ШЛЯХ ДО ЗІРОК: асоціація України з ЄС - від 90х до сьогодні

11 июня 2017
Адмін
492
последние новости в Украине останні новини в Україні

Шлях до підписання асоціації України з ЄС розпочався ще 91-го року, коли Європейський Союз визнав Україну незалежною.

YschenkoСамі ж переговори щодо Угоди про асоціацію розпочалися в березні 2007-го, коли Президентом України був Віктор Ющенко. Взимку 2009-го на саміті в Києві було ухвалено cпільну заяву про безвізовий діалог. Зокрема, лідери ЄС оцінили прогрес України в імплементації угод у сфері візового спрощення, що мали сприяти контактам між людьми та допомагати боротися з нелегальною міграцією.

З 2010-го року курс на євроінтеграцію продовжив новообраний президент Віктор Янукович. У лютому того ж року Європарламент схвалив резолюцію, в якій визнав право України на приєднання до ЄС, а Єврокомісію зобов'язав розробити план безвізових подорожей між Україною та країнами Євросоюзу.

YnikВ листопаді 2011-го у Брюсселі відбувся завершальний етап переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, був затверджений її текст, а в березні 2012-го глави переговорних делегацій парафували документ. Саме ж підписання угоди було заплановане на 28 листопада 2013 року, однак за тиждень до цього уряд режиму Януковича офіційно зупинив підготовку до підписання документа. Того ж вечора 21 листопада люди пішли під Адміністрацію Президента на Банковій, яку охороняв "Беркут". Вже 22 листопада окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов КМДА про обмеження акції протесту на Майдані Незалежності і активісти перебралися на Європейську площу. Однак потім наметове містечко розташовувалося на Майдані Незалежності і охоронялося численними барикадами.

У цей же день почалися й перші сутички. Сутички сталися між беркутівцями, "тітушками" та учасниками Євромайдану. Спецпідрозділ міліції "Беркут" застосував сльозогінний газ проти учасників мітингу .

Близько 4 ночі 30 листопада на Майдані Незалежності з'явилися сотні співробітників спецпідрозділу "Беркут", які оточили активістів Євромайдану.

Maydan 2Тоді "Беркут" бив усіх студентів, жінок, журналістів. Багатьох затримали, чимало отримали серйозні травми, були й зниклі.Жорстокий розгін протестувальників став початком Революції гідності.

Цей етап, за словами політолога Євгена Жеребецького, був вагомим на шляху України до Європи.

Раніше в Європі казали, що ми невдала держава і треба віддати нас Росії, хай росіяни з нами розбираються. Зараз вони змінили свою думку.Зараз вони зрозуміли , що після Майдану і після війни де ми спочатку не маючи  гідної армії що є сили  відбивалися від Росії.Це на них справило враження. Адже  ніхто не хоче мати громадянську війну або повномасштабну війну з Росією в центрі Європи. Вони вирішили не віддавати нас Росії, а потроху інтегровувати до Європи.”

У березні 14-го, після розстрілів на Майдані та повалення режиму Януковича, перехідна влада відновила роботу над Угодою про асоціацію.

І 27 червня новообраний Президент України Петро Порошенко у Брюсселі підписав економічну частину угоди, яка почала діяти з 1-го січня минулого року. Сам на останній прес-конференції розповів про тимчасову дію угоди:

PorochenkoЗараз ми перебуваємо у стадії імплементації угоди про асоціацію,так чи інакше в різних напрямках здійснюємо секторальну інтеграцію з Європейським Союзом, все що ми робимо - наближає нас до копенгагенських критеріїв”. 

Щоб цілком набрала чинності угода про асоціацію, потрібна була підтримка всіх країн-членів Європейського Союзу. Затримка виникла з Нідерландами. Процес сповільнився через референдум 6 квітня 2016-го, на якому більшість виборців виступили проти Асоціації. Після цього влада країни і ЄС погодили спеціальний додаток до угоди, який розблокував ратифікацію.

Сьогодні ж відбулось голосування у Сенаті Нідерландів - верхній палаті парламенту. Угоду ще має ратифікувати тамтешній уряд і підписати король. Потім документ передадуть до Брюсселя.

Речник представництва ЄС в Україні Давид Стулік пояснює значення сьогоднішнього голосування в Нідерландах,наголошуючи,що це лише певна юридична формальність,попереду ще багато роботи.

"Ця угода також є такою дорожньою картою для реформ в Україні.Тобто після впровадження цієї угоди в життя в багатьох сферах Україна стане схожою на будь-яку країну ЄС, і тоді після виконання цієї угоди, я думаю, наступить момент, коли ЄС і Ураїні треба буде знову сісти за стіл переговорів і почати думати. який наступний етап в розвитку двосторонніх відносин. А механізм регулюючий двосторонні відносини підкреслює ранг України у відносинах ЄС з третіми країнами. Тобто сто відсоткові інвестиційні компанії це помітять, і це збільшить не лише ставлення інвесторів до України,а й покращить рейтинги України"

PerevagiСеред головних переваг асоціації з ЄС називають :

  • спрощення митного контролю, для експортерів - спрощення сплати і повернення ПДВ;
  • збільшення українського експорту до Європи (до 400 млн. євро за рік);
  • збільшення обсягів європейської продукції на українському ринку;
  • зниження цін на харчі (сири, вина, морепродукти);
  • визнання українських дипломів для допуску до роботи в Європі.

Після набрання чинності Угоди про асоціацію державний контроль за виробництвом послабиться: зменшиться кількість перевірок та узгоджувальних документів для контрольних служб. Українські ж виробники перейдуть на систему, яка успішно діє в ЄС.

Вони по-перше самі розроблятимуть правила безпеки для своїх виробництв,а по-друге самі нестимуть відповідальність за порушення цих правил.Угода про асоціацію не означає, що рішення остаточне. Будь-яка країна ЄС може її денонсувати шляхом надіслання повідомлення про це іншій стороні, дія Угоди в такому випадку припиняється через шість місяців.

Водночас у  2016 році з’явилися реальні шанси отримання безвізового режиму для України.Тоді Єврокомісія внесла пропозицію про надання безвізового режиму Україні. Однак цього не відбулося. Парламентарі ЄС пояснили це відсутністю механізму скасування безвізу. Йшлося про випадки, коли Євросоюз може закрити кордони знову, якщо Україна не виконуватиме умов безвізу. Наприклад, не зможе контролювати потік мігрантів через свої кордони в Європу, чи якщо ті скоюватимуть там злочини. Також важливою для безвізу умовою було ухвалення пакету  антикорупційних законопроектів. Після всіх виконаних Україною вимог, в лютому Комітет Європарламенту остаточно затвердив проект резолюції про безвіз.

А 11-го травня рішення про надання безвізу Україні ухвалила Рада ЄС. Через тиждень документ підписали в Європарламенті. А 22-го травня рішення про безвіз опублікували в офіційному віснику Євросоюзу. 

А в ніч з 10 на 11 червня безвіз для України вступив у силу! Україна зробила один з ключових кроків на шляху до Євроінтеграції. Шляху до зірок…

Автор: Вікторія Рощина - журналістка UA :Першого

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат

 

Глава Администрации Президента Украины, заслуженный юрист Украины

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019