Тінь Юри Єнакієвського в українському парламенті

27 мая 2017
Адмін
969
последние новости в Украине останні новини в Україні

27 листопада 2014 року після позачергових парламентських виборів - відбулось перше засідання так званої “Нової ради”. Тоді ж депутати обіцяли виборцям “світле майбутнє” та руйнування системи режиму Януковича. Однак, як виявилось, екс-регіонали не лише встигли “наслідити”, а й залишили після себе “слід”, а точніше учнів або наглядачів  в українському парламенті. І зробили це, на перший погляд, не помітно.

Юрій Іванющенко соратник ЯнуковичаОт приміром екс-регіонал  Юрій Іванющенко соратник Януковича, вже три роки переховується від української влади за кордоном.

Водночас в  українському парламенті його  поплічники  активно захищають свого фінансиста, а кримінальна справа Єнакієвського, котра ще в 14-му році була на слуху у громадськості та правоохоронців, нині потрохи  розвалюється.

Саме потрохи! Адже замітання слідів Іванющенко відбувається повільно, але вміло.

"Казнить нельзя помиловать”

Як відомо, 29 грудня 2014 року Генеральна прокуратура винесла підозру Юрію Іванющенку у вчиненні кримінальних злочинів передбачених частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем ) та частини 3 статті 368-2 (незаконне збагачення) ККУ.

14 січня 2015-го  слідчі генпрокуратури оголосили Іванющенка в розшук.

Однак, в березні 2016-го до Печерського суду Києва надійшло чергове клопотання адвокатів Іванющенка про зняття з розшуку та скасування постанови про затримання їх підзахисного. Потім адвокати, всупереч закону, заявили відвід всьому складу Печерського суду і апеляційний суд перенаправив справу екс-регіонала до Дніпровського суду.

суддя Микола ЧаусНаступного дня ця справа нібито "випадково" потрапила до одіозного судді  Миколи Чауса, котрий того ж дня розглянув скаргу і... скасував розшук Іванющенка. Та і на цьому операція “відбілення Єнакієвського” не завершилася.

Вже за місяць стало відомо - суддівське рішення є підставою для зняття Іванющенка з міжнародного розшуку Інтерполу.

А за рік - 3 березня 2017го  Рада Європейського Союзу  подовжила дію санкцій щодо колишнього президента України Віктора Януковича і 14 його соратників, але (!)  виключила з санкційного списку Юрія Іванющенка через відсутність справ проти нього в Україні.

В Генеральній  прокуратурі ж, відповідаючі на мій запит запевняють, що на даний час досудове слідство у кримінальному провадженні за підозрою Ю. Іванющенка триває(!),а  рішення щодо закриття кримінальних проваджень на підставі ухвали суду не приймались. 

Та попри це - слідство гальмується і причина, явно, не лише у відсутності доказів, просто вочевидь хтось активно відбілює репутацію Єнакієвського.

“ЮРА НАВЧИВ”

Так і є. Приміром, нинішній діючий депутат та член коаліції Олег Недава відкрито захищає Юрія Іванющенко.

Олег НедаваДо приходу у парламент Олег Недава, згідно фактів його біографії, більше 10 років працював із екс-регіоналом-втікачем Юрієм Іванющенко.

У 2003 році Недава очолював спільний інвестфонд Іванющенка і Аврамова – «Нові технології».

У 2005 році очолював ТОВ «Інтерфікс Лімітед», власником якого став інвестфонд «Нові технології».

У 2002-2007 рр. був керівником ЗАТ ЦЗФ «Вуглегірська», мажоритарним акціонером якого було ПП «Укргостекс», засноване Іваном Аврамовим.

Також у 2005 р. Олег Недава значився директором ТОВ «Юридична фірма «Лекс Плюс», що належала ТОВ ФК «Лідер», яка створена племінником та помічником нардепа Іванющенка – Артемом Щербаковим, і ТОВ ФК «Стоік» Івана Аврамова.

У 2006-2007 рр. Недава був керівником ТОВ «Керамікальянс», співвласником якого є інвестфонд «Нові технології».

І навіть на момент обрання депутатом все ще працював менеджером із зовнішньоекономічної діяльності фірми «Карпатибудінвест»(!) Іванющенка-Аврамова, котра нагадаю причетна до розкрадання кіотських коштів, а саме - 1,7 мільярдів гривень, що були “розписані” нібито на утеплення шкіл. У 2013 році між ТОВ “Карпатибудінвест” і ДП “Держеконінвест” було укладено договір про виконання ремонтних робіт 38 об'єктів у Луганській області за державні кошти. Однак більшість об’єктів так і залишились невідремонтованими. 

Карпатибудінвест

До парламенту Недава  пройшов від нині окупованого мажоритарного округу №53 (Торез та Єнакієве). Нині ж він активно лобіює Слов’янськ та прилеглі міста Донецької області.

Очоливши  у 2014  році громадську спілку “Донбас”, Недава продовжує втілювати в життя схеми свого фінансиста Єнакієвського: заводячи в міста донорські кошти та “відмиваючи” їх за рахунок відкатів.

Наприклад, у Слов’янську Олег Недава та його соратники  в мерії намагалися вивести кошти, котрі Європейський Союз ще в 14-му році виділив на реконструкцію гуртожитків (сюжет власного журналістського розслідування).

Nedava Ivanuschenko

Сам же Олег Недава заявляє - не працював з Іванющенко, а фірма “Карпатибудінвест”  у котрій він працював на момент приходу в парламент оформлена на дружину Єнакієвського - Ірину Іванющенко - з котрою екс-регіонал, за словами Недави розлучений ще в 2005 році. Як доказ цьому - захисники Єнакієвського навіть пред’явили відповідний документ.

Однак із самим Іванющенко узгодити це, мабуть не встигли. Адже в 2011 році у своїй декларації Єнакієвський вказував Ірину Іванющенко, як свою чинну дружину. 

Давно відомий факт і те,що засновниками фірми ТОВ “Карпатибудінвес” і досі рахуються інвестфонд “Нові технології” та ТОВ “ФК”ЛІДЕР”” засновані Юрієм Іванющенко та Іваном Аврамовим.

Однак притягнути до відповідальності Олега Недаву важко, кажуть у прокуратурі, бо недостатньо доказів. А у парламенті йому не суперечать, адже його голос вагомий - він член коаліції. От потім і “випадково” провалюють закони на кшталт “санкцій проти Януковича і Ко (в списку якого значиться й Іванющенко)”.

Та й справа Івнющенко, згідно останніх заяв генпрокурора Юрія Луценко - розвалюється. За його словами - всі до одного об'єкти фірми, яка пов'язана з Іванющенком, знаходяться на тимчасово окупованій території. Ні слідство, ні експертизи провести в Красному Лучі, в Луганську, Стаханові просто неможливо. А через те, що ключовий свідок згодом відмовився від своїх показів Генпрокуратура не може завершити слідство і в кримінальній справі стосовно вимагання Іванющенка на ринку "7 кілометр" поблизу Одеси.

Та чи дійсно слідство у справі Іванющенко гальмується лише через це? Або просто прокуратура, котру очолює екс-голова фракції БПП - Луценко, не зацікавлена в успішному розкритті справи? Адже за моїми даними, Олега Недаву жодного разу(!) не викликали на допит у ГПУ в справі Іванющенко.

Водночас сам Недава так і не відповів на моє питання, коли ж  він востаннє спілкувався з Юрієм Іванющенко. Можливо через те,що це було не так давно або регулярно?

 Автор - Вікторія Рощина, журналістка UA:ПЕРШОГО

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр социальной политики Украины

 

Верный помощник, консультант и соратник Гройсмана, который решал неудобные

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр

Перед тем как снимать мораторий на продажу земли сельскохозяйственного назначения и открывать рынок, необходимо провести полную инвентаризацию земли, которая находиться в государственной собственности.

20 декабря 2018автор: Адмін

В начале ноября этого года вступил в силу закон "Об электронных доверительных услугах". А это значит, что Украина сделала очередной шаг вперед на пути присоединения к цифровому рынку ЕС. Прогрессивные страны мира последовательно внедряют электронные инструменты фактически во все сферы жизни социума, в том числе, и для граждан и бизнеса как основных пользователей новыми благами, которые предоставляют правительства стран благодаря цифровой революции.

14 ноября 2018автор: Адмін
Выбор редакции
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Пока сам Зеленский утверждает, что от него прячут булаву, журналисты АСПИ решили узнать непосредственно у депутатов, что мешает им назначить инаугурацию на 19 мая, и боятся ли они роспуска.

14 мая 2019

Кто-то знает Реву как автора неоднозначных высказываний о рационе украинцев, а кто-то благодаря ему получил реальную социальную помощь - разбираемся, действительно ли министр должен быть уволен.

13 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Вернувшись с фронта, они открывают кафе, рестораны, создают уникальные сувениры, изготавливают экологически чистые игрушки и тому подобное. Для них это реабилитация на мирной территории.

Журналистка АСПИ пообщалась с тремя ветеранами российско-украинской войны, которые начали собственное дело и получают от этого удовольствие. Их истории — читайте в нашем материале.

10 мая 2019