичній прокуратурі, слідчий міг вирішити не вносити дані в ЄРДР на основі постійної зміни позиції заявника. В свою чергу сторона захисту могла оскаржити дії слідчого в судовому порядку.

Але це не відповідає дійсності. Згідно ст. 214 КК України, на будь-які повідомлення про злочини (а саме так кваліфікуються скарги на незаконні дії правоохоронців) слідчий зобов'язаний вносити дані в ЄРДР, незалежно від того змінює потерпілий свою позицію чи ні. Тим більше, що 17 січня 2018 року Кохнович написав повторну заяву в прокуратуру Києва. Тому слідчий вже давно повинен був розпочати досудове розслідування.

Адвокат Кохновича Наталія Суслікова стверджує, що варіант з проведенням службової перевірки щодо Тичини обрали для того, щоб її результати не могли бути оскаржені потерпілим у суді. Якщо б прокуратура внесла дані до ЄРДР, то адвокати і сам Кохнович мали б право допомагати та стимулювати слідство і, в разі незгоди з його результатами, подавати позов до суду.

"Чому для того, щоб прокуратура просто внесла дані в ЄРДР і притягнула перевертня в погонах до кримінальної відповідальності, потрібно йти в суд та оскаржувати бездіяльність слідчого прокурора? Ми ще 17 січня подали заяву в прокуратуру, а досудове розслідування по Тичині досі не відкривалось", - зауважує Суслікова.

Зрештою прокуратура 16 серпня внесла дані до єдиного реєстру досудових розслідувань щодо незаконних дій поліцейського Сергія Тичини. А заступник прокурора Києва Андрій Андреєв пообіцяв взяти справу під особистий контроль.

Проте зацікавив ще один момент цієї історії. Перед скандальними обшуками, у серпні 2017-го Тимофію Кохновичу пропонували заплатити 300 000 доларів, щоби мати змогу спокійно жити в Україні. Тоді Кохнович відмовився, за що і був "покараний" правоохоронцями. Але чому потерпілий не поскаржився в правоохоронні органи одразу після пропозицій відкупитись, адже в нього було 4 місяці для цього?

"По-перше, пропозиція надходила від людини з мого близького оточення, від знайомого. На той момент я думав, що все це швидко мине. По-друге, я сподівався, що це буде на рівні "ні, так ні". Якщо б повівся та заплатив, то добре. А якщо ні, то значить ні. Я в такій ситуації перший раз, тому зреагував саме так. Якщо б це сталось зараз, то я б обов'язково побіг би писати заяву", - пояснив нам Кохнович.

Адвокати Кохновича наполягатимуть на тому, щоб Сергій Тичина був відсторонений від виконання своїх повноважень нас досудового розслідування та поніс справедливе покарання. Громадські активісти та политики вже заявили, що готові звернутись до Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, щоб справа знову не залишилась на полицях слідчих органів. 

 

Сергій Савінцев

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц

 

Юрий Николаевич Грымчак родился 30 октября 1965 года в городе Донецк. Украинский

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Бывает, возникает необходимость текстом отреагировать на события, происходящие в стране и в мире, но никак не можешь найти это одно, самое важное событие – событие дня. Сложно бывает определиться. Вот и в среду, 13 августа, такая же история произошла.

13 августа 2019автор: Андрей Лысенко

Столкнувшись с проблемой невозможности отказаться от процесса курения в принципе, после печального личного опыта использования аналогов традиционных сигарет, вооружившись Google я провела анализ, что же курить, если не получается избавиться от этой привычки. 

8 августа 2019автор: Олена Давиденко

По мнению волонтера и бывшего морпеха Тараса Чмута, надводные силы ВМС Украины не способны эффективно противодействовать агрессии РФ. Поэтому интересным мог бы стать вариант наращивания потенциала морской авиации как с помощью современных самолетов, так и многоцелевых вертолетов.

6 августа 2019автор: Адмін

Эксперты прогнозируют полную перезагрузку российского государства.

6 августа 2019автор: Олена Давиденко

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлык из свинины подорожал за последний год на 9%, с 247,5 грн до 270 грн. Если в прошлом году порция на одного человека обходилась в 41,2 грн, то в мае 2019 года - в 45 грн.

25 июня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 июня 2019автор: Сергій Фурса

Використання смерті нардепа Дмитра Тимчука в політичній площині може зашкодити слідству.

19 июня 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Проводить Марш Достоинства на День Независимости будет Алан Бадоев и Елена Коляденко. В то же время ветераны АТО организуют Марш Защитников Украины.

22 августа 2019

Заместителя МинВОТ Юрия Грымчака и его "помощника" подозревают в вымогательстве взяток за различные "услуги". Национальное антикоррупционное бюро (НАБУ) обнародовало две схемы.

16 августа 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

В наши дни Одесса и ее пригороды — главные морские пляжи Украины, но так было далеко не всегда. До второй половины прошлого века каменистое и обрывистое одесское побережье считалось не лучшим местом для летнего отдыха. Полежать с подстилочкой, как сейчас, можно было лишь на считанных естественных пляжах.

12 августа 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналитика

На волне популярности обучения за рубежом украинские студенты забывают, что в Украине также существует много привлекательных учебных заведений, но самое главное - это льготы, которые предоставляют эти учреждения.

12 августа 2019