Візи в Росію? А що буде з Кримом?

26 мая 2017
Адмін
873
последние новости в Украине останні новини в Україні

Нагадаю, що це вже не перша спроба парламенту запровадити візи з Росією. Вперше про це заговорили в жовтні 2016-го, тоді спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Верховна Рада може розглянути законопроект про введення візового режиму з Російською Федерацією. Але тоді одностайності забракло.

Чисельні дискусії дане питання викликає і зараз.

Ефект дзеркала

Одним з основних ризиків впровадження віз депутати називають дзеркальне рішення зі сторони Кремля - тобто запровадження візи для українців, що в свою чергу стане перепоною для 4-х мільйонів українських заробітчан, які працюють в Росії.

Прикладом тільки за останній місяць відбулось рекордне падіння промислового виробництва більш як на шість відсотків - це означає, що значна частина українців знову втратили робочі місця та шукають заробітку закордоном.

Водночас секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Іван Вінник каже - Росія не зацікавлена у введенні віз з Україною, а якщо таке станеться, то Україна до цього буде готова.

“Розмова про те,що ті 5 консульських відділів РФ, які працюють в Україні  не справляться із завданням запровадження візового режиму,  не витримує ніякої критики. Адже та сама Польща має ті самі 5  представництв в Україні і справляэться! В 2016 році українські громадянани здійснили біля 10 мільйонів перетенів польського кордону і жодних черг там не виникало”.

Нині ж за данними МЗС статистика поїздок українців до Росії  становить 3 мільйони 800 тисяч осіб, тобто в 2 з половиною рази менше ніж у 16-му році до Польщі. Тож  відповідно 5 консульських відділів Російської Федерації з легкістю справляться з адмініструванням  візи українцям, якщо Росія дзеркально введе візи по відношенню до України.

А що з Кримом?

впровадження віз для мешканців КримуЩе одним ризиком запровадження віз із Росією називають  - негативний вплив на повернення Криму. Нібито візи розповсюджуватимуться і на Крим.

Звичайно варіанти є. Напраклад, всі люди котрі нині знаходяться в Криму вимушені були отримати російський паспорт, багато з них паралельно має ще й український. Вони перетинатимуть так званий російський кордон в бік материкової України по російському паспорту, а українському прикордоннику будуть показувати український паспорт і все.  Юрист Дмитро Пиліпенко каже, така практика розповсюджена серед тих, хто має подвійне громадянство:

Практично саме  так і роблять ті, в кого є паспорт іншої держави - виїжджають по одному паспорту, на в’їзді до іншої країни показують інший.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк каже - питання, щодо Криму виникло ще після ухвалення безвізу, адже юридично Крим - це Україна:

Це стосується і виїзду українських громадян,які мешкають в Криму за кордон, у зв’язку з прийняттям безвізу. Херсонська область і зараз видає паспорти мешканцям Криму. Адже ця територія юридично є українською і визнана міжнародним правом. Неприйняття та невизнання анексії Криму усім цивілізованим світом - це ознака того, що весь цивілізований світ з нами”.

На думку директора Центру досліджень проблем громадського суспільства Віталія Кулика, візовий режим повинен бути частиною системної роботи з розірвання зв’язків з РФ :

“Візовий режим з РФ доцільний лише в комплексі з законом про окуповані території, обмеження товаропотоку. На сьогодні візи з РФ - це символічно політичне явище. Жодного відношення до економіки воно не має.

Та взагалі попри численні ініціативи та дискусії у Верховній Раді, питання впровадження віз не компетенція депутатів. Парламент може лише ухвалити відповідну постанову - звернення до кабінету міністрів,з проханням ввести візовий режим з Росією. В свою чергу речниця МЗС Мар'яна Беца каже - технологічно готові до введення віз,однак потрібна одностайна позиція ( президента,парламенту), а також врахувати певні нюанси:

"Безумовно, ми розуміємо, що проблема запровадження візового режиму не врегулює питання тимчасово неконтрольованої урядом України частини російсько-українського державного кордону. Безперечно, це питання політичних в'язнів, ми вживаємо всі заходи для їх звільнення, ми працюємо, і для цього нам потрібні потужні закордонні дипломатичні установи. Це досить складне питання. І ще дуже важливий чинник - це питання Криму. Однак, в будь-якому випадку, технологічно МЗС буде готове до впровадження такого режиму, якщо буде прийнято політичне рішення відповідними компетентними органами.”

Водночас Російське МЗС, вже прокоментувало можливе впровадження віз із Україною. Спікер Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, та сама, котра публічно жартувала : «Крим ви вже повернули, тепер час повернути гроші», назвала ініціативу впровадження віз “абсурдом” і згадала черговий  анекдот:

«Ця ситуація із візовим режимом, про який так мріють деякі політичні сили в Україні, дещо нагадує анекдот про кактус, об який кололися, але продовжували їсти» навіть українці, які не є апологетами російської політики, розуміють «всю глибину абсурду», оскільки розуміють, «хто стане жертвою суїцидальних схильностей української Ради. Це шлях в нікуди”.

І все ж таки, врегулювати питання Криму та заробітчан не важко та реально. Важливим моментом є те, що запровадження віз з Росією дає  гарантію безпеки перебування українців на території Російської Федерації. А отже виключає випадки безпідставного затримання українських журналістів, громадських активістів тощо. Адже країна котра надає візу громадянам іншої країни - гарантує їхню безпеку. У разі ж відмови,виявленні певних порушень - затримка відбуватиметься прямо в консульському відділі рідної країни.

Тож,  як би депутати не дискутували на тему віз із Росією - рішення за кабінетом міністрів. І чи вистачить їм політичної волі на його схвалення - покаже час.

Автор: Вікторія Рощина, журналістка UA:ПЕРШОГО

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат

 

Глава Администрации Президента Украины, заслуженный юрист Украины

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

Все, кто сейчас спешно возвращаются в Украину, найдут в закрытых избирательных списках место себе или своим доверенным лицам.

22 мая 2019автор: Анна Маляр

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр
Выбор редакции

Обычно в кулуарах Верховной Рады накануне важных голосований кипит жизнь: председатели фракций по очереди делают сенсационные заявления, журналисты и операторы, сбивая друг друга с ног, пытаются записать как можно больше эксклюзивных комментариев, а в самом здании витает дух неопределенности, ведь украинский парламент всегда был непрогнозируемым , особенно в кадровых вопросах.

31 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Украинская церковь получила Томос об автокефалии, о которой мечтала все годы независимости. Однако как только это произошло, перед финальным завершением всех процедур, помешали внутренние противоречия духовных лидеров.

27 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Политическая турбулентность в Украине набирает обороты и раскачивается со все большим масштабом. Новый президент, понимая доверие большинства населения, начал маховик изменений, в который втянул законодательный орган власти. В парламентско-президентской республике президент, опираясь на народную поддержку, решил подчинить себе орган, который по Конституции влиятельнее его.  

21 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019