ТОП - 5 лобістів у Верховній Раді

последние новости в Украине останні новини в Україні

26 жовтня 2014 року в Україні відбулися вибори народних депутатів на яких (цілком очікувано) головні  результати отримали Блок Петра Порошенка і Народний Фронт Арсена Яценюка, питання було лише в тому, хто отримає з них  перше місце.  Тож суто принципових відмінностей не було. До того ж обидві партії були продуктом Майдану і до революції гідності існували лише на папері.

Відкриттям тодішнього політичного сезону безперечно був проект львівського мера Садового, партія «Самопоміч», що отримала  неочікувано багато  голосів виборців. Рейтинги ж Олега Ляшка та сумарний рейтинг екс-регіоналів, які створили новий проект під назвою «Опозиційний Блок» був відносно стабільним на час виборів, але радикали демонстрували  певну тенденцію до підвищення, завдяки медіасупровіду  одного з потужних українських телеканалів.

Головною інтригою виборчих перегонів було те, чи зможе подолати прохідний бар’єр старожил українського  парламенту партія «Батьківщина»  на чолі з Юлією Тимошенко. Завдяки винахідливості "леді  Ю", яка поставила на перше місце в списку популярну на той час військового льотчика Надію Савченко та якісно оновила виборчий список активістами з громадського сектору, партія все ж змогла застрибнути в останній вагон українського парламенту, таким чином залишившись в мейнстрімі українського політикуму.

 Але яку б ідеологію чи то політичні гасла не висували парламентські українські партії,  як вже було вище зазначено , всі  вони мають фінансових спонсорів, які і просувають в їх ряди лобістів відповідного напрямку. І апріорі не має значення що це за  партії, головне – це гроші, і, як не крути, на цій головній схемі і збудована уся вертикаль партійної системи та власне і решти владного олімпу!

Ольга  Богомолець - медицинське лобі

bogomolets

Депутат Верховної Ради  БПП Ольга Богомолець - відомий лікар та спадкоємиця не менш відомої лікарської родини,  захищає інтереси великих фармацевтичних корпорацій.  Власне вона сама –  власник Інституту дерматокосметології, Інституту теледерматології та мережі діагностичних клінік доктора Богомолець. Комітет з питань охорони здоров’я під керівництвом доктора Ольги Богомолець вже неодноразово блокував прогресивні ініціативи двох міністрів-реформаторів Олександра Квіташвілі та Уляни Супрун. Особливо в жорстке протистояння профільний комітет на чолі з Богомолець, увійшов з в.о. міністра МОЗ України Уляною Супрун. Останнє відвідання міністром Супрун засідання комітету завершилося публічним конфліктом, ініціативи МОЗу навіть не з’являються в порядку денному комітету.

Тетяна Бахтєєва – королева тендерів

Tatyana Bahteeva

 

 

Як стверджує інтернет-видання «Олігарх», Тетяна Бахтєєва з «Опозиційного блоку»  разом зі своїми партнерами  братами Фісталями та частиною  колег по комітету охорони  здоров’я, активно лобіює інтереси різних компаній, які  закуповують  медичне устаткування. І робиться це, звичайно ж,  не безкоштовно. Внаслідок активного лобіюванню Тетяни Бахтєєвої, на ринку медичного обладнання  склалася монополія братів Фісталей,  які не лише стали практично єдиними постачальниками в даному напрямку, адже вони завищили ціни на обладнання в декілька разів вище ніж в Євросоюзі, але й успішно реалізували купівлю такого обладнання для українських медичних закладів.

Ганна Гопко -  антитютюнове лобі

gopko

До того,  як несподівано з’явитися в прохідному списку «Самопомочі»,  депутат ВР Ганна Гопко, була відома серед вузького кола громадських активістів, як борець з тютюновою залежністю. Ставши активістом антитютюнового руху ще в 2007 році, Ганна Гопко  активно лобіює антитютюнові закони і в українському парламенті.

Але шляхетною дана справа є лише на перший  погляд, коли придивитися більш детально, можна запідозрити, що насправді ніхто остаточно не хоче перемогти у цій боротьбі і головне тут не результат, а власне сам факт боротьби, адже чим довше триватиме боротьба, тим більше буде розпилюватися коштів грантових організацій.

За даними ВОЗ у світі 1,3  мільярда населення планети знаходиться в тютюновій залежності, що є  досить цікавим фактом для фармацевтичних  компаній і, головне, так званих активістів, для яких важливе не остаточне подолання наслідків, а перманентна боротьба. Ні активісти, ні фармацевтичні компанії не зацікавлені в подоланні наслідків тютюнової залежності, адже якщо люди перестануть палити, в одних і інших закінчиться нескінчений приплив фінансових активів. В той же час, якщо порівнювати декларації самої пані Гопко то після «виснажливої боротьби» в українському парламенті за здоров’я українців, Ганна Миколаївна задекларувала одразу цілих 10 квартир та й загалом статки нової зірки української політики суттєво зросли. Варто зазначити, що в Україні існує і протилежна сила, яка відстоює інтереси тютюнових компаній.

Ніна Южаніна  - тютюнове лобі.

yuzhanina

 

Нардеп Ніна Южаніна  відстоює інтереси тютюнових корпорацій.  Так, зокрема, вона блокує антитютюнові   законопроекти 28-20. Пані депутат усупереч регламенту створила групу робочу групу для опрацювання даного законопроекту,  хоча він  практично не стосується питання митної політики, (до даного комітету входить нардеп Южаніна),  а виключно регулює питання охорони здоров’я. Нардеп активно лобіювала вдвічі  нижчі ставки акцизів на тютюн наприкінці 2015 року, з порушенням процедур ставила на переголосування питання акцизних податків за відсутності кворуму.

 

Вадим Рабинович -  медіалобіст  олігархічних ЗМІ

RABINOVICH

Поряд з секторальними лобістами є і такі  депутати Верховної Ради, які голосуватимуть за більшість рішень, які вигідні українському олігархату або й самі є безпосередніми представниками того ж  таки олігархату.

Вадим Рабинович -  один з найяскравіших  підприємців українського парламенту  має численні медіактиви, зокрема йому належать один з найбільших телеканалів країни «News One». Він активно перешкоджав створенню суспільного телебачення.

Даний нардеп успішно паризитує на соціальних питаннях використовуючи власні інформаційні ресурси для поширення часто неправдивої або перекрученої інформації.

Отже,  вище наведені  факти свідчать, що український парламент попри спроби якісно оновитись і надалі  залишаються прихистком  для локальних інтересів окремих олігархічних груп, які власне і відправляють на  політичний фронт своїх представників. Але дане скликання виявило ще одну негативну тенденцію, політики так званої нової генерації пішли також шляхом лобізму окремих зацікавлених груп і якщо український політикум старої гвардії відстоює інтереси українського олігархату то нардепи молодого покоління  розпилюють кошти міжнародних організацій, імітуючи корисну діяльність в інтересах українського суспільства. Та, на жаль, попри сподівання громадян і значне оновлення політичної еліти, після революційних подій український парламент, і досі  лишається прихистком для персональних інтересів окремих груп, а не загальнодержавних.

АВТОР: Ринат Ковбасюк

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020