Візи в Росію? А що буде з Кримом?

последние новости в Украине останні новини в Україні

Нагадаю, що це вже не перша спроба парламенту запровадити візи з Росією. Вперше про це заговорили в жовтні 2016-го, тоді спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Верховна Рада може розглянути законопроект про введення візового режиму з Російською Федерацією. Але тоді одностайності забракло.

Чисельні дискусії дане питання викликає і зараз.

Ефект дзеркала

Одним з основних ризиків впровадження віз депутати називають дзеркальне рішення зі сторони Кремля - тобто запровадження візи для українців, що в свою чергу стане перепоною для 4-х мільйонів українських заробітчан, які працюють в Росії.

Прикладом тільки за останній місяць відбулось рекордне падіння промислового виробництва більш як на шість відсотків - це означає, що значна частина українців знову втратили робочі місця та шукають заробітку закордоном.

Водночас секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Іван Вінник каже - Росія не зацікавлена у введенні віз з Україною, а якщо таке станеться, то Україна до цього буде готова.

“Розмова про те,що ті 5 консульських відділів РФ, які працюють в Україні  не справляться із завданням запровадження візового режиму,  не витримує ніякої критики. Адже та сама Польща має ті самі 5  представництв в Україні і справляэться! В 2016 році українські громадянани здійснили біля 10 мільйонів перетенів польського кордону і жодних черг там не виникало”.

Нині ж за данними МЗС статистика поїздок українців до Росії  становить 3 мільйони 800 тисяч осіб, тобто в 2 з половиною рази менше ніж у 16-му році до Польщі. Тож  відповідно 5 консульських відділів Російської Федерації з легкістю справляться з адмініструванням  візи українцям, якщо Росія дзеркально введе візи по відношенню до України.

А що з Кримом?

впровадження віз для мешканців КримуЩе одним ризиком запровадження віз із Росією називають  - негативний вплив на повернення Криму. Нібито візи розповсюджуватимуться і на Крим.

Звичайно варіанти є. Напраклад, всі люди котрі нині знаходяться в Криму вимушені були отримати російський паспорт, багато з них паралельно має ще й український. Вони перетинатимуть так званий російський кордон в бік материкової України по російському паспорту, а українському прикордоннику будуть показувати український паспорт і все.  Юрист Дмитро Пиліпенко каже, така практика розповсюджена серед тих, хто має подвійне громадянство:

Практично саме  так і роблять ті, в кого є паспорт іншої держави - виїжджають по одному паспорту, на в’їзді до іншої країни показують інший.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк каже - питання, щодо Криму виникло ще після ухвалення безвізу, адже юридично Крим - це Україна:

Це стосується і виїзду українських громадян,які мешкають в Криму за кордон, у зв’язку з прийняттям безвізу. Херсонська область і зараз видає паспорти мешканцям Криму. Адже ця територія юридично є українською і визнана міжнародним правом. Неприйняття та невизнання анексії Криму усім цивілізованим світом - це ознака того, що весь цивілізований світ з нами”.

На думку директора Центру досліджень проблем громадського суспільства Віталія Кулика, візовий режим повинен бути частиною системної роботи з розірвання зв’язків з РФ :

“Візовий режим з РФ доцільний лише в комплексі з законом про окуповані території, обмеження товаропотоку. На сьогодні візи з РФ - це символічно політичне явище. Жодного відношення до економіки воно не має.

Та взагалі попри численні ініціативи та дискусії у Верховній Раді, питання впровадження віз не компетенція депутатів. Парламент може лише ухвалити відповідну постанову - звернення до кабінету міністрів,з проханням ввести візовий режим з Росією. В свою чергу речниця МЗС Мар'яна Беца каже - технологічно готові до введення віз,однак потрібна одностайна позиція ( президента,парламенту), а також врахувати певні нюанси:

"Безумовно, ми розуміємо, що проблема запровадження візового режиму не врегулює питання тимчасово неконтрольованої урядом України частини російсько-українського державного кордону. Безперечно, це питання політичних в'язнів, ми вживаємо всі заходи для їх звільнення, ми працюємо, і для цього нам потрібні потужні закордонні дипломатичні установи. Це досить складне питання. І ще дуже важливий чинник - це питання Криму. Однак, в будь-якому випадку, технологічно МЗС буде готове до впровадження такого режиму, якщо буде прийнято політичне рішення відповідними компетентними органами.”

Водночас Російське МЗС, вже прокоментувало можливе впровадження віз із Україною. Спікер Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, та сама, котра публічно жартувала : «Крим ви вже повернули, тепер час повернути гроші», назвала ініціативу впровадження віз “абсурдом” і згадала черговий  анекдот:

«Ця ситуація із візовим режимом, про який так мріють деякі політичні сили в Україні, дещо нагадує анекдот про кактус, об який кололися, але продовжували їсти» навіть українці, які не є апологетами російської політики, розуміють «всю глибину абсурду», оскільки розуміють, «хто стане жертвою суїцидальних схильностей української Ради. Це шлях в нікуди”.

І все ж таки, врегулювати питання Криму та заробітчан не важко та реально. Важливим моментом є те, що запровадження віз з Росією дає  гарантію безпеки перебування українців на території Російської Федерації. А отже виключає випадки безпідставного затримання українських журналістів, громадських активістів тощо. Адже країна котра надає візу громадянам іншої країни - гарантує їхню безпеку. У разі ж відмови,виявленні певних порушень - затримка відбуватиметься прямо в консульському відділі рідної країни.

Тож,  як би депутати не дискутували на тему віз із Росією - рішення за кабінетом міністрів. І чи вистачить їм політичної волі на його схвалення - покаже час.

Автор: Вікторія Рощина, журналістка UA:ПЕРШОГО

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральный прокурор Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр внутренних дел Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития общин и территорий

Руководство телеканала планирует использовать нейтральную терминологию.

29 февраля 2020автор: vish

Когда люди без юридического образования призывают за что-то новое наказывать, то есть за криминализации определенного действия, они совершенно не представляют, что уголовное право - это наука точная, как математика. Неточной ее делают неуки в парламенте.

8 ноября 2019автор: Андрей Лысенко

Бывает, возникает необходимость текстом отреагировать на события, происходящие в стране и в мире, но никак не можешь найти это одно, самое важное событие – событие дня. Сложно бывает определиться. Вот и в среду, 13 августа, такая же история произошла.

13 августа 2019автор: Андрей Лысенко

Столкнувшись с проблемой невозможности отказаться от процесса курения в принципе, после печального личного опыта использования аналогов традиционных сигарет, вооружившись Google я провела анализ, что же курить, если не получается избавиться от этой привычки. 

8 августа 2019автор: Олена Давиденко

По мнению волонтера и бывшего морпеха Тараса Чмута, надводные силы ВМС Украины не способны эффективно противодействовать агрессии РФ. Поэтому интересным мог бы стать вариант наращивания потенциала морской авиации как с помощью современных самолетов, так и многоцелевых вертолетов.

6 августа 2019автор: Адмін

Эксперты прогнозируют полную перезагрузку российского государства.

6 августа 2019автор: Олена Давиденко

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлык из свинины подорожал за последний год на 9%, с 247,5 грн до 270 грн. Если в прошлом году порция на одного человека обходилась в 41,2 грн, то в мае 2019 года - в 45 грн.

25 июня 2019автор: Олексій Дорошенко
Выбор редакции

Если планируете съездить этим летом на Азовское море, вам стоит обратить внимание на курорт Кирилловку, ведь здесь можно качественно отдохнуть за разумную цену. ASPI news узнало о ценах и сервисе на этом пляжном курорте.

 
3 июля 2020

Общественная организация "Вакцинация: свободный выбор" 3 июля провела пикет под Министерством здравоохранения Украины. Основная цель акции - запрет медицинского принуждения вакцинации детей.

 
3 июля 2020

Первого июля возобновилась работа одного из лучших европейских СПА-курортов - Трускавец. ASPI news узнало, почему туда стоит ехать летом, и почем отдых.

 
2 июля 2020

В Киеве 1 июля вынужденно изменили условия предоставления льготного проезда в общественном транспорте для пассажиров, включая иногородних и участников боевых действий. Причины, по которым власти пошли на этот шаг, пояснил мэр столицы Виталий Кличко.

 
2 июля 2020