Як зміниться світ в найближчому майбутньому

24 мая 2017
Адмін
654
последние новости в Украине останні новини в Україні

Представники компанії GIZ розповіли, які галузі і професії зміняться до невпізнанності (а деякі і зовсім зникнуть) вже в найближчі 5-10 років.

Оскільки Німеччина сьогодні - це четверта економіка світу, ВВП якої становить $ 3,4 трлн, до думки таких фахівців варто прислухатися.

На думку німецьких експертів, продуктивність праці в Україні становить близько 30% від німецької в промисловості, і до 10% - в сільському господарстві. Перевага Німеччини не тільки в налагодженій роботі економіки. Вони практично без великих капіталовкладень, тільки за рахунок оптимізації бізнес-процесів і наведення порядку отримують зростання продуктивності, і, відповідно, ВВП економіки і прибутковості бізнесу вдвічі.

При цьому німці вже 15 років реалізують програму підготовки управлінських кадрів для бізнесу GIZ «Fit for Partnership with Germany». За рахунок німецької сторони в рамках GIZ проводиться стажування та навчання підприємців та менеджерів 16 країн, в тому числі і України.

З почутого розказаного сьогодні на зустрічі з представниками GIZ, можна виділити кілька тез, які будуть визначати майбутнє світової економіки.

1. Компанія Michelin буде продавати не шини, а пробіг. Датчик в колесах, який пересилає результати в техцентр і на їх підставі генеруються рахунки до оплати (так зараз продаються шини для літаків).

2. Чи будуть формуватися SMART- контракти, між полицею супермаркету і ботом вендора - сейлз менеджери будуть не потрібні. Банки не потрібні, платежі на вендора формуються автоматично з конкретної купленої споживачем позиції.

3. Дворівнева пласка система управління - керівник / партнери - аутсорсинг

4. Сільське господарство. Будуть вирощувати не тварин, щоб отримати м'ясо, а відразу м'ясо (м'язову тканину). Ще варіант - м'ясо можна отримати з комах. Лектор пробував стейк зі звичайного м'яса і комах на експерименті в Голландії і не зміг їх розрізнити.

5. Розумний будинок. Домашня ферма буде вбудована прямо в кухню звичайної квартири. Наприклад, можна сформувати запит своїй кухні: "хочу салат з помідорів на вихідних", ферма в розумній квартирі їх виростить і передасть на кухню. Це все homegrown foods.

6. Продуктів без ГМО культур майже не залишиться. Взагалі єдина культура в природі, де відсутнє ГМО - це ягода кавун. Соя - вже на 100% в світі геномодифікована.

7. Немає жодного дослідження, яке достеменно доводить, що ГМО шкодить здоров'ю, як і немає наукових доказів, що органічна їжа корисна для здоров'я. Люди в розвинених країнах, де є ГМО, стали жити довше, це статистичний факт. (В Європі все були проти ГМО однозначно, але в підсумку Bayer купив Monsanto за 66 млрд доларів).

8. Авто з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) - вже не будуть виготовлятися у Швеції до 2025 року (тобто всього через 8 років). У Німеччині - до 2035 року. У США до 2025 року всі авто повинні бути обладнані автопілотами.

9. 3D принтери. У всіх розвинених країнах буде повністю безвідходне виробництво. Уже зараз в магазинах Nike є 3D сканер, який розуміє справжні тривимірні розміри вашої ноги і може "шити" індивідуальні кросівки. В Adidas є фабрика, в якій працює 2 людини в зміну, і ... роботи.

10. У одяг будуть вбудовуватися термовузли, які обігрівають все тіло, шуби не потрібні, тільки легкі курточки. Сам одяг може служити екраном для смартфона. Говоритимуть: "Пришли мені фотку на футболку".

11. Нова градація старості: до 45 років - молодь, до 64 років - зрілий вік, до 85 - літній, після 85 - старість.

12. Можна буде надрукувати 3D органи під себе, як заміну запчастин на авто. У США все лікарні до 2035 року повинні бути забезпечені запасом вже надрукованих 3D органів.

Уже зараз IBM оцифровує всі медкартки в США, для створення універсальних діагнозів і ефективних ліків.

13. Датчики будуть встановлені навіть в унітазі, Аналіз "продуктів життєдіяльності" відбуватиметься, що називається," на льоту ", результати аналізу можна відразу відправляти в діагностичний центр.

14. Навчання - все у відкритому доступі, ніяких елітних дипломів.

15. Взагалі, поки що немає жодної економічної теорії, яка б описала цю нову реальність (хоча ж є вчення про ноосферу Вернадського).

16. Головний криза на планеті - дефіцит прісної води, проблема не має рішення.

17. Робоча сила не буде потрібна як така. Якщо будується новий сучасний завод - робочі місця не створюються! Коли приходять інвестори - нових робочих місць теж не буде! Не буде швачок, містер Гройсман.

18. Не потрібні банківські клерки, касири, постачальники, водії, комбайнери, логісти, диспетчери, юристи. Будуть потрібні тільки Smart-менеджери: розробники-проектувальники-технологи-дизйнер-архітектори.

У IBM вже зараз є електронний юрист, який видає 90% правильних рекомендацій, у людини - 70%.

19. Також передбачається позамежна ліквідність в банківському секторі, дівати гроші нікуди. Очікуються негативні депозити, коли дешевше в банк гроші не нести. 20. І більше з перерахованого може статися вже через 8 -10 років. Ви скажете - це неможливо. Ок! Давайте подивимося, що було 8-10 років тому. У Nokia - 50% ринку мобільних телефонів, IBM випускає комп'ютери, а Kodak продає фотолабораторії. І у всіх райдужні очікування... Ні месенджерів, Uber, Arnbnb, Facebook, Twitter, Tesla.

21. Ikea вже зараз стає сервісною компанією. Ви приходите до магазину, подобається ваза - автоматом підбирається голограма підходящої для цієї вази кімнати, і ви всередині цієї кімнати в 3D. У підсумку, купуєте готове рішення.

22. Виробники авто не продають машини, а здають їх в оренду. Покатався на BMW 2 місяці, пересів на лексус - 3 місяці поїздив, а потім пересів на улюблений запорожець - немає втрат в 30% після покупки нового авто.

23. Hyperloop, інтернет зі супутників, блокчейн, RFID мітки і SSCC коди.

Ну і на закуску: одна цифра суворого сьогодення ... 53 години.

Рівно стільки часу потрібно Німеччини, щоб виробити продукції за об'ємом, рівному річному ВВП такої країни, як Україна.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат

 

Глава Администрации Президента Украины, заслуженный юрист Украины

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019