ТОП - 5 лобістів у Верховній Раді

22 мая 2017
Адмін
1040
последние новости в Украине останні новини в Україні

26 жовтня 2014 року в Україні відбулися вибори народних депутатів на яких (цілком очікувано) головні  результати отримали Блок Петра Порошенка і Народний Фронт Арсена Яценюка, питання було лише в тому, хто отримає з них  перше місце.  Тож суто принципових відмінностей не було. До того ж обидві партії були продуктом Майдану і до революції гідності існували лише на папері.

Відкриттям тодішнього політичного сезону безперечно був проект львівського мера Садового, партія «Самопоміч», що отримала  неочікувано багато  голосів виборців. Рейтинги ж Олега Ляшка та сумарний рейтинг екс-регіоналів, які створили новий проект під назвою «Опозиційний Блок» був відносно стабільним на час виборів, але радикали демонстрували  певну тенденцію до підвищення, завдяки медіасупровіду  одного з потужних українських телеканалів.

Головною інтригою виборчих перегонів було те, чи зможе подолати прохідний бар’єр старожил українського  парламенту партія «Батьківщина»  на чолі з Юлією Тимошенко. Завдяки винахідливості "леді  Ю", яка поставила на перше місце в списку популярну на той час військового льотчика Надію Савченко та якісно оновила виборчий список активістами з громадського сектору, партія все ж змогла застрибнути в останній вагон українського парламенту, таким чином залишившись в мейнстрімі українського політикуму.

 Але яку б ідеологію чи то політичні гасла не висували парламентські українські партії,  як вже було вище зазначено , всі  вони мають фінансових спонсорів, які і просувають в їх ряди лобістів відповідного напрямку. І апріорі не має значення що це за  партії, головне – це гроші, і, як не крути, на цій головній схемі і збудована уся вертикаль партійної системи та власне і решти владного олімпу!

Ольга  Богомолець - медицинське лобі

bogomolets

Депутат Верховної Ради  БПП Ольга Богомолець - відомий лікар та спадкоємиця не менш відомої лікарської родини,  захищає інтереси великих фармацевтичних корпорацій.  Власне вона сама –  власник Інституту дерматокосметології, Інституту теледерматології та мережі діагностичних клінік доктора Богомолець. Комітет з питань охорони здоров’я під керівництвом доктора Ольги Богомолець вже неодноразово блокував прогресивні ініціативи двох міністрів-реформаторів Олександра Квіташвілі та Уляни Супрун. Особливо в жорстке протистояння профільний комітет на чолі з Богомолець, увійшов з в.о. міністра МОЗ України Уляною Супрун. Останнє відвідання міністром Супрун засідання комітету завершилося публічним конфліктом, ініціативи МОЗу навіть не з’являються в порядку денному комітету.

Тетяна Бахтєєва – королева тендерів

Tatyana Bahteeva

 

 

Як стверджує інтернет-видання «Олігарх», Тетяна Бахтєєва з «Опозиційного блоку»  разом зі своїми партнерами  братами Фісталями та частиною  колег по комітету охорони  здоров’я, активно лобіює інтереси різних компаній, які  закуповують  медичне устаткування. І робиться це, звичайно ж,  не безкоштовно. Внаслідок активного лобіюванню Тетяни Бахтєєвої, на ринку медичного обладнання  склалася монополія братів Фісталей,  які не лише стали практично єдиними постачальниками в даному напрямку, адже вони завищили ціни на обладнання в декілька разів вище ніж в Євросоюзі, але й успішно реалізували купівлю такого обладнання для українських медичних закладів.

Ганна Гопко -  антитютюнове лобі

gopko

До того,  як несподівано з’явитися в прохідному списку «Самопомочі»,  депутат ВР Ганна Гопко, була відома серед вузького кола громадських активістів, як борець з тютюновою залежністю. Ставши активістом антитютюнового руху ще в 2007 році, Ганна Гопко  активно лобіює антитютюнові закони і в українському парламенті.

Але шляхетною дана справа є лише на перший  погляд, коли придивитися більш детально, можна запідозрити, що насправді ніхто остаточно не хоче перемогти у цій боротьбі і головне тут не результат, а власне сам факт боротьби, адже чим довше триватиме боротьба, тим більше буде розпилюватися коштів грантових організацій.

За даними ВОЗ у світі 1,3  мільярда населення планети знаходиться в тютюновій залежності, що є  досить цікавим фактом для фармацевтичних  компаній і, головне, так званих активістів, для яких важливе не остаточне подолання наслідків, а перманентна боротьба. Ні активісти, ні фармацевтичні компанії не зацікавлені в подоланні наслідків тютюнової залежності, адже якщо люди перестануть палити, в одних і інших закінчиться нескінчений приплив фінансових активів. В той же час, якщо порівнювати декларації самої пані Гопко то після «виснажливої боротьби» в українському парламенті за здоров’я українців, Ганна Миколаївна задекларувала одразу цілих 10 квартир та й загалом статки нової зірки української політики суттєво зросли. Варто зазначити, що в Україні існує і протилежна сила, яка відстоює інтереси тютюнових компаній.

Ніна Южаніна  - тютюнове лобі.

yuzhanina

 

Нардеп Ніна Южаніна  відстоює інтереси тютюнових корпорацій.  Так, зокрема, вона блокує антитютюнові   законопроекти 28-20. Пані депутат усупереч регламенту створила групу робочу групу для опрацювання даного законопроекту,  хоча він  практично не стосується питання митної політики, (до даного комітету входить нардеп Южаніна),  а виключно регулює питання охорони здоров’я. Нардеп активно лобіювала вдвічі  нижчі ставки акцизів на тютюн наприкінці 2015 року, з порушенням процедур ставила на переголосування питання акцизних податків за відсутності кворуму.

 

Вадим Рабинович -  медіалобіст  олігархічних ЗМІ

RABINOVICH

Поряд з секторальними лобістами є і такі  депутати Верховної Ради, які голосуватимуть за більшість рішень, які вигідні українському олігархату або й самі є безпосередніми представниками того ж  таки олігархату.

Вадим Рабинович -  один з найяскравіших  підприємців українського парламенту  має численні медіактиви, зокрема йому належать один з найбільших телеканалів країни «News One». Він активно перешкоджав створенню суспільного телебачення.

Даний нардеп успішно паризитує на соціальних питаннях використовуючи власні інформаційні ресурси для поширення часто неправдивої або перекрученої інформації.

Отже,  вище наведені  факти свідчать, що український парламент попри спроби якісно оновитись і надалі  залишаються прихистком  для локальних інтересів окремих олігархічних груп, які власне і відправляють на  політичний фронт своїх представників. Але дане скликання виявило ще одну негативну тенденцію, політики так званої нової генерації пішли також шляхом лобізму окремих зацікавлених груп і якщо український політикум старої гвардії відстоює інтереси українського олігархату то нардепи молодого покоління  розпилюють кошти міжнародних організацій, імітуючи корисну діяльність в інтересах українського суспільства. Та, на жаль, попри сподівання громадян і значне оновлення політичної еліти, після революційних подій український парламент, і досі  лишається прихистком для персональних інтересів окремих груп, а не загальнодержавних.

АВТОР: Ринат Ковбасюк

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат

 

Глава Администрации Президента Украины, заслуженный юрист Украины

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019