Як заповзятлива суддя з Антрациту стала частиною схеми на Закарпатті

последние новости в Украине останні новини в Україні

Заповзятлива суддя

Знайомтеся, Наталя Дергачова. Суддя Ужгородського міськрайонного суду, яка ще у 2014 році працювала в нині окупованому містечку Антрацит в Луганській області. А в лютому 2015 року указом президента була переведена на посаду судді до міста Ужгород.

 Ми знаємо, що багатьох біженців зі сходу України чекає незавидна доля: вони позбулися будинків, пристойної роботи, деякі втратили рідних і близьких, та потребують допомоги. Однак чи можна зарахувати суддю Дергачову до їхнього числа?

Якщо судити по її електронній декларації, то аж ніяк. Давайте поглянемо на зазначені нею дані ближче. За рік, з моменту переїзду до Ужгороду Дергачова та її дочка отримали право користування відразу на чотири квартири з досить солідним метражем - від 69 до 109 квадратних метрів.

Формально, тут все чисто. Сім'я Дергачових не купувала цю нерухомість, а отримала в "безоплатне користування" від третіх осіб. Це означає, що хтось (а вірніше цілком конкретні люди, до яких ми ще повернемося) передали судді та  її доньці право розпоряджатися нерухомістю абсолютно безкоштовно. Непогано звучить, чи не так? 

s2

 

При цьому, якщо звернути увагу на праву колонку в декларації, то стає зрозуміло, що власники, які передали судді  нерухомість - міноритарії. Їм належить всього 15% цих квартир. Кому належить залишок? Може  безпосередньо судді, яка не хоче привертати до себе зайву увагу? У цьому ще варто розібратися.

 

Свята Трійця

Хто ж безкоштовно передав Дергачової права на володіння недешевої нерухомістю? У неї є відразу дві таких людини. Ім'я першої - Федлещак Іван Михайлович. Людина з таким же ім'ям працює старшим інспектором у відділі митного оформлення "Тиса" на Закарпатті. У його декларації вказана квартира з таким же метражем. Вартість на момент придбання - майже 400 тисяч гривень. Мабуть для співробітника української митниці - це копійки, якщо він вирішив віддати своє добро в користування безкоштовно.

s3

 

Друга - Боднар Неля Іванівна. Ми пошукали в мережі і дізналися, що людина з таким ім'ям працює нотаріусом в Закарпатському обласному нотаріальному архіві в Ужгороді нотаріусом.

s22

 

 Суддя, митник і нотаріус. Просто збіг або вже організована злочинна група?

 

"Вона відморожена"

Наше агентство вийшло на місцевого журналіста та активістку Ларису П., яка поділилася з нами враженням від спілкування з Дергачовою.

- Чи були у вас конфлікти або ж вона судила чесно?

- Дергачова працює на правоохоронні органи. Люди її мало хвилюють.

- А в чому це проявлялося? Дергачова приймала якісь неправомірні рішення?

- Так, я подавала на неї два повідомлення про злочин. Вона відморожена. Коли є замовлення, то закон її мало хвилює.

Від подальшого спілкування Приходько утрималася, проте ми знайшли ужгородського активіста Олександра Пересоляка, який стикається з цією суддею з 2015 року.

- Мені говорили, що ви стикалися з Дергачовою по ходу своєї професійної діяльності. Кажуть, що був конфлікт. Чи не розповісте докладніше?

- Вона не хотіла приймати позов у ​​резонансній справі, що стосувалася змін до генплану Ужгорода. Тоді забудовники хотіли вкрасти у міста багато зелених зон.

- А Дергачова обґрунтовувала свою позицію з точки зору закону? Або тут була замішана корупційна складова?

- Це було давненько, у2015 році. Але пам'ятаю, що тоді ми навіть виходили на мітинг під судом. Дергачова відтягувала відкриття кримінального провадження.

- В результаті вам вдалося домогтися свого?

- Так, ми подали інший позов. Прокуратура теж. Була купа позовів і зміни скасували.

- А більше ви з нею не стикалися? Адже я так розумію, що баталії з суддями - це досить звичне явище в Ужгороді.

- У мене є у неї справи, але Дергачова намагається розглядати їх правильно. Пам'ятає про минуле.

Бізнес на конфіскаті

У цьому розділі ми майже обійдемося без конкретних назв та імен, щоб не підставляти людей, що нам довірилися, але всі необхідні документи у агентства є.

Думаємо, що навіть одного конкретного прикладу досить, щоб зрозуміти масштаб афери, що відбувається на Закарпатті. Афери, в яку втягнуті не тільки судді, а й безліч інших можновладців.

В Україні є одна торгова компанія, яка заявляє свій товар на Одеській митниці, де чесно отримує всі необхідні дозволи на його вивезення за межі України, а потім везе через всю країну на Закарпаття. Там в свою чергу товар повинен перетнути кордон в певному контрольно-пропускному пункті.

Вантаж доставляють, а вже через три дні складається протокол про порушення митних правил.

Схема полягає у наступному. Є зацікавлений чиновник, який за фактом є "смотрящим" за експортом певного товару за кордон. Він формує лист і направляє його на ім'я начальника митниці Закарпаття Станіслава Балуєва, той передає лист до обласного відділу боротьби з контрабандою, де потрібні люди складають протокол  і перенаправляють його до Ужгородського суду.

Вже здогадалися до якої судді систематично потрапляють такі протоколи? До Наталі Дергачової. За цим посиланням можна ознайомитися з її рішеннями по даних справах і переконатися в тому, що все йде саме так.

Після арешту представникам компанії-власника під будь-яким приводом відмовляються в доступі до власного майна. Так що є всі підстави припускати, що конфіскований товар кудись зникає. Точніше не кудись, а в цілком конкретні магазини. У підсумку всі учасники схеми отримують свою чималу частку прибутку, а пограбованим власникам залишається лише нарікати і підраховувати збитки.

Суддя Дергачова - це лише одна з ланок цього довгого корупційного ланцюжка. Тому це розслідування стане лише першим в серії матеріалів про корупційне беззаконня, яке коїться зараз на Закарпатті.

Сподіваємося, що після нашого матеріалу по відношенню до даної судді буде розпочато службове розслідування.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій