Як зміниться світ в найближчому майбутньому

АдмінАвтор:
655
последние новости в Украине останні новини в Україні

Представники компанії GIZ розповіли, які галузі і професії зміняться до невпізнанності (а деякі і зовсім зникнуть) вже в найближчі 5-10 років.

Оскільки Німеччина сьогодні - це четверта економіка світу, ВВП якої становить $ 3,4 трлн, до думки таких фахівців варто прислухатися.

На думку німецьких експертів, продуктивність праці в Україні становить близько 30% від німецької в промисловості, і до 10% - в сільському господарстві. Перевага Німеччини не тільки в налагодженій роботі економіки. Вони практично без великих капіталовкладень, тільки за рахунок оптимізації бізнес-процесів і наведення порядку отримують зростання продуктивності, і, відповідно, ВВП економіки і прибутковості бізнесу вдвічі.

При цьому німці вже 15 років реалізують програму підготовки управлінських кадрів для бізнесу GIZ «Fit for Partnership with Germany». За рахунок німецької сторони в рамках GIZ проводиться стажування та навчання підприємців та менеджерів 16 країн, в тому числі і України.

З почутого розказаного сьогодні на зустрічі з представниками GIZ, можна виділити кілька тез, які будуть визначати майбутнє світової економіки.

1. Компанія Michelin буде продавати не шини, а пробіг. Датчик в колесах, який пересилає результати в техцентр і на їх підставі генеруються рахунки до оплати (так зараз продаються шини для літаків).

2. Чи будуть формуватися SMART- контракти, між полицею супермаркету і ботом вендора - сейлз менеджери будуть не потрібні. Банки не потрібні, платежі на вендора формуються автоматично з конкретної купленої споживачем позиції.

3. Дворівнева пласка система управління - керівник / партнери - аутсорсинг

4. Сільське господарство. Будуть вирощувати не тварин, щоб отримати м'ясо, а відразу м'ясо (м'язову тканину). Ще варіант - м'ясо можна отримати з комах. Лектор пробував стейк зі звичайного м'яса і комах на експерименті в Голландії і не зміг їх розрізнити.

5. Розумний будинок. Домашня ферма буде вбудована прямо в кухню звичайної квартири. Наприклад, можна сформувати запит своїй кухні: "хочу салат з помідорів на вихідних", ферма в розумній квартирі їх виростить і передасть на кухню. Це все homegrown foods.

6. Продуктів без ГМО культур майже не залишиться. Взагалі єдина культура в природі, де відсутнє ГМО - це ягода кавун. Соя - вже на 100% в світі геномодифікована.

7. Немає жодного дослідження, яке достеменно доводить, що ГМО шкодить здоров'ю, як і немає наукових доказів, що органічна їжа корисна для здоров'я. Люди в розвинених країнах, де є ГМО, стали жити довше, це статистичний факт. (В Європі все були проти ГМО однозначно, але в підсумку Bayer купив Monsanto за 66 млрд доларів).

8. Авто з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) - вже не будуть виготовлятися у Швеції до 2025 року (тобто всього через 8 років). У Німеччині - до 2035 року. У США до 2025 року всі авто повинні бути обладнані автопілотами.

9. 3D принтери. У всіх розвинених країнах буде повністю безвідходне виробництво. Уже зараз в магазинах Nike є 3D сканер, який розуміє справжні тривимірні розміри вашої ноги і може "шити" індивідуальні кросівки. В Adidas є фабрика, в якій працює 2 людини в зміну, і ... роботи.

10. У одяг будуть вбудовуватися термовузли, які обігрівають все тіло, шуби не потрібні, тільки легкі курточки. Сам одяг може служити екраном для смартфона. Говоритимуть: "Пришли мені фотку на футболку".

11. Нова градація старості: до 45 років - молодь, до 64 років - зрілий вік, до 85 - літній, після 85 - старість.

12. Можна буде надрукувати 3D органи під себе, як заміну запчастин на авто. У США все лікарні до 2035 року повинні бути забезпечені запасом вже надрукованих 3D органів.

Уже зараз IBM оцифровує всі медкартки в США, для створення універсальних діагнозів і ефективних ліків.

13. Датчики будуть встановлені навіть в унітазі, Аналіз "продуктів життєдіяльності" відбуватиметься, що називається," на льоту ", результати аналізу можна відразу відправляти в діагностичний центр.

14. Навчання - все у відкритому доступі, ніяких елітних дипломів.

15. Взагалі, поки що немає жодної економічної теорії, яка б описала цю нову реальність (хоча ж є вчення про ноосферу Вернадського).

16. Головний криза на планеті - дефіцит прісної води, проблема не має рішення.

17. Робоча сила не буде потрібна як така. Якщо будується новий сучасний завод - робочі місця не створюються! Коли приходять інвестори - нових робочих місць теж не буде! Не буде швачок, містер Гройсман.

18. Не потрібні банківські клерки, касири, постачальники, водії, комбайнери, логісти, диспетчери, юристи. Будуть потрібні тільки Smart-менеджери: розробники-проектувальники-технологи-дизйнер-архітектори.

У IBM вже зараз є електронний юрист, який видає 90% правильних рекомендацій, у людини - 70%.

19. Також передбачається позамежна ліквідність в банківському секторі, дівати гроші нікуди. Очікуються негативні депозити, коли дешевше в банк гроші не нести. 20. І більше з перерахованого може статися вже через 8 -10 років. Ви скажете - це неможливо. Ок! Давайте подивимося, що було 8-10 років тому. У Nokia - 50% ринку мобільних телефонів, IBM випускає комп'ютери, а Kodak продає фотолабораторії. І у всіх райдужні очікування... Ні месенджерів, Uber, Arnbnb, Facebook, Twitter, Tesla.

21. Ikea вже зараз стає сервісною компанією. Ви приходите до магазину, подобається ваза - автоматом підбирається голограма підходящої для цієї вази кімнати, і ви всередині цієї кімнати в 3D. У підсумку, купуєте готове рішення.

22. Виробники авто не продають машини, а здають їх в оренду. Покатався на BMW 2 місяці, пересів на лексус - 3 місяці поїздив, а потім пересів на улюблений запорожець - немає втрат в 30% після покупки нового авто.

23. Hyperloop, інтернет зі супутників, блокчейн, RFID мітки і SSCC коди.

Ну і на закуску: одна цифра суворого сьогодення ... 53 години.

Рівно стільки часу потрібно Німеччини, щоб виробити продукції за об'ємом, рівному річному ВВП такої країни, як Україна.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральный прокурор Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр внутренних дел Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития общин и территорий

Руководство телеканала планирует использовать нейтральную терминологию.

29 февраля 2020автор: vish

Когда люди без юридического образования призывают за что-то новое наказывать, то есть за криминализации определенного действия, они совершенно не представляют, что уголовное право - это наука точная, как математика. Неточной ее делают неуки в парламенте.

8 ноября 2019автор: Андрей Лысенко

Бывает, возникает необходимость текстом отреагировать на события, происходящие в стране и в мире, но никак не можешь найти это одно, самое важное событие – событие дня. Сложно бывает определиться. Вот и в среду, 13 августа, такая же история произошла.

13 августа 2019автор: Андрей Лысенко

Столкнувшись с проблемой невозможности отказаться от процесса курения в принципе, после печального личного опыта использования аналогов традиционных сигарет, вооружившись Google я провела анализ, что же курить, если не получается избавиться от этой привычки. 

8 августа 2019автор: Олена Давиденко

По мнению волонтера и бывшего морпеха Тараса Чмута, надводные силы ВМС Украины не способны эффективно противодействовать агрессии РФ. Поэтому интересным мог бы стать вариант наращивания потенциала морской авиации как с помощью современных самолетов, так и многоцелевых вертолетов.

6 августа 2019автор: Адмін

Эксперты прогнозируют полную перезагрузку российского государства.

6 августа 2019автор: Олена Давиденко

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлык из свинины подорожал за последний год на 9%, с 247,5 грн до 270 грн. Если в прошлом году порция на одного человека обходилась в 41,2 грн, то в мае 2019 года - в 45 грн.

25 июня 2019автор: Олексій Дорошенко
Выбор редакции

Из-за карантина курортный сезон начнется, очевидно, не раньше июня. Но владельцы баз отдыха уже начали подготовку к нему.

 
22 мая 2020

В наземном транспорте Киева будут действовать ограничения по количеству посадочных мест. Правила будут касаться и "маршруток".

 
22 мая 2020

Мэр Черкасс Анатолий Бондаренко готовит иск против пррезидента Украины Владимира Зеленского. Это произошло после того, как Зеленский в ходе пресс-конференции 20 мая назвал мэра Черкасс "бандитом".

 
21 мая 2020

Верховная Рада 20 мая одобрила законопроект, позволяющий работникам коммунальных служб входить в частные дома и квартиры. Адвокат компании Barristers прокомментировал возможные последствия.

 
21 мая 2020