Сколько зарабатывают на образовании: Доходы ректоров ведущих украинских вузов

3 травня 2017
1507
последние новости в Украине останні новини в Україні

При этом все без исключения пеняют на низкие заработки преподавателей, отток молодых кадров за рубеж и, соответственно, на нехватку квалифицированных специалистов.

Но, как показала практика, проблемы с доходами касаются не всех преподавателей.

С прошлого года электронное декларирование стало неотъемлемой частью жизни украинских государственных служащих и других лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или местного самоуправления.

Среди таких декларантов оказались руководители высших учебных заведений.

Проанализировав декларации ректоров наибольших и наиболее значимых украинских вузов, мы приводим примеры деклараций руководителей учебных заведений, по мере их убывания.

Все ли свои достатки показали руководители украинских вышей, пока остается открытым вопросом и отвечать на него будет Национальное агентство по вопросам предотвращения коррупции (НАПК), когда завершит полную проверку их деклараций. А до этого момента, можно смело утверждать одно – по какой-то странной случайности, супруги ректоров оказались более зажиточны, чем их образованные и ученые половинки. Так же, как это ни странно, руководитель одного из наиболее рейтинговых вузов в Украине – Киево-Могилянской академии, – находится в самом конце, а не в начале списка.

Доходы за 2016 год

ru

И в заключение, хотелось бы привести слова министра науки и образования Лилии Гриневич: «Усиление автономии вузов, которое закреплено законом "О высшем образовании", должно компенсироваться усилением контроля со стороны общественности. Важно также помнить, что у каждого коррупционера есть конкретное имя и фамилия. Мы часто слышим о том, что в каком-то университете процветает коррупция, а потом оказывается, что не нашлось ни одного человека с твердой гражданской позицией, который подтвердил бы этот факт, обратился в правоохранительные органы или хотя бы назвал фамилию коррупционера».

При расчете данных о наличных и средствах на банковских счетах учитывались совокупные сбережения ректоров и членов семей, указанные в их электронных декларациях.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018

Активісти громадських організацій Одеси  закликають до відповіді та хочуть вигнати з міста відомого в медіа просторі лідера  ГО «Рада громадської безпеки» (РГБ) Марка Гордієнко. Про це вони повідомили в інтерв'ю видавництву  Багнет .

18 квітня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутати вкотре продемонстрували негативний стимул для суспільства, якщо ти живеш за законом, то ти дурень.

17 травня 2019автор: Сергій Фурса
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

За середню зарплату ми можемо придбати з початку року на 7,5% менше хліба. А ось за пенсію за віком, яку отримує майже три чверті українців, навпаки, на 6,3% більше.

16 травня 2019автор: Олексій Дорошенко
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Юрис Євген Крапівін вважає, що рішення щодо звільнення голови Контитуційного суду Шевчука носить кулуарний характер.

15 травня 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр соціальної політики України

 

Вірний помічник, консультант та соратник Гройсмана, який вирішував незручні політичні