Купівельна спроможність працюючих із початку року впала, а пенсіонерів - зросла
Все, що публікується в рубриці блоги, може не збігатися з думкою редакції.
Інформагентство АСПІ не несе відповідальності за висловлювання авторів.
Експерти Української Асоціації постачальників торговельних мереж порахували, як змінилася купівельна спроможність українців із початку року. Сьогодні рахуємо можливість купити хліб українцями, які отримують середню заробітну плату та пенсію за віком.
Ми взяли середню заробітну плату по країні за грудень 2018 року – 10 573 грн і за березень 2019 року – 10 237 грн і ціни на січень і квітень 2019 років, згідно з даними нашого власного моніторингу цін на соціальні продукти.
Крім того, для порівняння, ми взяли середній показник пенсії за віком станом на 1 січня 2019 року – 2 648 грн, а також на 1 квітня 2019 року – 2 943 грн.
Хоча життя на середню пенсію за віком важке, але за підсумками 2019 року купівельна спроможність пенсіонерів збільшилась. Це насамперед пов’язано зі зростанням середнього розміру пенсії за перший квартал 2019 року на 11%, тоді як середньостатистична зарплата за березень, у порівнянні з груднем минулого року, знизилась на 3%.
1. Хліб пшеничний із борошна першого ґатунку
На початок року за середню зарплату можна було придбати 596 кг білого хліба, а на кінець квітня – 545 кг. Купівельна спроможність із початку року впала на 8%, або на 46 кг.
Пенсіонер на свою середню пенсію за віком міг придбати в січні 148 кг хлібу, а у квітні – 157 кг. Тобто матеріальне становище, переведене в хліб, на 6% покращилось, що дорівнює 9 кг хліба додатково.
2. Хліб житній і житньо-пшеничний
На початок року за середню зарплату можна було придбати 537 кг чорного або сірого хліба, а на кінець квітня – 497 кг. Купівельна спроможність із початку року впала на 8%, або на 40 кг.
Водночас пенсіонер на середню пенсію за віком міг придбати в січні 2019 року 134 кг хлібу, а за чотири місяці – 143 кг. Підвищення склало 7%, або 9 кг.
3. Батон
На січень 2019 року за середньостатистичну зарплату можна було придбати 801 півкілограмовий батон, а в квітні – 742 батони. Це означає, що купівельна спроможність зменшилася на 7%, або на 59 батонів.
Для порівняння, пенсіонер на свою середню пенсію за віком міг придбати на початку року 201 батон, а у квітні – 213. Зростання відбулось на 6%, або на 12 батонів.
4. Хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку
На початок року за середню зарплату людина могла придбати 421 кг білого хліба з найякіснішого борошна, на кінець квітня – лише 391 кг. Купівельна спроможність за чотири місяці впала на 7%, або на 30 кг.
Пенсіонер, навпаки, на свою середню пенсію за віком міг придбати в січні 105 кг хлібу, а в квітні – уже 112 кг. А це на 7%, або на 7 кг більше.
Як бачимо, за середню зарплату ми можемо придбати з початку року на 7,5% менше хліба. А ось за пенсію за віком, яку отримує майже три чверті українців, навпаки, на 6,3% більше.
Оскільки кількість пенсіонерів значно перевищує кількість тих, хто отримує середню заробітну плату або вище за неї, то матеріальне становище виробників хліба повинно було трохи покращитись. У той же час статистика показує невпинне падіння виробництва хліба в країні, із чим категорично не згодні самі виробники, які говорять, що зменшується лише легальне виробництво. Тобто ринок хліба все більше йде в тінь.
Оригінал можна почитати тут.
Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.
Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.
Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.
На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.
Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави.
Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.
У виправданні Труханова в першій інстанції винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.
Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.
Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.
Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик.
Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.
Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.