Український суддя-корупціонер може знову уникнути покарання
Варто відкрити чергову стрічку новин – неодмінно зустрінеться інформація про черговий суддівський злочин чи правопорушення.
Наприклад, не далі як у минулу суботу, 11 лютого здійнявся черговий скандал, пов’язаний з суддею. Та не будь з яким суддею – а головою Одеського окружного адмінсуду Олегом Глуханчуком, який перебуваючи напідпитку був пійманий поліцейськими за кермом чужої машини. Мало того, що він був у нетверезому стані, так він ще й дозволив собі накинутися на патрульних з погрозами та брудною лайкою!
Персона цього «слуги Феміди» заслуговує більш пристальної уваги. Почнемо з того, що суддівську посаду Олег Глуханчук обіймає з 12 січня 2007 року. Вже через півроку він дослужився до посади голови цього ж таки суду.
А потім починається найцікавіше… Мабуть важке радянське минуле гнітило пана Глуханчука, а сіре радянське середовище пробуджувало якісь комплекси, бо свій кабінет голова суду прикрасив у кращих традиціях Межигір’я з домішками «Пшонка-стайл», витративши на це не аби які кошти. Як стало відомо з відкритих джерел, суддя витратив на облаштування власного кабінету, мінімум $500 тис. державних коштів. Не обійшов суддя увагою і власне житло.
Мабуть заощаджуючи кошти з суддівської зарплати, Глуханчук придбав невеличкий 4-поверховий будинок на узбережжі Чорного моря за якісь нещасні $2 млн, перекупивши майно у ще одної «сироти казанської» екс-міністра юстиції Олени Лукаш.
Пояснювати походження коштів на придбання «хатинки» голова Одеського адмінсуду відмовився. Така зухвала поведінка Глуханчука викликала запитання навіть у спокійному 2009 році, його навіть хотіли притягнути до відповідальності по статті (у Верховній Раді був зареєстрований Проект про звільнення судді з посади та притягнення до відповідальності). Але, мабуть не вистачило доказів.
Навіть після Революції Гідності, у нової влади, яка закотивши рукава взялася за чистку корумпованої судової системи, не вистачило снаги потягатися з Глуханчуком, який вдало оминув люстрацій ні списки, і залишився на своїй посаді, пересидівши буремні події на закордонних елітних курортах, де він відпочивав, навіть не намагаючись приховувати шалені витрати. До речі, вже у 2014 році пан суддя за допомогою Одеської міськради переписав на себе «нежилі приміщення», які насправді виявилися причалом для його власної яхти на території міського яхт-клубу на 8-ій станції. Там пан суддівський голова тепер паркує катер «Eagle 645L», вартістю понад $25 тис. Про елітні автівки та кошти за які вони були придбані, вже навіть мова не заходить.
Тож, на сьогодні ми можемо констатувати, що Феміда виявилася не тільки сліпою, але й беззубою. Принаймні, коли мова йде про її власних служителів. Можливо публічний розголос протизаконних дій судді, допоможе розібратися у ситуації, а увага суспільства не дозволить посіпакам старого режиму відбутися невеличким переляком, замість повноцінного покарання, на яке заслуговують порушники закону у демократичній державі.
Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах.
Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.
З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік.
Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і розвиток подій набуває неочікуваних обертів.
Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.
За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.
Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.
Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.
Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.
Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.