Навіть російська пропаганда уже звучить українською мовою

Анна МалярАвтор:
195
последние новости в Украине останні новини в Україні

Усе, що публікується в рубриці блоги, може не співпадати з думкою редакції.
Інформагентство АСПІ не несе відповідальності за висловлювання авторів.

Вкотре аналізую та усвідомлюю, що між українською Facebook-спільнотою та реальним життям - провалля.

Коли ухвалювали закон про мову, то в Facebook-просторі було дві категорії постів - "нарешті" і "ні українізації". Між ними були неймовірних масштабів зашквари, більше яких за емоційним напруженням сягали тільки зашквари Зе vs По.

А що ж у реальному житті? Порівнюю своє багатотисячне київське оточення протягом 2012-2019. 
У 2012-му українською довкола мене говорило декілька відсотків осіб. Зараз декілька відсотків - російською.

У 2012-му ледь не всі гостьові редактори телефонували мені російською і я відповідала російською. В ефірах 90% експертів, коментаторів говорили російською. Але десь з 2014-2015 у медіа сфері всі поступово перейшли на українську і це відбулось якось спокійно, без ажіотажу. Зараз мені взагалі російською не телефонують. А буває по 20-30 дзвінків за день, якщо є інформпривід.
В науковому середовищі вже давно всі послуговуються українською.

В юридичному середовищі потрохи більшість моїх колег перейшли на українську, навіть ті, хто в школах та інститутах мову не вивчав.

В магазинах вже дуже рідко зустрічаю російську серед обслуговуючого персоналу.
Навіть з інтернет-магазинів (крім одеських) з усіх інших регіонів мені передзвонюють українською.
Я вмикаю телевізор, а там українською українські серіали, там українські пісні українських виконавців. Я знаю особисто багатьох акторів і співаків - поступово, бо це не за один день робиться, люди вивчають українську мову. 

Навіть проросійська підривна пропаганда звучить вже українською - є і така сторона медалі.

І такі приклади я можу ще довго наводити.

Володіння мовою стало трендом та додатковою перевагою у діловому світі.

Але знаходяться в Facebook якісь люди з минулого, які спали весь цей час літургічним сном, і ось вони раптом прокинулись, а тут ухвалюють закон про мову. 

Це як "гості з минулого". Абсолютне нерозуміння того, що вже все відбулось. Закон або його відсутність вже не відкрутить плівку історії у зворотньому шляху.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

У віці 73 роки помер український науковець Іван Вакарчук. Його син Святослав приймає співчуття.

4 квітня 2020автор: Ирина Басенко

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Люди, які пережили пандемію коронавірусу, можливо, решту свого життя носитимуть з собою спрей для дезинфекції, уникатимуть зайвих зустрічей, випадкових стосунків та боятимуться обіймів.

3 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

25% заражених SARS-Cov-2 не мають симптомів, але можуть бути переносниками хвороби.

2 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

ASPI розібрався, чому закон про обіг земель сільськогосподарського призначення ухвалили саме зараз і що зміниться для українців із моменту набуття законом чинності.

31 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Цинк відіграє велику роль для здоров’я нашого організму. Його вживання покращує пам’ять і стан шкіри, сприяє всмоктуванню вітамінів, запобігає деменції.

30 березня 2020