Чергова замануха для інвесторів, яких так хоче і не хоче українська влада

28 марта 2017
Адмін
619
последние новости в Украине останні новини в Україні

Таким цікавим об’єктом для інвестицій є морський порт «Південний», який вже декілька років поспіль «окучують» західні партнери, що зацікавлені в інвестуванні, а саме мають намір побудувати в порту сучасний термінал з перевалки імпортного вугілля для коксування і енергетики, а також для збільшення обсягів перевалки залізорудної сировини (ЗРС). Але все щось не складалось. Хоча в цьому зацікавлені не лише інвестори, а й держава, бо це дасть можливість наростити обсяги вантажопотоку, підвищити конкурентоспроможність та залучити більше коштів до Держбюджету.

І, от, нарешті, або вкотре, адміністрація порту заявляє, що зважилася і шукає інвесторів. Ними можуть бути оператори, що володіють світовим досвідом управління портовими потужностями, і вантажовласники, що забезпечують завантаження терміналу. Саме вони в межах нового проекту розвитку терміналу мають інвестувати 770 млн гривень. Крім того, у рамках будівництва самого терміналу планується будівництво і стакерів, стрічкових конвеєрів та суднонагружаючих машин. З інвестором ще визначаються. Про це повідомив в. о. директора ДП «МТП «Південний» Віталій Жуковський.

Але, як показує досвід, з інвесторами у нас проблем немає, у нас проблема з управлінням портовими землями. На сьогоднішній день адміністрація не управляє припортовими землями. А це головне, це початок усіх інвестицій. Жодна ділянка землі не належить порту, а місцеві органи влади не можуть визначитися для чого і кому потрібні землі. Раніше інвестори по півроку оббивали пороги місцевих органів влади і, в результаті, не витримуючи зайвої та беззмістовної бюрократії, йшли. Як керівництво порту вирішило проблему, яка тягнулася із року в рік – в повідомленні Жуковського не йдеться.

У самому порту з нетерпінням чекають на появу нового терміналу, оскільки за підсумками роботи в січні-березні 2017 року було виконано перевалку 2 млн. 943 тисяч тон вантажів, що на 990 тисяч тон (+ 51%) більше, ніж в 4 кварталі минулого року. Крім того, з початку року підприємство опрацювало 41 судно, що на 22% більше ніж трьома місяцями раніше. Також державне підприємство значно збільшило дохід від буксирної діяльності, забезпечивши зростання на 30% в порівнянні з попереднім кварталом. Зараз найбільше завантаження підприємства (93%) забезпечили вантажі Групи СКМ – експортна ЗРС і імпортне коксівне вугілля, що поставляється з вугільних шахт компанії «Метінвест», розташованих в США.

Будівництво нового терміналу направлено на підтримку політики Мінінфраструктури по залученню топових портових операторів для роботи в українських портах. Утім, відомо, що Міністр Омелян разом зі своєю командою ніяк не може почати задекларовані реформи. Це, зокрема, стосується і створення Морської адміністрації України, органу, який би здійснював державний нагляд і контроль за безпекою судноплавства, організацією роботи Державної системи управління безпекою судноплавства.

Про наміри створення даного органу у Міністерстві говорили ще півтора роки тому, на початку 2017 року відомство мало б вже запрацювати, але віз і нині там. На одному із засідань парламентського комітету з питань транспорту Володимир Омелян заявив, що роботи по створенню Морської адміністрації ще тривають, узгоджуються деякі позиції. Тож виникає риторичне запитання: а чи не буде так і з будівництвом нового терміналу у порту «Південний»? Відповідь на нього може дати тільки час.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц

 

Юрий Николаевич Грымчак родился 30 октября 1965 года в городе Донецк. Украинский

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Бывает, возникает необходимость текстом отреагировать на события, происходящие в стране и в мире, но никак не можешь найти это одно, самое важное событие – событие дня. Сложно бывает определиться. Вот и в среду, 13 августа, такая же история произошла.

13 августа 2019автор: Андрей Лысенко

Столкнувшись с проблемой невозможности отказаться от процесса курения в принципе, после печального личного опыта использования аналогов традиционных сигарет, вооружившись Google я провела анализ, что же курить, если не получается избавиться от этой привычки. 

8 августа 2019автор: Олена Давиденко

По мнению волонтера и бывшего морпеха Тараса Чмута, надводные силы ВМС Украины не способны эффективно противодействовать агрессии РФ. Поэтому интересным мог бы стать вариант наращивания потенциала морской авиации как с помощью современных самолетов, так и многоцелевых вертолетов.

6 августа 2019автор: Адмін

Эксперты прогнозируют полную перезагрузку российского государства.

6 августа 2019автор: Олена Давиденко

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлык из свинины подорожал за последний год на 9%, с 247,5 грн до 270 грн. Если в прошлом году порция на одного человека обходилась в 41,2 грн, то в мае 2019 года - в 45 грн.

25 июня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 июня 2019автор: Сергій Фурса

Використання смерті нардепа Дмитра Тимчука в політичній площині може зашкодити слідству.

19 июня 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Проводить Марш Достоинства на День Независимости будет Алан Бадоев и Елена Коляденко. В то же время ветераны АТО организуют Марш Защитников Украины.

22 августа 2019

Заместителя МинВОТ Юрия Грымчака и его "помощника" подозревают в вымогательстве взяток за различные "услуги". Национальное антикоррупционное бюро (НАБУ) обнародовало две схемы.

16 августа 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

В наши дни Одесса и ее пригороды — главные морские пляжи Украины, но так было далеко не всегда. До второй половины прошлого века каменистое и обрывистое одесское побережье считалось не лучшим местом для летнего отдыха. Полежать с подстилочкой, как сейчас, можно было лишь на считанных естественных пляжах.

12 августа 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналитика

На волне популярности обучения за рубежом украинские студенты забывают, что в Украине также существует много привлекательных учебных заведений, но самое главное - это льготы, которые предоставляют эти учреждения.

12 августа 2019