Тінь Юри Єнакієвського в українському парламенті

27 травня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

27 листопада 2014 року після позачергових парламентських виборів - відбулось перше засідання так званої “Нової ради”. Тоді ж депутати обіцяли виборцям “світле майбутнє” та руйнування системи режиму Януковича. Однак, як виявилось, екс-регіонали не лише встигли “наслідити”, а й залишили після себе “слід”, а точніше учнів або наглядачів  в українському парламенті. І зробили це, на перший погляд, не помітно.

Юрій Іванющенко соратник ЯнуковичаОт приміром екс-регіонал  Юрій Іванющенко соратник Януковича, вже три роки переховується від української влади за кордоном.

Водночас в  українському парламенті його  поплічники  активно захищають свого фінансиста, а кримінальна справа Єнакієвського, котра ще в 14-му році була на слуху у громадськості та правоохоронців, нині потрохи  розвалюється.

Саме потрохи! Адже замітання слідів Іванющенко відбувається повільно, але вміло.

"Казнить нельзя помиловать”

Як відомо, 29 грудня 2014 року Генеральна прокуратура винесла підозру Юрію Іванющенку у вчиненні кримінальних злочинів передбачених частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем ) та частини 3 статті 368-2 (незаконне збагачення) ККУ.

14 січня 2015-го  слідчі генпрокуратури оголосили Іванющенка в розшук.

Однак, в березні 2016-го до Печерського суду Києва надійшло чергове клопотання адвокатів Іванющенка про зняття з розшуку та скасування постанови про затримання їх підзахисного. Потім адвокати, всупереч закону, заявили відвід всьому складу Печерського суду і апеляційний суд перенаправив справу екс-регіонала до Дніпровського суду.

суддя Микола ЧаусНаступного дня ця справа нібито "випадково" потрапила до одіозного судді  Миколи Чауса, котрий того ж дня розглянув скаргу і... скасував розшук Іванющенка. Та і на цьому операція “відбілення Єнакієвського” не завершилася.

Вже за місяць стало відомо - суддівське рішення є підставою для зняття Іванющенка з міжнародного розшуку Інтерполу.

А за рік - 3 березня 2017го  Рада Європейського Союзу  подовжила дію санкцій щодо колишнього президента України Віктора Януковича і 14 його соратників, але (!)  виключила з санкційного списку Юрія Іванющенка через відсутність справ проти нього в Україні.

В Генеральній  прокуратурі ж, відповідаючі на мій запит запевняють, що на даний час досудове слідство у кримінальному провадженні за підозрою Ю. Іванющенка триває(!),а  рішення щодо закриття кримінальних проваджень на підставі ухвали суду не приймались. 

Та попри це - слідство гальмується і причина, явно, не лише у відсутності доказів, просто вочевидь хтось активно відбілює репутацію Єнакієвського.

“ЮРА НАВЧИВ”

Так і є. Приміром, нинішній діючий депутат та член коаліції Олег Недава відкрито захищає Юрія Іванющенко.

Олег НедаваДо приходу у парламент Олег Недава, згідно фактів його біографії, більше 10 років працював із екс-регіоналом-втікачем Юрієм Іванющенко.

У 2003 році Недава очолював спільний інвестфонд Іванющенка і Аврамова – «Нові технології».

У 2005 році очолював ТОВ «Інтерфікс Лімітед», власником якого став інвестфонд «Нові технології».

У 2002-2007 рр. був керівником ЗАТ ЦЗФ «Вуглегірська», мажоритарним акціонером якого було ПП «Укргостекс», засноване Іваном Аврамовим.

Також у 2005 р. Олег Недава значився директором ТОВ «Юридична фірма «Лекс Плюс», що належала ТОВ ФК «Лідер», яка створена племінником та помічником нардепа Іванющенка – Артемом Щербаковим, і ТОВ ФК «Стоік» Івана Аврамова.

У 2006-2007 рр. Недава був керівником ТОВ «Керамікальянс», співвласником якого є інвестфонд «Нові технології».

І навіть на момент обрання депутатом все ще працював менеджером із зовнішньоекономічної діяльності фірми «Карпатибудінвест»(!) Іванющенка-Аврамова, котра нагадаю причетна до розкрадання кіотських коштів, а саме - 1,7 мільярдів гривень, що були “розписані” нібито на утеплення шкіл. У 2013 році між ТОВ “Карпатибудінвест” і ДП “Держеконінвест” було укладено договір про виконання ремонтних робіт 38 об'єктів у Луганській області за державні кошти. Однак більшість об’єктів так і залишились невідремонтованими. 

Карпатибудінвест

До парламенту Недава  пройшов від нині окупованого мажоритарного округу №53 (Торез та Єнакієве). Нині ж він активно лобіює Слов’янськ та прилеглі міста Донецької області.

Очоливши  у 2014  році громадську спілку “Донбас”, Недава продовжує втілювати в життя схеми свого фінансиста Єнакієвського: заводячи в міста донорські кошти та “відмиваючи” їх за рахунок відкатів.

Наприклад, у Слов’янську Олег Недава та його соратники  в мерії намагалися вивести кошти, котрі Європейський Союз ще в 14-му році виділив на реконструкцію гуртожитків (сюжет власного журналістського розслідування).

Nedava Ivanuschenko

Сам же Олег Недава заявляє - не працював з Іванющенко, а фірма “Карпатибудінвест”  у котрій він працював на момент приходу в парламент оформлена на дружину Єнакієвського - Ірину Іванющенко - з котрою екс-регіонал, за словами Недави розлучений ще в 2005 році. Як доказ цьому - захисники Єнакієвського навіть пред’явили відповідний документ.

Однак із самим Іванющенко узгодити це, мабуть не встигли. Адже в 2011 році у своїй декларації Єнакієвський вказував Ірину Іванющенко, як свою чинну дружину. 

Давно відомий факт і те,що засновниками фірми ТОВ “Карпатибудінвес” і досі рахуються інвестфонд “Нові технології” та ТОВ “ФК”ЛІДЕР”” засновані Юрієм Іванющенко та Іваном Аврамовим.

Однак притягнути до відповідальності Олега Недаву важко, кажуть у прокуратурі, бо недостатньо доказів. А у парламенті йому не суперечать, адже його голос вагомий - він член коаліції. От потім і “випадково” провалюють закони на кшталт “санкцій проти Януковича і Ко (в списку якого значиться й Іванющенко)”.

Та й справа Івнющенко, згідно останніх заяв генпрокурора Юрія Луценко - розвалюється. За його словами - всі до одного об'єкти фірми, яка пов'язана з Іванющенком, знаходяться на тимчасово окупованій території. Ні слідство, ні експертизи провести в Красному Лучі, в Луганську, Стаханові просто неможливо. А через те, що ключовий свідок згодом відмовився від своїх показів Генпрокуратура не може завершити слідство і в кримінальній справі стосовно вимагання Іванющенка на ринку "7 кілометр" поблизу Одеси.

Та чи дійсно слідство у справі Іванющенко гальмується лише через це? Або просто прокуратура, котру очолює екс-голова фракції БПП - Луценко, не зацікавлена в успішному розкритті справи? Адже за моїми даними, Олега Недаву жодного разу(!) не викликали на допит у ГПУ в справі Іванющенко.

Водночас сам Недава так і не відповів на моє питання, коли ж  він востаннє спілкувався з Юрієм Іванющенко. Можливо через те,що це було не так давно або регулярно?

 Автор - Вікторія Рощина, журналістка UA:ПЕРШОГО

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022