Кругова порука: чому полісмени-злочинці досі працюють в органах

16 августа 2018
Адмін
493
последние новости в Украине останні новини в Україні

Зараз справа Кохновича набуває нових фарб. За півроку після гучного скандалу, прокуратура Києва нарешті внесла дані до єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо головного фігуранту цієї справи Сергія Тичини. Тоді він обіймав посаду заступника начальника відділу кримінальної поліції Голосіївського району столиці й керував слідчими діями.

Натомість з'ясовується і те, що Кохнович раніше самостійно просив правоохоронні органи припинити розслідування і навіть написав відповідну заяву в столичну прокуратуру.

Попри наявність відео з конкретними порушеннями, щодо Тичини лише  провели службове розслідування, у результаті якого понизили в посаді. В Голосіївському районному управлінні Національної поліції нам відмовились підтверджувати чи спростовувати інформацію, але з власних джерел АСПІ відомо, що зараз Тичина обіймає посаду оперуповноваженого кримінальної поліції все в тому ж Голосіївському районі столиці.

Однак чому полісмена досі не звільнили з правоохоронних органів? З цим питанням сьогодні, 16 серпня, до прокуратури Києва прийшов Тимофій Кохнович, його захисники та громадські активісти.

Але з'ясувалося ще дещо. У перших числах січня цього року Кохнович вже направляв скаргу до київської прокуратури з проханням розслідувати усі діяння Тичини та інших правоохоронців. Ця заява була прийнята та зареєстрована. Але, як з'ясувалось, 10 січня 2018 року Тимофій Кохнович відкликав свою попередню заяву.

"У той самий день ми подавали подібну заяву в НАБУ.  Я і мої адвокати вирішили, що якщо НАБУ візьметься за цю справу, то це буде заважати прокуратурі. Тому ми побігли відкликати попередню заяву з прокуратури. Але я не бачу тут якогось принципового моменту, адже прокуратура взагалі відкривала справу не за нашими скаргами, а на основі публікацій в засобах масової інформації", - пояснив АСПІ Кохнович.

Натомість проблему в цьому побачили самі правоохоронці. За словами високопоставленого чиновника в столичній прокуратурі, слідчий міг вирішити не вносити дані в ЄРДР на основі постійної зміни позиції заявника. В свою чергу сторона захисту могла оскаржити дії слідчого в судовому порядку.

Але це не відповідає дійсності. Згідно ст. 214 КК України, на будь-які повідомлення про злочини (а саме так кваліфікуються скарги на незаконні дії правоохоронців) слідчий зобов'язаний вносити дані в ЄРДР, незалежно від того змінює потерпілий свою позицію чи ні. Тим більше, що 17 січня 2018 року Кохнович написав повторну заяву в прокуратуру Києва. Тому слідчий вже давно повинен був розпочати досудове розслідування.

Адвокат Кохновича Наталія Суслікова стверджує, що варіант з проведенням службової перевірки щодо Тичини обрали для того, щоб її результати не могли бути оскаржені потерпілим у суді. Якщо б прокуратура внесла дані до ЄРДР, то адвокати і сам Кохнович мали б право допомагати та стимулювати слідство і, в разі незгоди з його результатами, подавати позов до суду.

"Чому для того, щоб прокуратура просто внесла дані в ЄРДР і притягнула перевертня в погонах до кримінальної відповідальності, потрібно йти в суд та оскаржувати бездіяльність слідчого прокурора? Ми ще 17 січня подали заяву в прокуратуру, а досудове розслідування по Тичині досі не відкривалось", - зауважує Суслікова.

Зрештою прокуратура 16 серпня внесла дані до єдиного реєстру досудових розслідувань щодо незаконних дій поліцейського Сергія Тичини. А заступник прокурора Києва Андрій Андреєв пообіцяв взяти справу під особистий контроль.

Проте зацікавив ще один момент цієї історії. Перед скандальними обшуками, у серпні 2017-го Тимофію Кохновичу пропонували заплатити 300 000 доларів, щоби мати змогу спокійно жити в Україні. Тоді Кохнович відмовився, за що і був "покараний" правоохоронцями. Але чому потерпілий не поскаржився в правоохоронні органи одразу після пропозицій відкупитись, адже в нього було 4 місяці для цього?

"По-перше, пропозиція надходила від людини з мого близького оточення, від знайомого. На той момент я думав, що все це швидко мине. По-друге, я сподівався, що це буде на рівні "ні, так ні". Якщо б повівся та заплатив, то добре. А якщо ні, то значить ні. Я в такій ситуації перший раз, тому зреагував саме так. Якщо б це сталось зараз, то я б обов'язково побіг би писати заяву", - пояснив нам Кохнович.

Адвокати Кохновича наполягатимуть на тому, щоб Сергій Тичина був відсторонений від виконання своїх повноважень нас досудового розслідування та поніс справедливе покарання. Громадські активісти та политики вже заявили, що готові звернутись до Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, щоб справа знову не залишилась на полицях слідчих органів. 

 

Сергій Савінцев

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат

 

Глава Администрации Президента Украины, заслуженный юрист Украины

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019