Чергова замануха для інвесторів, яких так хоче і не хоче українська влада

28 марта 2017
Адмін
619
последние новости в Украине останні новини в Україні

Таким цікавим об’єктом для інвестицій є морський порт «Південний», який вже декілька років поспіль «окучують» західні партнери, що зацікавлені в інвестуванні, а саме мають намір побудувати в порту сучасний термінал з перевалки імпортного вугілля для коксування і енергетики, а також для збільшення обсягів перевалки залізорудної сировини (ЗРС). Але все щось не складалось. Хоча в цьому зацікавлені не лише інвестори, а й держава, бо це дасть можливість наростити обсяги вантажопотоку, підвищити конкурентоспроможність та залучити більше коштів до Держбюджету.

І, от, нарешті, або вкотре, адміністрація порту заявляє, що зважилася і шукає інвесторів. Ними можуть бути оператори, що володіють світовим досвідом управління портовими потужностями, і вантажовласники, що забезпечують завантаження терміналу. Саме вони в межах нового проекту розвитку терміналу мають інвестувати 770 млн гривень. Крім того, у рамках будівництва самого терміналу планується будівництво і стакерів, стрічкових конвеєрів та суднонагружаючих машин. З інвестором ще визначаються. Про це повідомив в. о. директора ДП «МТП «Південний» Віталій Жуковський.

Але, як показує досвід, з інвесторами у нас проблем немає, у нас проблема з управлінням портовими землями. На сьогоднішній день адміністрація не управляє припортовими землями. А це головне, це початок усіх інвестицій. Жодна ділянка землі не належить порту, а місцеві органи влади не можуть визначитися для чого і кому потрібні землі. Раніше інвестори по півроку оббивали пороги місцевих органів влади і, в результаті, не витримуючи зайвої та беззмістовної бюрократії, йшли. Як керівництво порту вирішило проблему, яка тягнулася із року в рік – в повідомленні Жуковського не йдеться.

У самому порту з нетерпінням чекають на появу нового терміналу, оскільки за підсумками роботи в січні-березні 2017 року було виконано перевалку 2 млн. 943 тисяч тон вантажів, що на 990 тисяч тон (+ 51%) більше, ніж в 4 кварталі минулого року. Крім того, з початку року підприємство опрацювало 41 судно, що на 22% більше ніж трьома місяцями раніше. Також державне підприємство значно збільшило дохід від буксирної діяльності, забезпечивши зростання на 30% в порівнянні з попереднім кварталом. Зараз найбільше завантаження підприємства (93%) забезпечили вантажі Групи СКМ – експортна ЗРС і імпортне коксівне вугілля, що поставляється з вугільних шахт компанії «Метінвест», розташованих в США.

Будівництво нового терміналу направлено на підтримку політики Мінінфраструктури по залученню топових портових операторів для роботи в українських портах. Утім, відомо, що Міністр Омелян разом зі своєю командою ніяк не може почати задекларовані реформи. Це, зокрема, стосується і створення Морської адміністрації України, органу, який би здійснював державний нагляд і контроль за безпекою судноплавства, організацією роботи Державної системи управління безпекою судноплавства.

Про наміри створення даного органу у Міністерстві говорили ще півтора роки тому, на початку 2017 року відомство мало б вже запрацювати, але віз і нині там. На одному із засідань парламентського комітету з питань транспорту Володимир Омелян заявив, що роботи по створенню Морської адміністрації ще тривають, узгоджуються деякі позиції. Тож виникає риторичне запитання: а чи не буде так і з будівництвом нового терміналу у порту «Південний»? Відповідь на нього може дати тільки час.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат

 

Глава Администрации Президента Украины, заслуженный юрист Украины

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019