Україна виштовхує підлітків Донбасу в Росію

последние новости в Украине останні новини в Україні

Усе, що публікується в рубриці блоги, може не співпадати з думкою редакції.
Інформагентство АСПІ не несе відповідальності за висловлювання авторів.

Це пост ганьби для цього скликання ВР, президента і Кабміну.

Поки Росія видає паспорти нашим громадянам всупереч своєму законодавству, Україна не спромоглась видавати паспорти тим українцям, які мають на це право.

На території ОРДЛО живуть молоді люди, які народились в Україні, але 16 років їм виповнюється вже під час окупації.

Вони не можуть отримати український паспорт тому, що на контрольовану територію їх пропускають лише з двома батьками. 

Це в більшості випадків неможливо (в когось батьки бояться втратити роботу, хтось боїться, що не впустять на зворотньому шляху, в когось один з батьків за кордоном, в когось батьки ворогують і мстяться дитині). Отримати довіреність для одного з батьків на контрольованій території України вони теж не можуть з вже описаних вище причин.

Таким чином, на контрольованій території молодий громадянин України отримує свій перший паспорт без дозволу батьків. Натомість, такі самі українці на неконтрольованій території повністю залежні від батьків, від їх поглядів, а іноді і стосунків між батьками.

П'ять років у високих кабінетах знають про цю проблему. П'ять років громадські організації, активісти і правозахисники оббивають пороги кабінетів і навіть є написаний законопроект. 

Рішення просте - організувати видачу першого паспорта на пунктах пропуску. Не треба впускати на контрольовану частину України без паспорта (якщо вже так принципово стоїть питання) - треба, щоб людина могла подати документи прямо на КПП і без дозволу батьків.

Але сила нашої влади у глибокій стурбованості та осуді, у тому, в чому ми засуджували колись Захід.
Тепер про нашу молодь піклуватиметься агресор.

Бо людина не може жити взагалі без паспорта. Тому, не маючи змоги отримати український, отримають російський - без тяганини, бюрократії, присутності і дозволу батьків.

Я знаю чимало живих історій цих людей. Це переважно діти, які хочуть навчатись на контрольованій частині і своєю батьківщиною вважають Україну. Але Україна їх виштовхує в Росію.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Шахраї постійно вдосконалюють схеми обману простих громадян, а особливу увагу зловмисники звертають на людей похилого віку. Голова Національного банку України Кирило Шевченко повідомив про нове поширення схеми обману з псевдовиграшами.

23 жовтня 2020

Компанія Apple представить новий iPhone 12 та інші новинки техніки від "яблучної компанії". Пряму онлайн-трансляцію події можна буде переглянути на сайті ASPI news, початок заплановано на 20:00 за київським часом.  

13 жовтня 2020

Більшість дорослих людей, як відомо, періодично користуються послугами таксі. Але як діяти в ситуації, коли ти – дівчина, до якої в безлюдному місці водій проявляє агресію?, –  ASPI news запитало порад у спеціалістів. 

8 жовтня 2020

У Києві на 2020-21 роки заплановано шість масштабних проєктів з реконструкції об'єктів інфраструктури: міст Патона, Центральний автовокзал, Хрещатик, "Будинок органної музики" і Арсенальна площа. На останній планується розширення і облаштування пішохідної зони.

6 жовтня 2020