Як зміниться світ в найближчому майбутньому

последние новости в Украине останні новини в Україні

Представники компанії GIZ розповіли, які галузі і професії зміняться до невпізнанності (а деякі і зовсім зникнуть) вже в найближчі 5-10 років.

Оскільки Німеччина сьогодні - це четверта економіка світу, ВВП якої становить $ 3,4 трлн, до думки таких фахівців варто прислухатися.

На думку німецьких експертів, продуктивність праці в Україні становить близько 30% від німецької в промисловості, і до 10% - в сільському господарстві. Перевага Німеччини не тільки в налагодженій роботі економіки. Вони практично без великих капіталовкладень, тільки за рахунок оптимізації бізнес-процесів і наведення порядку отримують зростання продуктивності, і, відповідно, ВВП економіки і прибутковості бізнесу вдвічі.

При цьому німці вже 15 років реалізують програму підготовки управлінських кадрів для бізнесу GIZ «Fit for Partnership with Germany». За рахунок німецької сторони в рамках GIZ проводиться стажування та навчання підприємців та менеджерів 16 країн, в тому числі і України.

З почутого розказаного сьогодні на зустрічі з представниками GIZ, можна виділити кілька тез, які будуть визначати майбутнє світової економіки.

1. Компанія Michelin буде продавати не шини, а пробіг. Датчик в колесах, який пересилає результати в техцентр і на їх підставі генеруються рахунки до оплати (так зараз продаються шини для літаків).

2. Чи будуть формуватися SMART- контракти, між полицею супермаркету і ботом вендора - сейлз менеджери будуть не потрібні. Банки не потрібні, платежі на вендора формуються автоматично з конкретної купленої споживачем позиції.

3. Дворівнева пласка система управління - керівник / партнери - аутсорсинг

4. Сільське господарство. Будуть вирощувати не тварин, щоб отримати м'ясо, а відразу м'ясо (м'язову тканину). Ще варіант - м'ясо можна отримати з комах. Лектор пробував стейк зі звичайного м'яса і комах на експерименті в Голландії і не зміг їх розрізнити.

5. Розумний будинок. Домашня ферма буде вбудована прямо в кухню звичайної квартири. Наприклад, можна сформувати запит своїй кухні: "хочу салат з помідорів на вихідних", ферма в розумній квартирі їх виростить і передасть на кухню. Це все homegrown foods.

6. Продуктів без ГМО культур майже не залишиться. Взагалі єдина культура в природі, де відсутнє ГМО - це ягода кавун. Соя - вже на 100% в світі геномодифікована.

7. Немає жодного дослідження, яке достеменно доводить, що ГМО шкодить здоров'ю, як і немає наукових доказів, що органічна їжа корисна для здоров'я. Люди в розвинених країнах, де є ГМО, стали жити довше, це статистичний факт. (В Європі все були проти ГМО однозначно, але в підсумку Bayer купив Monsanto за 66 млрд доларів).

8. Авто з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) - вже не будуть виготовлятися у Швеції до 2025 року (тобто всього через 8 років). У Німеччині - до 2035 року. У США до 2025 року всі авто повинні бути обладнані автопілотами.

9. 3D принтери. У всіх розвинених країнах буде повністю безвідходне виробництво. Уже зараз в магазинах Nike є 3D сканер, який розуміє справжні тривимірні розміри вашої ноги і може "шити" індивідуальні кросівки. В Adidas є фабрика, в якій працює 2 людини в зміну, і ... роботи.

10. У одяг будуть вбудовуватися термовузли, які обігрівають все тіло, шуби не потрібні, тільки легкі курточки. Сам одяг може служити екраном для смартфона. Говоритимуть: "Пришли мені фотку на футболку".

11. Нова градація старості: до 45 років - молодь, до 64 років - зрілий вік, до 85 - літній, після 85 - старість.

12. Можна буде надрукувати 3D органи під себе, як заміну запчастин на авто. У США все лікарні до 2035 року повинні бути забезпечені запасом вже надрукованих 3D органів.

Уже зараз IBM оцифровує всі медкартки в США, для створення універсальних діагнозів і ефективних ліків.

13. Датчики будуть встановлені навіть в унітазі, Аналіз "продуктів життєдіяльності" відбуватиметься, що називається," на льоту ", результати аналізу можна відразу відправляти в діагностичний центр.

14. Навчання - все у відкритому доступі, ніяких елітних дипломів.

15. Взагалі, поки що немає жодної економічної теорії, яка б описала цю нову реальність (хоча ж є вчення про ноосферу Вернадського).

16. Головний криза на планеті - дефіцит прісної води, проблема не має рішення.

17. Робоча сила не буде потрібна як така. Якщо будується новий сучасний завод - робочі місця не створюються! Коли приходять інвестори - нових робочих місць теж не буде! Не буде швачок, містер Гройсман.

18. Не потрібні банківські клерки, касири, постачальники, водії, комбайнери, логісти, диспетчери, юристи. Будуть потрібні тільки Smart-менеджери: розробники-проектувальники-технологи-дизйнер-архітектори.

У IBM вже зараз є електронний юрист, який видає 90% правильних рекомендацій, у людини - 70%.

19. Також передбачається позамежна ліквідність в банківському секторі, дівати гроші нікуди. Очікуються негативні депозити, коли дешевше в банк гроші не нести. 20. І більше з перерахованого може статися вже через 8 -10 років. Ви скажете - це неможливо. Ок! Давайте подивимося, що було 8-10 років тому. У Nokia - 50% ринку мобільних телефонів, IBM випускає комп'ютери, а Kodak продає фотолабораторії. І у всіх райдужні очікування... Ні месенджерів, Uber, Arnbnb, Facebook, Twitter, Tesla.

21. Ikea вже зараз стає сервісною компанією. Ви приходите до магазину, подобається ваза - автоматом підбирається голограма підходящої для цієї вази кімнати, і ви всередині цієї кімнати в 3D. У підсумку, купуєте готове рішення.

22. Виробники авто не продають машини, а здають їх в оренду. Покатався на BMW 2 місяці, пересів на лексус - 3 місяці поїздив, а потім пересів на улюблений запорожець - немає втрат в 30% після покупки нового авто.

23. Hyperloop, інтернет зі супутників, блокчейн, RFID мітки і SSCC коди.

Ну і на закуску: одна цифра суворого сьогодення ... 53 години.

Рівно стільки часу потрібно Німеччини, щоб виробити продукції за об'ємом, рівному річному ВВП такої країни, як Україна.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020