Навіть російська пропаганда уже звучить українською мовою

последние новости в Украине останні новини в Україні

Усе, що публікується в рубриці блоги, може не співпадати з думкою редакції.
Інформагентство АСПІ не несе відповідальності за висловлювання авторів.

Вкотре аналізую та усвідомлюю, що між українською Facebook-спільнотою та реальним життям - провалля.

Коли ухвалювали закон про мову, то в Facebook-просторі було дві категорії постів - "нарешті" і "ні українізації". Між ними були неймовірних масштабів зашквари, більше яких за емоційним напруженням сягали тільки зашквари Зе vs По.

А що ж у реальному житті? Порівнюю своє багатотисячне київське оточення протягом 2012-2019. 
У 2012-му українською довкола мене говорило декілька відсотків осіб. Зараз декілька відсотків - російською.

У 2012-му ледь не всі гостьові редактори телефонували мені російською і я відповідала російською. В ефірах 90% експертів, коментаторів говорили російською. Але десь з 2014-2015 у медіа сфері всі поступово перейшли на українську і це відбулось якось спокійно, без ажіотажу. Зараз мені взагалі російською не телефонують. А буває по 20-30 дзвінків за день, якщо є інформпривід.
В науковому середовищі вже давно всі послуговуються українською.

В юридичному середовищі потрохи більшість моїх колег перейшли на українську, навіть ті, хто в школах та інститутах мову не вивчав.

В магазинах вже дуже рідко зустрічаю російську серед обслуговуючого персоналу.
Навіть з інтернет-магазинів (крім одеських) з усіх інших регіонів мені передзвонюють українською.
Я вмикаю телевізор, а там українською українські серіали, там українські пісні українських виконавців. Я знаю особисто багатьох акторів і співаків - поступово, бо це не за один день робиться, люди вивчають українську мову. 

Навіть проросійська підривна пропаганда звучить вже українською - є і така сторона медалі.

І такі приклади я можу ще довго наводити.

Володіння мовою стало трендом та додатковою перевагою у діловому світі.

Але знаходяться в Facebook якісь люди з минулого, які спали весь цей час літургічним сном, і ось вони раптом прокинулись, а тут ухвалюють закон про мову. 

Це як "гості з минулого". Абсолютне нерозуміння того, що вже все відбулось. Закон або його відсутність вже не відкрутить плівку історії у зворотньому шляху.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Компанія Apple представить новий iPhone 12 та інші новинки техніки від "яблучної компанії". Пряму онлайн-трансляцію події можна буде переглянути на сайті ASPI news, початок заплановано на 20:00 за київським часом.  

13 жовтня 2020

Більшість дорослих людей, як відомо, періодично користуються послугами таксі. Але як діяти в ситуації, коли ти – дівчина, до якої в безлюдному місці водій проявляє агресію?, –  ASPI news запитало порад у спеціалістів. 

8 жовтня 2020

У Києві на 2020-21 роки заплановано шість масштабних проєктів з реконструкції об'єктів інфраструктури: міст Патона, Центральний автовокзал, Хрещатик, "Будинок органної музики" і Арсенальна площа. На останній планується розширення і облаштування пішохідної зони.

6 жовтня 2020

Депутати від фракції "Слуга народу" зареєстрували законопроєкт щодо відміни адміністративної відповідальності за варіння та зберігання самогону або інших спиртних напоїв домашнього виробництва та зберігання апаратів для їх виготовлення. Ініціатори проєкту зазначили, що стаття про заборону самогоноваріння сьогодні втратила свою актуальність.

2 жовтня 2020